Hamre Familiecamping AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 667 000 | 2 833 000 | 17 857 000 | 19 358 000 | 16 148 000 | 12 982 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 18 697 000 | 17 743 000 | 1 396 000 | 496 000 | 599 000 | 396 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 21 364 000 | 20 576 000 | 19 253 000 | 19 854 000 | 16 747 000 | 13 378 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 189 000 | 1 608 000 | 566 000 | 852 000 | 1 211 000 | 720 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 757 000 | 6 274 000 | 4 823 000 | 4 561 000 | 4 279 000 | 4 093 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 735 000 | 1 455 000 | 1 356 000 | 986 000 | 914 000 | 884 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 8 827 000 | 9 236 000 | 9 289 000 | 8 376 000 | 6 167 000 | 7 020 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 18 508 000 | 18 573 000 | 16 034 000 | 14 775 000 | 12 571 000 | 12 717 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 856 000 | 2 003 000 | 3 219 000 | 5 079 000 | 4 176 000 | 661 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 88 000 | 34 000 | 15 000 | 84 000 | 87 000 | 119 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 542 000 | 884 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 950 000 | 34 000 | 15 000 | 626 000 | 971 000 | 119 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 136 000 | 1 068 000 | 724 000 | 509 000 | 626 000 | 707 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 140 000 | 2 853 000 | 1 900 000 | 509 000 | 730 000 | 707 000 |
|
|
| Netto finans | 1 810 000 | -2 819 000 | -1 885 000 | 117 000 | 241 000 | -588 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 667 000 | -817 000 | 1 334 000 | 5 197 000 | 4 418 000 | 73 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 396 000 | 208 000 | 553 000 | 1 028 000 | 784 000 | 16 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 270 000 | -1 024 000 | 782 000 | 4 169 000 | 3 635 000 | 57 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 270 000 | -1 024 000 | 782 000 | 4 169 000 | 3 635 000 | 57 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 429 000 | 0 | 0 | 0 | 3 009 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 841 000 | -1 024 000 | 782 000 | 4 169 000 | 626 000 | 57 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 24 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 835 000 | 765 000 | 608 000 | 621 000 | 885 000 | 820 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 835 000 | 765 000 | 608 000 | 621 000 | 888 000 | 844 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 752 000 | 8 904 000 | 8 367 000 | 7 953 000 | 7 872 000 | 7 880 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 478 000 | 1 553 000 | 191 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 018 000 | 3 127 000 | 2 861 000 | 4 128 000 | 1 550 000 | 1 341 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 11 247 000 | 13 585 000 | 11 419 000 | 12 081 000 | 9 422 000 | 9 221 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 21 547 000 | 21 547 000 | 21 758 000 | 15 503 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 15 570 000 | 15 634 000 | 6 546 000 | 5 155 000 | 6 331 000 | 4 637 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 13 361 000 | 10 664 000 | 0 | 0 | 0 | 1 005 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 28 930 000 | 26 299 000 | 28 094 000 | 26 702 000 | 28 089 000 | 21 144 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 41 013 000 | 40 648 000 | 40 121 000 | 39 404 000 | 38 399 000 | 31 210 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 4 852 000 | 4 451 000 | 4 099 000 | 3 608 000 | 3 267 000 | 2 775 000 |
|
|
| Sum varelager | 4 852 000 | 4 451 000 | 4 099 000 | 3 608 000 | 3 267 000 | 2 775 000 |
|
|
| Kundefordringer | -50 000 | 315 000 | 109 000 | 446 000 | 1 006 000 | 891 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 030 000 | 1 122 000 | 1 136 000 | 1 354 000 | 1 150 000 | 552 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 3 621 000 | 4 597 000 | 4 614 000 | 4 577 000 | 7 617 000 | 5 687 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 601 000 | 6 034 000 | 5 859 000 | 6 377 000 | 9 773 000 | 7 131 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 141 000 | 203 000 | 881 000 | 2 788 000 | 1 370 000 | 4 596 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 10 594 000 | 10 688 000 | 10 839 000 | 12 774 000 | 14 409 000 | 14 502 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 51 606 000 | 51 337 000 | 50 960 000 | 52 178 000 | 52 808 000 | 45 711 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 358 000 | 358 000 | 358 000 | 358 000 | 358 000 | 358 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 358 000 | 358 000 | 358 000 | 358 000 | 358 000 | 358 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 29 294 000 | 25 453 000 | 26 477 000 | 25 695 000 | 21 527 000 | 20 901 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 29 294 000 | 25 453 000 | 26 477 000 | 25 695 000 | 21 527 000 | 20 901 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 29 651 000 | 25 810 000 | 26 834 000 | 26 053 000 | 21 884 000 | 21 258 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 15 625 000 | 17 042 000 | 18 417 000 | 19 833 000 | 21 250 000 | 18 667 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 15 625 000 | 17 042 000 | 18 417 000 | 19 833 000 | 21 250 000 | 18 667 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 15 583 000 | 17 000 000 | 18 417 000 | 19 833 000 | 21 250 000 | 18 667 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 243 000 | 2 564 000 | 1 848 000 | 1 944 000 | 1 429 000 | 1 625 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 345 000 | 365 000 | 540 000 | 765 000 | 0 | 126 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 429 000 | 454 000 | 247 000 | 254 000 | 203 000 | 301 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 670 000 | 2 120 000 | 66 000 | 71 000 | 4 721 000 | 328 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 3 642 000 | 2 982 000 | 3 008 000 | 3 258 000 | 3 321 000 | 3 407 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 329 000 | 8 485 000 | 5 709 000 | 6 292 000 | 9 674 000 | 5 787 000 |
|
|
| Sum gjeld | 21 954 000 | 25 527 000 | 24 126 000 | 26 125 000 | 30 924 000 | 24 454 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 51 606 000 | 51 337 000 | 50 960 000 | 52 178 000 | 52 808 000 | 45 711 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,3% | 4,0% | 6,3% | 10,9% | 10,5% | |||
| Resultat av driften i % | 13,4% | 9,7% | 16,7% | 25,6% | 24,9% | 4,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 55,4% | 43,2% | 96,8% | 95,6% | 92,5% | 94,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 27,2% | 9,9% | 16,8% | 28,7% | 30,7% | 5,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 16,8% | -3,1% | 5,0% | 21,7% | 20,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,4% | -3,9% | 3,0% | 17,4% | 16,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,2 | 3,3 | 4,0 | 4,4 | 3,9 | 3,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,3 | 1,9 | 2,0 | 1,5 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,7 | 1,2 | 1,5 | 1,2 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,0 | 0,2 | 0,4 | 0,1 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,2 | 0,4 | 0,1 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 1408,4 | 957,1 | 2451,0 | 1452,5 | 898,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 57,5% | 50,3% | 52,7% | 49,9% | 41,4% | 46,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 138,8% | 125,4% | 139,4% | 131,2% | 130,7% | 158,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,5% | 1,3% | 1,3% | 1,5% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 87,9% | 49,5% | 125,2% | 179,7% | 144,9% | 314,1% | ||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 1,0 | 0,9 | 1,0 | 1,4 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,3% | 16,5% | 11,2% | 12,1% | 18,3% | 12,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 30,3% | 33,2% | 36,1% | 38,0% | 40,2% | 40,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 937 000 | 1 173 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
