Haugaland Taxi AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 191 888 000 | 179 060 000 | 157 948 000 | 109 683 000 | 85 513 000 | 99 796 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 8 300 000 | 6 477 000 | 4 729 000 | 2 534 000 | 3 250 000 | 2 557 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 200 188 000 | 185 538 000 | 162 677 000 | 112 217 000 | 88 763 000 | 102 353 000 |
|
|
| Varekostnad | 50 323 000 | 48 264 000 | 46 731 000 | 31 431 000 | 26 442 000 | 42 138 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 72 339 000 | 68 590 000 | 57 475 000 | 41 245 000 | 29 802 000 | 30 166 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 22 605 000 | 18 769 000 | 12 077 000 | 10 126 000 | 8 154 000 | 6 443 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 40 190 000 | 36 695 000 | 32 916 000 | 22 393 000 | 19 253 000 | 20 319 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 185 457 000 | 172 318 000 | 149 199 000 | 105 195 000 | 83 651 000 | 99 066 000 |
|
|
| Driftsresultat | 14 731 000 | 13 220 000 | 13 478 000 | 7 022 000 | 5 112 000 | 3 287 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 409 000 | 18 000 | 0 | 10 000 | 17 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 258 000 | 211 000 | 171 000 | 148 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 667 000 | 229 000 | 171 000 | 158 000 | 17 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 387 000 | 5 313 000 | 2 463 000 | 1 610 000 | 1 685 000 | 1 794 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 486 000 | 5 432 000 | 2 586 000 | 1 720 000 | 1 744 000 | 1 867 000 |
|
|
| Netto finans | -5 819 000 | -5 203 000 | -2 415 000 | -1 562 000 | -1 727 000 | -1 864 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 8 913 000 | 8 017 000 | 11 063 000 | 5 459 000 | 3 385 000 | 1 423 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 959 000 | 1 769 000 | 2 435 000 | 1 196 000 | 730 000 | 257 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 6 953 000 | 6 249 000 | 8 629 000 | 4 263 000 | 2 655 000 | 1 166 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 6 929 000 | 6 244 000 | 8 629 000 | 4 263 000 | 2 655 000 | 1 166 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 450 000 | 750 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 150 000 | 0 | 0 | 0 | 193 000 | 482 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 150 000 | 450 000 | 750 000 | 0 | 193 000 | 482 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 34 731 000 | 35 635 000 | 37 286 000 | 33 195 000 | 34 081 000 | 34 966 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 85 575 000 | 70 819 000 | 50 045 000 | 35 436 000 | 21 691 000 | 20 824 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 608 000 | 1 358 000 | 971 000 | 858 000 | 313 000 | 534 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 120 914 000 | 107 813 000 | 88 302 000 | 69 489 000 | 56 085 000 | 56 324 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 565 000 | 565 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 760 000 | 252 000 | 2 546 000 | 1 641 000 | 2 231 000 | 2 377 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 325 000 | 817 000 | 2 546 000 | 1 641 000 | 2 231 000 | 2 377 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 122 389 000 | 109 080 000 | 91 597 000 | 71 130 000 | 58 509 000 | 59 183 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 43 000 | 43 000 | 223 000 | 223 000 | 223 000 | 223 000 |
|
|
| Sum varelager | 43 000 | 43 000 | 223 000 | 223 000 | 223 000 | 223 000 |
|
|
| Kundefordringer | 16 834 000 | 20 379 000 | 14 124 000 | 9 160 000 | 6 923 000 | 8 501 000 |
|
|
| Andre fordringer | 828 000 | 1 193 000 | 4 023 000 | 2 464 000 | 1 624 000 | 1 177 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 17 662 000 | 21 573 000 | 18 147 000 | 11 623 000 | 8 547 000 | 9 678 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 23 707 000 | 13 296 000 | 15 867 000 | 13 780 000 | 8 252 000 | 6 662 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 41 412 000 | 34 911 000 | 34 237 000 | 25 626 000 | 17 022 000 | 16 563 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 163 801 000 | 143 991 000 | 125 834 000 | 96 757 000 | 75 530 000 | 75 746 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 019 000 | 1 019 000 | 1 019 000 | 1 019 000 | 1 019 000 | 1 310 000 |
|
|
| Egne aksjer | -145 000 | -145 000 | -145 000 | 0 | 0 | -291 000 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 873 000 | 873 000 | 873 000 | 1 019 000 | 1 019 000 | 1 019 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 34 026 000 | 27 097 000 | 21 027 000 | 14 511 000 | 10 248 000 | 7 593 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 203 000 | 179 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 34 026 000 | 27 097 000 | 21 027 000 | 14 511 000 | 10 248 000 | 7 593 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 203 000 | 179 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 35 102 000 | 28 149 000 | 21 900 000 | 15 530 000 | 11 267 000 | 8 612 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 6 019 000 | 4 908 000 | 4 219 000 | 3 480 000 | 3 206 000 | 3 284 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 6 019 000 | 4 908 000 | 4 219 000 | 3 480 000 | 3 206 000 | 3 284 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 95 442 000 | 83 201 000 | 68 489 000 | 56 209 000 | 47 849 000 | 46 537 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 101 461 000 | 88 109 000 | 72 708 000 | 59 689 000 | 51 055 000 | 49 821 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 95 442 000 | 83 201 000 | 68 489 000 | 56 209 000 | 47 849 000 | 46 537 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 9 792 000 | 10 794 000 | 16 284 000 | 9 844 000 | 4 376 000 | 10 706 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 848 000 | 1 079 000 | 1 696 000 | 922 000 | 807 000 | 6 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 577 000 | 5 618 000 | 4 404 000 | 4 266 000 | 3 378 000 | 2 851 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 6 506 000 | 0 | 3 750 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 11 021 000 | 10 242 000 | 8 842 000 | 0 | 4 647 000 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 27 238 000 | 27 733 000 | 31 226 000 | 21 538 000 | 13 208 000 | 17 314 000 |
|
|
| Sum gjeld | 128 699 000 | 115 842 000 | 103 934 000 | 81 227 000 | 64 263 000 | 67 135 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 163 801 000 | 143 991 000 | 125 834 000 | 96 757 000 | 75 530 000 | 75 746 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,0% | 10,0% | 12,3% | 8,3% | 6,8% | |||
| Resultat av driften i % | 7,4% | 7,1% | 8,3% | 6,3% | 5,8% | 3,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,4 | 1,5 | 1,3 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 73,8% | 73,0% | 70,4% | 71,3% | 69,1% | 57,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 7,7% | 7,2% | 8,4% | 6,4% | 5,8% | 3,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 28,2% | 32,0% | 59,1% | 40,7% | 34,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,9% | 25,0% | 46,1% | 31,8% | 26,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,8 | 2,7 | 2,8 | 2,7 | 3,0 | 3,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,3 | 1,1 | 1,2 | 1,3 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,3 | 1,1 | 1,2 | 1,3 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1170,3 | 1122,4 | 209,6 | 140,9 | 118,6 | 189,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 0,3 | 1,0 | 1,7 | 2,6 | 3,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 21,4% | 19,5% | 17,4% | 16,1% | 14,9% | 11,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,5% | 15,2% | 13,5% | 13,8% | 12,7% | 8,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,3% | 1,4% | 1,4% | 1,3% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 32962,8% | 16693,0% | 1350,2% | 1833,6% | 1709,9% | -336,3% | ||
| Gjeldsgrad | 3,7 | 4,1 | 4,7 | 5,2 | 5,7 | 7,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 16,6% | 19,3% | 24,8% | 22,3% | 17,5% | 22,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 61,9% | 61,2% | 57,8% | 61,7% | 67,6% | 65,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 633 000 | 1 721 000 | 0 | 1 337 000 | 1 233 000 | 1 187 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
