Halti Kvenkultursenter IKS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 252 000 | 346 000 | 349 000 | 206 000 | 107 000 | 207 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 205 000 | 2 617 000 | 2 553 000 | 2 785 000 | 2 082 000 | 2 780 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 457 000 | 2 964 000 | 2 902 000 | 2 991 000 | 2 189 000 | 2 987 000 |
|
|
| Varekostnad | 692 000 | 670 000 | 594 000 | 737 000 | 564 000 | 934 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 922 000 | 1 936 000 | 1 922 000 | 1 522 000 | 1 152 000 | 881 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 11 000 | 11 000 | 19 000 | 30 000 | 35 000 | 37 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 724 000 | 691 000 | 602 000 | 533 000 | 536 000 | 709 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 349 000 | 3 308 000 | 3 137 000 | 2 822 000 | 2 287 000 | 2 561 000 |
|
|
| Driftsresultat | 108 000 | -344 000 | -235 000 | 169 000 | -98 000 | 426 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | -1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | -1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | -1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -1 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 107 000 | -341 000 | -234 000 | 169 000 | -98 000 | 426 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 107 000 | -341 000 | -234 000 | 169 000 | -98 000 | 426 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 107 000 | -341 000 | -234 000 | 169 000 | -98 000 | 426 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 107 000 | -341 000 | -234 000 | 169 000 | -98 000 | 426 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 45 000 | 14 000 | 25 000 | 44 000 | 56 000 | 65 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 45 000 | 14 000 | 25 000 | 44 000 | 56 000 | 65 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -10 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 55 000 | 24 000 | 35 000 | 54 000 | 66 000 | 65 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 100 000 | 194 000 | 217 000 | 87 000 | 73 000 | 66 000 |
|
|
| Sum varelager | 100 000 | 194 000 | 217 000 | 87 000 | 73 000 | 66 000 |
|
|
| Kundefordringer | 11 000 | 40 000 | 7 000 | 6 000 | 473 000 | 103 000 |
|
|
| Andre fordringer | 126 000 | 133 000 | 186 000 | 200 000 | 160 000 | 460 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 138 000 | 172 000 | 193 000 | 206 000 | 634 000 | 563 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 478 000 | 263 000 | 617 000 | 784 000 | 888 000 | 500 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 715 000 | 629 000 | 1 027 000 | 1 077 000 | 1 595 000 | 1 129 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 770 000 | 654 000 | 1 062 000 | 1 131 000 | 1 661 000 | 1 194 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 281 000 | 175 000 | 539 000 | 773 000 | 604 000 | 702 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 281 000 | 175 000 | 539 000 | 773 000 | 604 000 | 702 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 381 000 | 275 000 | 639 000 | 873 000 | 704 000 | 802 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 111 000 | 112 000 | 108 000 | 68 000 | 105 000 | 116 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 75 000 | 75 000 | 90 000 | -20 000 | 73 000 | -127 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 203 000 | 192 000 | 226 000 | 211 000 | 779 000 | 403 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 389 000 | 379 000 | 424 000 | 259 000 | 957 000 | 392 000 |
|
|
| Sum gjeld | 389 000 | 379 000 | 424 000 | 259 000 | 957 000 | 392 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 770 000 | 654 000 | 1 062 000 | 1 131 000 | 1 661 000 | 1 194 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 15,3% | -39,9% | -21,3% | 12,1% | -6,9% | |||
| Resultat av driften i % | 3,1% | -11,6% | -8,1% | 5,7% | -4,5% | 14,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,9 | 3,5 | 2,6 | 2,1 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -174,6% | -93,6% | -70,2% | -257,8% | -427,1% | -351,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,2% | -11,6% | -8,1% | 5,7% | -4,5% | 14,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 32,6% | -74,6% | -31,0% | 21,4% | -13,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 32,6% | -74,6% | -31,0% | 21,4% | -13,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,8 | 1,5 | 1,5 | 2,0 | 1,9 | 3,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 1,7 | 2,4 | 4,2 | 1,7 | 2,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,1 | 1,9 | 3,8 | 1,6 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 0,7 | 1,5 | 3,0 | 0,9 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 6,9 | 3,5 | 2,7 | 8,5 | 7,7 | 14,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 76,5 | 110,4 | 92,1 | 39,1 | 44,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 49,5% | 42,0% | 60,2% | 77,2% | 42,4% | 67,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 11,0% | 9,3% | 22,0% | 29,2% | 32,2% | 26,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 326,0% | 129,4% | 278,3% | 941,4% | 874,0% | 1116,7% | ||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,4 | 0,7 | 0,3 | 1,4 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 50,5% | 58,0% | 39,9% | 22,9% | 57,6% | 32,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 503 000 | 464 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
