Hammergården Egersund AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 921 000 | 985 000 | 962 000 | 970 000 | 1 062 000 | 936 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 921 000 | 985 000 | 962 000 | 970 000 | 1 062 000 | 936 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 285 000 | 285 000 | 285 000 | 309 000 | 334 000 | 328 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 499 000 | 519 000 | 494 000 | 441 000 | 420 000 | 380 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 784 000 | 804 000 | 779 000 | 750 000 | 754 000 | 708 000 |
|
|
| Driftsresultat | 137 000 | 181 000 | 183 000 | 220 000 | 308 000 | 228 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 3 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 270 000 | 239 000 | 167 000 | 137 000 | 178 000 | 196 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 270 000 | 239 000 | 167 000 | 137 000 | 178 000 | 196 000 |
|
|
| Netto finans | -267 000 | -237 000 | -166 000 | -137 000 | -178 000 | -195 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -130 000 | -56 000 | 17 000 | 83 000 | 130 000 | 32 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -29 000 | -12 000 | 2 000 | 18 000 | 4 000 | 26 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -101 000 | -44 000 | 14 000 | 65 000 | 125 000 | 6 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -101 000 | -44 000 | 14 000 | 65 000 | 125 000 | 6 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 36 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -101 000 | -44 000 | 14 000 | 29 000 | 125 000 | 6 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 139 000 | 110 000 | 88 000 | 69 000 | 48 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 139 000 | 110 000 | 88 000 | 69 000 | 48 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 496 000 | 4 778 000 | 5 059 000 | 5 340 000 | 5 589 000 | 5 868 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 25 000 | 29 000 | 32 000 | 36 000 | 26 000 | 80 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 521 000 | 4 806 000 | 5 091 000 | 5 376 000 | 5 615 000 | 5 948 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 4 660 000 | 4 916 000 | 5 179 000 | 5 445 000 | 5 663 000 | 5 948 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 51 000 | 2 000 | 31 000 | 0 | 50 000 | 14 000 |
|
|
| Andre fordringer | 26 000 | 27 000 | 20 000 | 19 000 | 24 000 | 27 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 332 000 | 442 000 | 447 000 | 493 000 | 488 000 | 628 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 409 000 | 472 000 | 498 000 | 512 000 | 562 000 | 669 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 14 000 | 84 000 | 63 000 | 289 000 | 263 000 | 34 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 423 000 | 555 000 | 561 000 | 801 000 | 825 000 | 703 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 083 000 | 5 472 000 | 5 740 000 | 6 246 000 | 6 488 000 | 6 652 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 608 000 | 1 608 000 | 1 608 000 | 1 608 000 | 1 608 000 | 1 608 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 24 000 | 125 000 | 169 000 | 155 000 | 125 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 24 000 | 125 000 | 169 000 | 155 000 | 125 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 631 000 | 1 733 000 | 1 777 000 | 1 762 000 | 1 733 000 | 1 608 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 220 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 269 000 | 3 392 000 | 3 758 000 | 4 125 000 | 4 492 000 | 4 767 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 269 000 | 3 392 000 | 3 758 000 | 4 125 000 | 4 492 000 | 4 767 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 049 000 | 3 392 000 | 3 758 000 | 4 125 000 | 4 492 000 | 4 767 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 53 000 | 189 000 | 58 000 | 156 000 | 51 000 | 29 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 10 000 | 21 000 | 29 000 | 53 000 | 114 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 129 000 | 129 000 | 126 000 | 128 000 | 160 000 | 135 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 20 000 | 0 | 46 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 000 | -1 000 | 0 | 0 | -1 000 | -1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 183 000 | 347 000 | 205 000 | 359 000 | 263 000 | 277 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 452 000 | 3 739 000 | 3 963 000 | 4 484 000 | 4 755 000 | 5 044 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 083 000 | 5 472 000 | 5 740 000 | 6 246 000 | 6 488 000 | 6 652 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,7% | 3,3% | 3,1% | 3,5% | 4,7% | |||
| Resultat av driften i % | 14,9% | 18,4% | 19,0% | 22,7% | 29,0% | 24,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 15,2% | 18,6% | 19,1% | 22,7% | 29,0% | 24,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -7,7% | -3,2% | 1,0% | 4,7% | 7,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,0% | -2,5% | 0,8% | 3,7% | 7,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,3 | 1,6 | 2,7 | 2,2 | 3,1 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,3 | 1,6 | 2,7 | 2,2 | 3,1 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,8 | 1,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 32,1% | 31,7% | 31,0% | 28,2% | 26,7% | 24,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 177,1% | 175,9% | 184,7% | 181,6% | 163,2% | 171,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,1 | 2,2 | 2,2 | 2,5 | 2,7 | 3,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,6% | 6,3% | 3,6% | 5,7% | 4,1% | 4,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 64,3% | 62,0% | 65,5% | 66,0% | 69,2% | 71,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
