Haugaland Sykkelverksted AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 381 000 | 1 495 000 | 1 463 000 | 1 375 000 | 1 471 000 | 1 674 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 4 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 381 000 | 1 495 000 | 1 464 000 | 1 375 000 | 1 475 000 | 1 674 000 |
|
|
| Varekostnad | 464 000 | 512 000 | 444 000 | 449 000 | 510 000 | 700 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 42 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 659 000 | 589 000 | 663 000 | 608 000 | 618 000 | 661 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 300 000 | 306 000 | 309 000 | 315 000 | 311 000 | 328 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 465 000 | 1 407 000 | 1 416 000 | 1 372 000 | 1 439 000 | 1 689 000 |
|
|
| Driftsresultat | -84 000 | 88 000 | 48 000 | 3 000 | 36 000 | -15 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 9 000 | 11 000 | 11 000 | 14 000 | 15 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 19 000 | 9 000 | 11 000 | 12 000 | 14 000 | 15 000 |
|
|
| Netto finans | -19 000 | -9 000 | -11 000 | -12 000 | -14 000 | -15 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -103 000 | 79 000 | 37 000 | -8 000 | 21 000 | -30 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -103 000 | 70 000 | 37 000 | -8 000 | 21 000 | -30 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -103 000 | 70 000 | 37 000 | -8 000 | 21 000 | -30 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -103 000 | 70 000 | 37 000 | -8 000 | 21 000 | -30 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 47 000 | 89 000 | 72 000 | 63 000 | 93 000 | 136 000 |
|
|
| Sum varelager | 47 000 | 89 000 | 72 000 | 63 000 | 93 000 | 136 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 2 000 | 51 000 | 5 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 000 | 51 000 | 5 000 | 1 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 46 000 | 63 000 | 26 000 | 64 000 | 133 000 | 33 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 95 000 | 203 000 | 104 000 | 127 000 | 230 000 | 169 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 95 000 | 203 000 | 104 000 | 127 000 | 230 000 | 169 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -532 000 | -429 000 | -491 000 | -528 000 | -520 000 | -541 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -532 000 | -429 000 | -491 000 | -528 000 | -520 000 | -541 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -496 000 | -393 000 | -455 000 | -492 000 | -484 000 | -505 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 204 000 | 100 000 | 163 000 | 229 000 | 294 000 | 232 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 204 000 | 100 000 | 163 000 | 229 000 | 294 000 | 232 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 204 000 | 100 000 | 163 000 | 229 000 | 294 000 | 232 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 21 000 | 29 000 | 0 | 33 000 | 70 000 | 54 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 17 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 48 000 | 49 000 | 55 000 | 42 000 | 56 000 | 58 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 61 000 | 84 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 257 000 | 317 000 | 341 000 | 315 000 | 294 000 | 330 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 387 000 | 496 000 | 396 000 | 390 000 | 420 000 | 442 000 |
|
|
| Sum gjeld | 591 000 | 596 000 | 559 000 | 619 000 | 714 000 | 674 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 95 000 | 203 000 | 104 000 | 127 000 | 230 000 | 169 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -56,4% | 57,3% | 41,6% | 2,2% | 17,5% | |||
| Resultat av driften i % | -6,1% | 5,9% | 3,3% | 0,2% | 2,4% | -0,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 9,3 | 9,7 | 12,7 | 7,7 | 7,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 66,4% | 65,8% | 69,7% | 67,3% | 65,3% | 58,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | -6,1% | 5,9% | 3,3% | 0,2% | 2,4% | -0,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 23,2% | -18,6% | -7,8% | 1,6% | -4,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 23,2% | -16,5% | -7,8% | 1,6% | -4,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,1 | 2,5 | 2,2 | 2,3 | 2,4 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 9,9 | 5,8 | 6,2 | 7,1 | 5,5 | 5,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 52,8 | 56,6 | 54,7 | 62,5 | 80,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -522,1% | -193,6% | -437,5% | -387,4% | -210,4% | -298,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -35,9% | -26,3% | -31,1% | -35,8% | -32,8% | -30,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,9% | 6,0% | 3,4% | 2,7% | 2,4% | 2,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -621,3% | -329,2% | -405,6% | -417,5% | -204,3% | -200,7% | ||
| Gjeldsgrad | -1,2 | -1,5 | -1,2 | -1,3 | -1,5 | -1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 407,4% | 244,3% | 380,8% | 307,1% | 182,6% | 261,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 214,7% | 49,3% | 156,7% | 180,3% | 127,8% | 137,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 345 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
