Hansa Tankers Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 027 922 000 | 5 799 215 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 7 024 930 000 | 3 483 419 000 | 3 558 339 000 | 2 721 272 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 027 922 000 | 5 799 215 000 | 7 024 930 000 | 3 483 419 000 | 3 558 339 000 | 2 721 272 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 445 732 000 | 2 049 683 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 52 818 000 | 53 448 000 | 54 643 000 | 42 144 000 | 39 437 000 | 35 421 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 28 000 | 96 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 479 857 000 | 3 542 549 000 | 6 565 854 000 | 3 387 172 000 | 3 451 257 000 | 2 638 083 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 978 409 000 | 5 645 681 000 | 6 620 498 000 | 3 429 317 000 | 3 490 724 000 | 2 673 601 000 |
|
|
| Driftsresultat | 49 513 000 | 153 534 000 | 404 432 000 | 54 102 000 | 67 615 000 | 47 671 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | -33 347 000 | 0 | 1 249 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 1 788 000 | 5 346 000 | 4 169 000 | 2 611 000 | 6 571 000 | 598 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 788 000 | 5 346 000 | 4 169 000 | -30 736 000 | 6 571 000 | 1 848 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 682 000 | 8 539 000 | 524 000 | -317 000 | 5 865 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -3 894 000 | -3 193 000 | 3 645 000 | -30 419 000 | 706 000 | 1 848 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 45 619 000 | 150 341 000 | 408 077 000 | 23 675 000 | 68 321 000 | 49 519 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 10 951 000 | 37 976 000 | 93 631 000 | 4 449 000 | 17 115 000 | 11 818 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 34 668 000 | 112 364 000 | 314 445 000 | 19 225 000 | 51 205 000 | 37 700 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 23 292 000 | 76 043 000 | 220 635 000 | 7 868 000 | 34 918 000 | 37 700 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 48 281 000 | 213 430 000 | -243 314 000 | -156 061 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 316 808 000 | 19 225 000 | 51 205 000 | 37 700 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 152 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 152 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 26 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 26 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 28 889 000 | 155 603 000 | 157 402 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 28 889 000 | 155 603 000 | 157 402 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 152 000 | 0 | 0 | 28 889 000 | 155 603 000 | 157 428 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 81 571 000 | 159 193 000 | 158 003 000 | 136 320 000 | 94 748 000 | 84 958 000 |
|
|
| Sum varelager | 81 571 000 | 159 193 000 | 158 003 000 | 136 320 000 | 94 748 000 | 84 958 000 |
|
|
| Kundefordringer | 216 862 000 | 415 936 000 | 485 356 000 | 329 346 000 | 201 744 000 | 222 506 000 |
|
|
| Andre fordringer | 13 356 000 | 41 261 000 | 144 804 000 | 38 106 000 | 40 463 000 | 29 956 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 230 218 000 | 457 198 000 | 630 161 000 | 367 452 000 | 242 217 000 | 252 454 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 158 616 000 | 215 559 000 | 390 780 000 | 152 204 000 | 198 487 000 | 158 607 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 470 407 000 | 831 952 000 | 1 178 945 000 | 655 977 000 | 535 462 000 | 496 028 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 471 560 000 | 831 952 000 | 1 178 945 000 | 684 866 000 | 691 057 000 | 653 457 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 680 000 | 1 652 000 | 1 503 000 | 1 340 000 | 1 468 000 | 1 372 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 680 000 | 1 652 000 | 1 503 000 | 1 340 000 | 1 468 000 | 1 372 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 16 129 000 | 26 394 000 | 90 213 000 | 41 156 000 | 180 345 000 | 164 706 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 6 701 000 | 9 432 000 | 34 371 000 | 6 614 000 | 21 964 000 | 14 934 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 16 129 000 | 26 394 000 | 90 213 000 | 41 156 000 | 180 345 000 | 164 706 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 6 701 000 | 9 432 000 | 34 371 000 | 6 614 000 | 21 964 000 | 14 934 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 24 512 000 | 37 479 000 | 126 088 000 | 49 111 000 | 203 787 000 | 181 013 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 82 000 | 599 000 | 1 181 000 | 6 408 000 | 18 810 000 | 17 926 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 82 000 | 599 000 | 1 181 000 | 6 408 000 | 18 810 000 | 17 926 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 82 000 | 599 000 | 1 181 000 | 6 408 000 | 18 810 000 | 17 926 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 52 089 000 | 28 061 000 | 95 299 000 | 12 516 000 | 18 000 000 | 9 785 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 12 381 000 | 38 635 000 | 98 732 000 | 16 235 000 | 16 644 000 | 10 454 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 465 000 | 7 063 000 | 7 211 000 | 5 008 000 | 3 304 000 | 4 479 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 379 028 000 | 720 113 000 | 850 432 000 | 595 587 000 | 430 518 000 | 429 789 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 446 965 000 | 793 872 000 | 1 051 675 000 | 629 347 000 | 468 468 000 | 454 509 000 |
|
|
| Sum gjeld | 447 047 000 | 794 471 000 | 1 052 856 000 | 635 755 000 | 487 278 000 | 472 435 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 471 560 000 | 831 952 000 | 1 178 945 000 | 684 866 000 | 691 057 000 | 653 457 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,9% | 15,8% | 43,8% | 3,4% | 11,0% | |||
| Resultat av driften i % | 1,2% | 2,6% | 5,8% | 1,6% | 1,9% | 1,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 6,2 | 5,8 | 7,5 | 5,1 | 5,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 64,1% | 64,7% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | 1,3% | 2,7% | 5,8% | 0,7% | 2,1% | 1,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 147,2% | 183,8% | 465,8% | 18,7% | 35,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 75,1% | 93,0% | 251,9% | 6,2% | 18,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 76,3 | 108,5 | 128,6 | 82,7 | 90,2 | 76,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,0 | 1,1 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,8 | 1,0 | 0,8 | 0,9 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 17,7 | 12,9 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 30,0 | 27,9 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 5,2% | 4,5% | 10,7% | 7,2% | 29,5% | 27,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 0,6% | 0,6% | 1,8% | 1,4% | 5,7% | 6,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1000,0% | 1000,0% | 891,5% | 99,2% | 25,9% | 26,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,5% | 0,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 28,7% | 23,9% | 80,5% | 19,5% | 70,7% | 48,9% | ||
| Gjeldsgrad | 18,2 | 21,2 | 8,4 | 12,9 | 2,4 | 2,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 94,8% | 95,4% | 89,2% | 91,9% | 67,8% | 69,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,9% | 2,7% | 2,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 3 612 000 | 2 826 000 | 0 | 3 003 000 | 2 719 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
