Hamresanden Resort AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 9 101 000 | 9 698 000 | 11 008 000 | 11 537 000 | 8 999 000 | 9 041 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 9 101 000 | 9 698 000 | 11 008 000 | 11 544 000 | 8 999 000 | 9 041 000 |
|
|
| Varekostnad | 47 000 | 106 000 | 446 000 | 732 000 | 472 000 | 686 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 680 000 | 3 862 000 | 3 447 000 | 3 745 000 | 3 149 000 | 3 601 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 85 000 | 96 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 989 000 | 7 163 000 | 9 035 000 | 8 568 000 | 6 657 000 | 6 744 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 754 000 | 11 169 000 | 12 966 000 | 13 083 000 | 10 363 000 | 11 127 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 653 000 | -1 471 000 | -1 958 000 | -1 539 000 | -1 364 000 | -2 086 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 37 000 | 8 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 46 000 | 19 000 | 26 000 | 20 000 | 14 000 | 43 000 |
|
|
| Netto finans | -46 000 | -19 000 | -26 000 | -20 000 | -14 000 | -43 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 699 000 | -1 490 000 | -1 983 000 | -1 559 000 | -1 379 000 | -2 129 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 92 000 | -92 000 | -109 000 | -95 000 | -24 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 699 000 | -1 582 000 | -1 892 000 | -1 450 000 | -1 283 000 | -2 104 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 699 000 | -1 582 000 | -1 892 000 | -1 450 000 | -1 283 000 | -2 104 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 699 000 | -1 582 000 | -1 892 000 | -1 450 000 | -1 283 000 | -2 104 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 92 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 92 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 10 000 | 11 000 | 12 000 | 14 000 | 15 000 | 17 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 15 000 | 52 000 | 89 000 | 125 000 | 173 000 | 255 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 25 000 | 63 000 | 101 000 | 139 000 | 187 000 | 272 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 25 000 | 63 000 | 193 000 | 139 000 | 187 000 | 272 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 23 000 | 27 000 | 22 000 | 37 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 23 000 | 27 000 | 22 000 | 37 000 |
|
|
| Kundefordringer | 779 000 | 914 000 | 961 000 | 716 000 | 351 000 | 698 000 |
|
|
| Andre fordringer | 217 000 | 94 000 | 493 000 | 561 000 | 567 000 | 322 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 84 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 079 000 | 1 008 000 | 1 454 000 | 1 277 000 | 918 000 | 1 019 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 241 000 | 139 000 | 173 000 | 356 000 | 57 000 | 196 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 320 000 | 1 147 000 | 1 650 000 | 1 659 000 | 997 000 | 1 253 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 345 000 | 1 210 000 | 1 842 000 | 1 798 000 | 1 184 000 | 1 525 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 10 020 000 | 10 020 000 | 2 900 000 | 2 900 000 | 2 900 000 | 2 900 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 11 303 000 | 11 303 000 | 4 183 000 | 4 183 000 | 4 183 000 | 4 183 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -16 751 000 | -15 052 000 | -13 470 000 | -11 996 000 | -10 930 000 | -9 986 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -16 751 000 | -15 052 000 | -13 470 000 | -11 996 000 | -10 930 000 | -9 986 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -5 448 000 | -3 749 000 | -9 287 000 | -7 813 000 | -6 747 000 | -5 803 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 5 563 000 | 3 994 000 | 3 393 000 | 1 532 000 | 279 000 | 1 252 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 201 000 | 316 000 | 160 000 | 178 000 | 140 000 | 284 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 150 000 | 116 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 880 000 | 533 000 | 7 577 000 | 7 901 000 | 7 513 000 | 5 792 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 794 000 | 4 959 000 | 11 130 000 | 9 611 000 | 7 932 000 | 7 328 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 794 000 | 4 959 000 | 11 130 000 | 9 611 000 | 7 932 000 | 7 328 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 345 000 | 1 210 000 | 1 842 000 | 1 798 000 | 1 184 000 | 1 525 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -129,4% | -96,4% | -107,5% | -103,2% | -100,8% | |||
| Resultat av driften i % | -18,2% | -15,2% | -17,8% | -13,3% | -15,2% | -23,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 7,1 | 6,4 | 6,0 | 7,7 | 6,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,5% | 98,9% | 95,9% | 93,7% | 94,8% | 92,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | -18,2% | -15,2% | -17,8% | -13,3% | -15,2% | -23,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 36,9% | 22,9% | 23,2% | 21,4% | 22,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 36,9% | 24,3% | 22,1% | 19,9% | 20,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 2,5 | 3,2 | 3,1 | 2,9 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 19,4 | 27,1 | 21,5 | 18,5 | ||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 39,1 | 20,2 | 12,0 | 22,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -405,1% | -309,8% | -504,2% | -434,5% | -569,8% | -380,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -59,9% | -38,7% | -84,4% | -67,7% | -75,0% | -64,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -41217,4% | -29451,9% | -31518,2% | -16418,9% | ||||
| Gjeldsgrad | -1,2 | -1,3 | -1,2 | -1,2 | -1,2 | -1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 505,1% | 409,8% | 604,2% | 534,5% | 669,9% | 480,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 654 000 | 450 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
