Hanssongruppen Kapital AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 611 000 | 1 253 000 | 1 744 000 | -632 000 | -144 000 | 1 705 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 611 000 | 1 253 000 | 1 744 000 | -632 000 | -144 000 | 1 705 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 124 000 | 145 000 | 165 000 | 108 000 | 104 000 | 105 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 124 000 | 145 000 | 165 000 | 108 000 | 104 000 | 105 000 |
|
|
| Driftsresultat | 487 000 | 1 108 000 | 1 579 000 | -740 000 | -248 000 | 1 600 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 8 000 | 47 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 193 000 | 0 | 0 | 152 000 | 595 000 | 22 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 194 000 | 8 000 | 47 000 | 152 000 | 595 000 | 22 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 101 000 | 342 000 | 0 | 0 | 497 000 |
|
|
| Netto finans | 193 000 | -93 000 | -295 000 | 152 000 | 595 000 | -475 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 681 000 | 1 015 000 | 1 284 000 | -588 000 | 347 000 | 1 126 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 49 000 | 227 000 | 11 000 | -51 000 | -7 000 | 58 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 632 000 | 788 000 | 1 273 000 | -537 000 | 354 000 | 1 067 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 632 000 | 788 000 | 1 273 000 | -537 000 | 354 000 | 1 067 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 632 000 | 788 000 | 1 273 000 | -537 000 | 354 000 | 1 067 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 622 000 | 324 000 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 622 000 | 324 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 622 000 | 324 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 801 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 801 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 5 606 000 | 5 318 000 | 4 572 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 1 745 000 | 13 819 000 | 11 318 000 | 3 972 000 | 5 240 000 | 6 203 000 |
|
|
| Sum investeringer | 1 745 000 | 13 819 000 | 11 318 000 | 9 578 000 | 10 558 000 | 10 775 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 967 000 | 181 000 | 546 000 | 40 000 | 93 000 | 197 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 8 513 000 | 14 000 000 | 11 863 000 | 9 618 000 | 10 651 000 | 10 972 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 513 000 | 14 000 000 | 11 863 000 | 10 240 000 | 10 975 000 | 10 972 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 9 118 000 | 9 118 000 | 9 118 000 | 9 118 000 | 9 118 000 | 9 118 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 9 318 000 | 9 318 000 | 9 318 000 | 9 318 000 | 9 318 000 | 9 318 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 111 000 | -1 743 000 | -2 531 000 | -3 804 000 | -3 267 000 | -3 621 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 111 000 | -1 743 000 | -2 531 000 | -3 804 000 | -3 267 000 | -3 621 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 8 207 000 | 7 575 000 | 6 787 000 | 5 514 000 | 6 051 000 | 5 697 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 75 000 | 239 000 | 11 000 | 0 | 51 000 | 58 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 75 000 | 239 000 | 11 000 | 0 | 51 000 | 58 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 6 176 000 | 5 065 000 | 4 727 000 | 4 873 000 | 5 218 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 75 000 | 6 415 000 | 5 076 000 | 4 727 000 | 4 924 000 | 5 276 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 18 000 | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 213 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 231 000 | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum gjeld | 306 000 | 6 426 000 | 5 076 000 | 4 727 000 | 4 924 000 | 5 276 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 513 000 | 14 000 000 | 11 863 000 | 10 240 000 | 10 975 000 | 10 972 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,1% | 8,6% | 14,7% | -5,5% | 3,2% | |||
| Resultat av driften i % | 79,7% | 88,4% | 90,5% | 117,1% | 172,2% | 93,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,2 | -0,1 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 111,5% | 89,1% | 93,2% | 93,0% | -241,0% | 95,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,6% | 14,1% | 20,9% | -10,2% | 5,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,0% | 11,0% | 20,7% | -9,3% | 6,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 36,9 | 1272,7 | ||||||
| Likviditetsgrad 2 | 36,9 | 1272,7 | ||||||
| Likviditetsgrad 3 | 25,8 | 16,5 | ||||||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 96,4% | 54,1% | 57,2% | 53,8% | 55,1% | 51,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1343,2% | 604,5% | 389,2% | -872,5% | -4202,1% | 334,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,8 | 0,7 | 0,9 | 0,8 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,7% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,9% | 45,8% | 42,8% | 46,2% | 44,9% | 48,1% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
