Haraldsvangen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 73 395 000 | 69 416 000 | 66 233 000 | 55 601 000 | 52 802 000 | 65 880 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 23 901 000 | 21 722 000 | 29 003 000 | 20 985 000 | 35 523 000 | 25 727 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 97 296 000 | 91 138 000 | 95 235 000 | 76 586 000 | 88 325 000 | 91 607 000 |
|
|
| Varekostnad | 19 488 000 | 18 899 000 | 17 096 000 | 14 558 000 | 14 084 000 | 17 133 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 32 256 000 | 30 415 000 | 30 470 000 | 29 743 000 | 29 247 000 | 36 329 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 626 000 | 7 884 000 | 6 394 000 | 6 312 000 | 6 616 000 | 7 587 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 122 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 22 719 000 | 20 400 000 | 22 338 000 | 16 100 000 | 17 519 000 | 16 569 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 82 089 000 | 77 598 000 | 76 298 000 | 66 835 000 | 67 466 000 | 77 618 000 |
|
|
| Driftsresultat | 15 207 000 | 13 540 000 | 18 937 000 | 9 751 000 | 20 859 000 | 13 989 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -2 705 000 | 5 521 000 | 0 | 6 579 000 | 2 783 000 | -1 392 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 13 183 000 | 4 235 000 | 8 606 000 | 6 678 000 | 14 615 000 | 15 599 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 10 478 000 | 9 756 000 | 8 606 000 | 13 257 000 | 17 398 000 | 14 207 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 10 579 000 | 10 953 000 | 4 594 000 | 3 248 000 | 9 521 000 | 12 030 000 |
|
|
| Netto finans | -101 000 | -1 197 000 | 4 012 000 | 10 009 000 | 7 877 000 | 2 177 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 15 106 000 | 12 343 000 | 22 950 000 | 19 760 000 | 28 737 000 | 16 166 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 755 000 | 950 000 | 2 333 000 | 1 525 000 | 2 637 000 | 1 577 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 14 351 000 | 11 393 000 | 20 616 000 | 18 235 000 | 26 099 000 | 14 589 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 13 298 000 | 9 114 000 | 20 616 000 | 14 358 000 | 26 099 000 | 14 589 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 700 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 9 114 000 | 0 | 0 | 22 399 000 | 14 589 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 203 636 000 | 205 906 000 | 208 277 000 | 155 079 000 | 160 765 000 | 209 235 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 5 501 000 | 6 555 000 | 5 209 000 | 6 422 000 | 4 681 000 | 5 607 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 209 137 000 | 212 461 000 | 213 485 000 | 161 501 000 | 165 446 000 | 214 843 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 17 761 000 | 17 279 000 | 11 759 000 | 15 397 000 | 11 443 000 | 8 660 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 23 000 | 23 000 | 23 000 | 23 000 | 23 000 | 23 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 8 488 000 | 10 670 000 | 20 374 000 | 7 620 000 | 6 322 000 | 13 807 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 26 272 000 | 27 972 000 | 32 156 000 | 23 040 000 | 17 789 000 | 22 491 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 235 409 000 | 240 433 000 | 245 642 000 | 184 541 000 | 183 235 000 | 237 334 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 806 000 | 1 665 000 | 1 530 000 | 1 272 000 | 1 125 000 | 1 340 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 806 000 | 1 665 000 | 1 530 000 | 1 272 000 | 1 125 000 | 1 340 000 |
|
|
| Kundefordringer | 3 754 000 | 3 639 000 | 2 953 000 | 2 557 000 | 2 987 000 | 4 119 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 941 000 | 3 423 000 | 3 251 000 | 3 421 000 | 1 182 000 | 1 067 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 695 000 | 7 062 000 | 6 204 000 | 5 978 000 | 4 169 000 | 5 186 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 32 374 000 | 25 253 000 | 26 326 000 | 24 746 000 | 20 490 000 | 24 793 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 609 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 32 374 000 | 25 253 000 | 26 326 000 | 24 746 000 | 20 490 000 | 25 402 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 63 106 000 | 60 009 000 | 62 545 000 | 52 109 000 | 60 240 000 | 36 607 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 102 981 000 | 93 989 000 | 96 605 000 | 84 105 000 | 86 024 000 | 68 534 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 338 389 000 | 334 422 000 | 342 247 000 | 268 646 000 | 269 258 000 | 305 868 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 360 000 | 360 000 | 274 000 | 274 000 | 274 000 | 274 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 17 767 000 | 17 767 000 | 17 767 000 | 17 767 000 | 17 767 000 | 17 767 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 18 127 000 | 18 127 000 | 18 041 000 | 18 041 000 | 18 041 000 | 18 041 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 102 843 000 | 89 556 000 | 83 366 000 | 69 315 000 | 48 261 000 | 34 722 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 28 617 000 | 29 654 000 | 28 241 000 | 23 875 000 | 29 695 000 | 20 835 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 102 843 000 | 89 556 000 | 83 366 000 | 69 315 000 | 48 261 000 | 34 722 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 28 617 000 | 29 654 000 | 28 241 000 | 23 875 000 | 29 695 000 | 20 835 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 149 587 000 | 137 337 000 | 129 647 000 | 111 231 000 | 95 997 000 | 73 598 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 4 510 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skatt | 9 028 000 | 10 284 000 | 11 996 000 | 0 | 3 493 000 | 1 678 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 9 028 000 | 10 284 000 | 11 996 000 | 4 510 000 | 3 493 000 | 1 678 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 163 096 000 | 170 359 000 | 122 049 000 | 138 914 000 | 154 985 000 | 216 519 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 172 124 000 | 180 643 000 | 134 045 000 | 143 424 000 | 158 478 000 | 218 197 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 163 096 000 | 170 359 000 | 122 049 000 | 138 914 000 | 148 660 000 | 210 694 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 879 000 | 3 470 000 | 5 082 000 | 4 458 000 | 2 222 000 | 2 523 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 011 000 | 2 661 000 | 1 660 000 | 212 000 | 166 000 | 166 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 4 183 000 | 3 861 000 | 3 628 000 | 3 150 000 | 3 105 000 | 3 666 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 7 604 000 | 6 450 000 | 68 185 000 | 6 171 000 | 9 290 000 | 7 718 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 16 677 000 | 16 442 000 | 78 555 000 | 13 991 000 | 14 783 000 | 14 073 000 |
|
|
| Sum gjeld | 188 801 000 | 197 085 000 | 212 600 000 | 157 415 000 | 173 261 000 | 232 270 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 338 389 000 | 334 422 000 | 342 247 000 | 268 646 000 | 269 258 000 | 305 868 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,6% | 6,9% | 9,0% | 8,6% | 13,3% | |||
| Resultat av driften i % | 15,6% | 14,9% | 19,9% | 12,7% | 23,6% | 15,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 73,4% | 72,8% | 74,2% | 73,8% | 73,3% | 74,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 26,4% | 25,6% | 28,9% | 30,0% | 43,3% | 30,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 10,5% | 9,2% | 19,1% | 19,1% | 33,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,3% | 6,8% | 17,1% | 13,9% | 30,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,0 | 3,0 | 3,1 | 2,6 | 3,0 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,2 | 5,7 | 1,2 | 6,0 | 5,8 | 4,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,1 | 5,6 | 1,2 | 5,9 | 5,7 | 4,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,8 | 3,6 | 0,8 | 3,7 | 4,1 | 2,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 10,8 | 11,4 | 11,2 | 11,4 | 12,5 | 12,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 32,1 | 30,4 | 29,5 | 29,6 | 31,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 44,2% | 41,1% | 37,9% | 41,4% | 35,7% | 24,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 153,7% | 150,7% | 136,1% | 145,2% | 108,7% | 80,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,6% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,8% | 0,9% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 4778,6% | 4657,5% | 1179,7% | 5512,1% | 6332,4% | 4064,3% | ||
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,4 | 1,6 | 1,4 | 1,8 | 3,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,9% | 4,9% | 23,0% | 5,2% | 5,5% | 4,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 50,9% | 54,0% | 39,2% | 53,4% | 58,9% | 71,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
