Hammer Arkitekter Mnal AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 15 335 000 | 12 218 000 | 9 077 000 | 8 212 000 | 9 567 000 | 7 619 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 22 000 | 4 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 15 357 000 | 12 223 000 | 9 084 000 | 8 212 000 | 9 567 000 | 7 619 000 |
|
|
| Varekostnad | 93 000 | 184 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 8 881 000 | 8 096 000 | 5 201 000 | 5 798 000 | 6 101 000 | 5 598 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 185 000 | 97 000 | 133 000 | 82 000 | 70 000 | 67 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 804 000 | 2 121 000 | 2 089 000 | 1 489 000 | 1 320 000 | 1 335 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 963 000 | 10 498 000 | 7 423 000 | 7 369 000 | 7 491 000 | 7 000 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 394 000 | 1 725 000 | 1 661 000 | 843 000 | 2 076 000 | 619 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 26 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 26 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 6 000 | 0 | 2 000 | 4 000 | 16 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 6 000 | 0 | 2 000 | 4 000 | 16 000 |
|
|
| Netto finans | 26 000 | -5 000 | 1 000 | -2 000 | -3 000 | -15 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 420 000 | 1 721 000 | 1 662 000 | 841 000 | 2 074 000 | 605 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 981 000 | 397 000 | 385 000 | 193 000 | 463 000 | 137 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 439 000 | 1 324 000 | 1 277 000 | 648 000 | 1 611 000 | 467 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 439 000 | 1 324 000 | 1 277 000 | 648 000 | 1 611 000 | 467 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 2 000 000 | 1 300 000 | 1 266 000 | 0 | 1 600 000 | 350 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 439 000 | 24 000 | 11 000 | 648 000 | 11 000 | 117 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 48 000 | 86 000 | 117 000 | 46 000 | 23 000 | 46 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 48 000 | 86 000 | 117 000 | 46 000 | 23 000 | 46 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 58 000 | 65 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 394 000 | 341 000 | 292 000 | 297 000 | 283 000 | 227 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 394 000 | 399 000 | 357 000 | 297 000 | 283 000 | 227 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 441 000 | 485 000 | 474 000 | 343 000 | 306 000 | 273 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 6 112 000 | 3 015 000 | 3 107 000 | 3 016 000 | 2 956 000 | 2 356 000 |
|
|
| Andre fordringer | 140 000 | 220 000 | 342 000 | 70 000 | 41 000 | 14 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 6 252 000 | 3 236 000 | 3 449 000 | 3 086 000 | 2 997 000 | 2 370 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 134 000 | 2 084 000 | 1 096 000 | 778 000 | 1 476 000 | 1 056 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 9 385 000 | 5 320 000 | 4 545 000 | 3 863 000 | 4 473 000 | 3 426 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 827 000 | 5 804 000 | 5 019 000 | 4 206 000 | 4 779 000 | 3 698 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | -9 000 | -9 000 | -9 000 | -9 000 | -9 000 | -9 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 51 000 | 51 000 | 51 000 | 51 000 | 51 000 | 51 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 615 000 | 1 176 000 | 1 152 000 | 1 142 000 | 493 000 | 482 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 615 000 | 1 176 000 | 1 152 000 | 1 142 000 | 493 000 | 482 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 666 000 | 1 227 000 | 1 203 000 | 1 192 000 | 544 000 | 533 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 210 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 210 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 95 000 | 293 000 | 178 000 | 72 000 | 120 000 | 36 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 943 000 | 365 000 | 457 000 | 215 000 | 440 000 | 181 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 626 000 | 1 086 000 | 1 043 000 | 1 311 000 | 856 000 | 807 000 |
|
|
| Utbytte | 2 000 000 | 1 300 000 | 1 266 000 | 0 | 1 600 000 | 350 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 497 000 | 1 324 000 | 872 000 | 1 416 000 | 1 220 000 | 1 791 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 7 161 000 | 4 368 000 | 3 816 000 | 3 014 000 | 4 236 000 | 3 165 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 161 000 | 4 578 000 | 3 816 000 | 3 014 000 | 4 236 000 | 3 165 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 827 000 | 5 804 000 | 5 019 000 | 4 206 000 | 4 779 000 | 3 698 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 56,6% | 31,9% | 36,0% | 18,8% | 49,0% | |||
| Resultat av driften i % | 28,6% | 14,1% | 18,3% | 10,3% | 21,7% | 8,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 2,3 | 2,0 | 1,8 | 2,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,4% | 98,5% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 28,8% | 14,1% | 18,3% | 10,3% | 21,7% | 8,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 227,1% | 141,6% | 138,8% | 96,9% | 385,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 176,7% | 109,0% | 106,6% | 74,7% | 299,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,7 | 1,5 | 1,7 | 1,4 | 1,6 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,5 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 27,1% | 21,1% | 24,0% | 28,3% | 11,4% | 14,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,4% | 10,0% | 13,2% | 14,5% | 5,7% | 7,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 21,8% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,3% | 0,4% | 0,3% | 0,6% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,7 | 3,7 | 3,2 | 2,5 | 7,8 | 5,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 72,9% | 75,3% | 76,0% | 71,7% | 88,6% | 85,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 3,6% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 1 017 000 | 0 | 1 067 000 | 798 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
