Haltdalen Sparebank
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 70 840 000 | 66 402 000 | 48 485 000 | 39 425 000 | 38 760 000 | 40 326 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 70 840 000 | 66 402 000 | 48 485 000 | 39 425 000 | 38 760 000 | 40 326 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 14 483 000 | 12 289 000 | 12 105 000 | 11 315 000 | 10 050 000 | 9 729 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 509 000 | 481 000 | 516 000 | 329 000 | 237 000 | 236 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 18 656 000 | 21 323 000 | 19 653 000 | 14 121 000 | 14 911 000 | 14 905 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 33 648 000 | 34 093 000 | 32 274 000 | 25 765 000 | 25 198 000 | 24 870 000 |
|
|
| Driftsresultat | 37 192 000 | 32 309 000 | 16 211 000 | 13 660 000 | 13 562 000 | 15 456 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 430 000 | 3 102 000 | 1 510 000 | -227 000 | 1 941 000 | 589 000 |
|
|
| Netto finans | -2 430 000 | -3 102 000 | -1 510 000 | 227 000 | -1 941 000 | -589 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 34 762 000 | 29 207 000 | 14 701 000 | 13 887 000 | 11 621 000 | 14 885 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 7 823 000 | 6 061 000 | 2 997 000 | 3 258 000 | 1 514 000 | 3 586 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 26 939 000 | 23 146 000 | 11 704 000 | 10 629 000 | 10 107 000 | 11 299 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | -1 426 000 | 4 391 000 | 6 561 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | -1 426 000 | 4 391 000 | 6 561 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 25 513 000 | 27 537 000 | 18 265 000 | 10 629 000 | 10 107 000 | 11 299 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 710 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 589 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 358 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 358 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 826 000 | 1 840 000 | 1 968 000 | 1 720 000 | 1 921 000 | 2 123 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 755 000 | 681 000 | 917 000 | 929 000 | 260 000 | 116 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 581 000 | 2 521 000 | 2 885 000 | 2 649 000 | 2 181 000 | 2 239 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 111 797 000 | 116 012 000 | 111 458 000 | 82 794 000 | 84 957 000 | 78 789 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 3 287 000 | 1 942 000 | 2 061 000 | 2 164 000 | 1 996 000 | 4 018 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 115 084 000 | 117 954 000 | 113 519 000 | 84 958 000 | 86 953 000 | 82 807 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 117 665 000 | 120 475 000 | 116 404 000 | 87 607 000 | 89 134 000 | 85 404 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 631 466 000 | 1 494 912 000 | 1 441 636 000 | 1 317 977 000 | 1 325 481 000 | 1 292 549 000 |
|
|
| Andre fordringer | 33 850 000 | 79 015 000 | 32 014 000 | 97 818 000 | 91 696 000 | 37 214 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 665 316 000 | 1 573 927 000 | 1 473 650 000 | 1 415 795 000 | 1 417 177 000 | 1 329 763 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 213 103 000 | 205 714 000 | 190 927 000 | 208 377 000 | 173 966 000 | 166 584 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 213 103 000 | 205 714 000 | 190 927 000 | 208 377 000 | 173 966 000 | 166 584 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 62 597 000 | 60 477 000 | 58 578 000 | 68 092 000 | 47 127 000 | 47 009 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 941 016 000 | 1 840 118 000 | 1 723 155 000 | 1 692 264 000 | 1 638 270 000 | 1 543 356 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 058 681 000 | 1 960 593 000 | 1 839 559 000 | 1 779 871 000 | 1 727 404 000 | 1 628 760 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 92 000 | 92 000 | 92 000 | 92 000 | 92 000 | 92 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 50 092 000 | 50 092 000 | 50 092 000 | 50 092 000 | 50 092 000 | 30 092 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 222 549 000 | 201 210 000 | 176 889 000 | 161 714 000 | 153 397 000 | 136 945 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 222 549 000 | 201 210 000 | 176 889 000 | 161 714 000 | 153 397 000 | 136 945 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 272 641 000 | 251 302 000 | 226 981 000 | 211 806 000 | 203 489 000 | 167 037 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 9 124 000 | 6 672 000 | 3 539 000 | 3 074 000 | 1 730 000 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 9 124 000 | 6 672 000 | 3 539 000 | 3 074 000 | 1 730 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 4 547 000 | 0 | 13 148 000 | 452 000 | 40 472 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 20 105 000 | 20 108 000 | 20 089 000 | 40 220 000 | 20 155 000 | 40 000 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 20 105 000 | 20 108 000 | 20 089 000 | 40 220 000 | 20 155 000 | 40 000 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 29 229 000 | 26 780 000 | 23 628 000 | 43 294 000 | 21 885 000 | 40 000 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 547 000 | 0 | 13 148 000 | 452 000 | 40 472 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 752 264 000 | 1 682 510 000 | 1 575 803 000 | 1 524 319 000 | 1 461 558 000 | 1 421 723 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 756 811 000 | 1 682 510 000 | 1 588 951 000 | 1 524 771 000 | 1 502 030 000 | 1 421 723 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 786 040 000 | 1 709 290 000 | 1 612 579 000 | 1 568 065 000 | 1 523 915 000 | 1 461 723 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 058 681 000 | 1 960 592 000 | 1 839 560 000 | 1 779 871 000 | 1 727 404 000 | 1 628 760 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,9% | 1,7% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | |||
| Resultat av driften i % | 52,5% | 48,7% | 33,4% | 34,6% | 35,0% | 38,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 52,5% | 48,7% | 33,4% | 34,6% | 35,0% | 38,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,3% | 12,2% | 6,7% | 6,7% | 6,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,7% | 11,5% | 8,3% | 5,1% | 5,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,9 | 5,4 | 4,0 | 3,5 | 3,9 | 4,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 13,2% | 12,8% | 12,3% | 11,9% | 11,8% | 10,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 384,9% | 378,5% | 468,1% | 537,2% | 525,0% | 414,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 61,1% | 63,8% | 68,3% | 36,2% | 69,6% | 36,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,4% | 0,5% | 0,3% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 6,6 | 6,8 | 7,1 | 7,4 | 7,5 | 8,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 85,3% | 85,8% | 86,4% | 85,7% | 87,0% | 87,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,4% | 1,4% | 1,3% | 2,4% | 1,3% | 2,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 1 171 000 | 0 | 1 103 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
