Hardangerveien 70 Seksjon 1 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 344 000 | 1 344 000 | 1 344 000 | 1 344 000 | 1 120 000 | 1 120 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 344 000 | 1 344 000 | 1 344 000 | 1 344 000 | 1 120 000 | 1 120 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 463 000 | 463 000 | 463 000 | 463 000 | 447 000 | 446 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 198 000 | 226 000 | 199 000 | 167 000 | 212 000 | 196 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 661 000 | 689 000 | 662 000 | 630 000 | 659 000 | 642 000 |
|
|
| Driftsresultat | 683 000 | 655 000 | 682 000 | 714 000 | 461 000 | 478 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 62 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 000 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 65 000 | 2 000 | 2 000 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 715 000 | 665 000 | 487 000 | 354 000 | 470 000 | 507 000 |
|
|
| Netto finans | -650 000 | -663 000 | -485 000 | -354 000 | -470 000 | -499 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 33 000 | -8 000 | 196 000 | 360 000 | -9 000 | -22 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 7 000 | -2 000 | 43 000 | 79 000 | -2 000 | -5 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 26 000 | -6 000 | 153 000 | 281 000 | -7 000 | -17 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 26 000 | -6 000 | 153 000 | 281 000 | -7 000 | -17 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 26 000 | -6 000 | 153 000 | 281 000 | -7 000 | -17 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 310 000 | 11 773 000 | 12 236 000 | 12 699 000 | 13 162 000 | 13 507 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 11 310 000 | 11 773 000 | 12 236 000 | 12 699 000 | 13 162 000 | 13 507 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 11 310 000 | 11 773 000 | 12 236 000 | 12 699 000 | 13 162 000 | 13 507 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 298 000 | 1 298 000 | 1 293 000 | 1 293 000 | 1 293 000 | 1 162 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 299 000 | 1 298 000 | 1 293 000 | 1 294 000 | 1 294 000 | 1 163 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 982 000 | 1 009 000 | 1 089 000 | 933 000 | 644 000 | 679 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 281 000 | 2 308 000 | 2 383 000 | 2 227 000 | 1 938 000 | 1 842 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 13 591 000 | 14 081 000 | 14 618 000 | 14 926 000 | 15 099 000 | 15 349 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 51 000 | 51 000 | 51 000 | 51 000 | 51 000 | 51 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 29 000 | 29 000 | 29 000 | 29 000 | 29 000 | 29 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 705 000 | 705 000 | 705 000 | 705 000 | 705 000 | 610 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 454 000 | 428 000 | 434 000 | 281 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 454 000 | 428 000 | 434 000 | 281 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 159 000 | 1 133 000 | 1 139 000 | 986 000 | 705 000 | 610 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 120 000 | 120 000 | 122 000 | 114 000 | 98 000 | 71 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 120 000 | 120 000 | 122 000 | 114 000 | 98 000 | 71 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 12 248 000 | 12 711 000 | 13 176 000 | 13 685 000 | 14 220 000 | 14 623 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 12 248 000 | 12 711 000 | 13 176 000 | 13 685 000 | 14 220 000 | 14 623 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 12 368 000 | 12 831 000 | 13 298 000 | 13 799 000 | 14 318 000 | 14 694 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 9 000 | 0 | 4 000 | 0 | 2 000 | 7 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 8 000 | 0 | 35 000 | 64 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 47 000 | 54 000 | 87 000 | 44 000 | 45 000 | 37 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | -1 000 | 62 000 | 55 000 | 32 000 | 29 000 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 63 000 | 116 000 | 181 000 | 140 000 | 76 000 | 45 000 |
|
|
| Sum gjeld | 12 431 000 | 12 947 000 | 13 479 000 | 13 939 000 | 14 394 000 | 14 739 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 13 591 000 | 14 081 000 | 14 618 000 | 14 926 000 | 15 099 000 | 15 349 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,4% | 4,6% | 4,6% | 4,8% | 3,0% | |||
| Resultat av driften i % | 50,8% | 48,7% | 50,7% | 53,1% | 41,2% | 42,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 55,7% | 48,9% | 50,9% | 53,1% | 41,2% | 43,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,9% | -0,7% | 18,4% | 42,6% | -1,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,3% | -0,5% | 14,4% | 33,2% | -1,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 36,2 | 19,9 | 13,2 | 15,9 | 25,5 | 40,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 36,2 | 19,9 | 13,2 | 15,9 | 25,5 | 40,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 15,6 | 8,7 | 6,0 | 6,7 | 8,5 | 15,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 8,5% | 8,0% | 7,8% | 6,6% | 4,7% | 4,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 86,2% | 84,3% | 84,7% | 73,4% | 62,9% | 54,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 10,7 | 11,4 | 11,8 | 14,1 | 20,4 | 24,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,5% | 0,8% | 1,2% | 0,9% | 0,5% | 0,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 91,0% | 91,1% | 91,0% | 92,4% | 94,8% | 95,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
