Haltbakk Oil & Gas AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 5 575 000 | 4 071 000 | 3 972 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 5 575 000 | 4 071 000 | 3 972 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 3 200 000 | 5 379 000 | 3 616 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 1 600 000 | -1 600 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 193 000 | 1 193 000 | 1 675 000 | 502 000 | 251 000 | 142 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 38 000 | 2 960 000 | 16 000 | -8 000 | 169 000 | 8 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 231 000 | 4 153 000 | 1 691 000 | 5 294 000 | 4 199 000 | 3 766 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 231 000 | -4 153 000 | -1 691 000 | 281 000 | -128 000 | 206 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 000 | 21 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 20 000 | 21 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 200 000 | 0 | 0 | 3 000 | 7 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 200 000 | 3 000 | 0 | 3 000 | 7 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -197 000 | -3 000 | 0 | -3 000 | 13 000 | 21 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 429 000 | -4 157 000 | -1 691 000 | 278 000 | -115 000 | 227 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | -13 000 | -36 000 | 23 000 | -11 000 | 50 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 429 000 | -4 144 000 | -1 655 000 | 255 000 | -104 000 | 177 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 429 000 | -4 144 000 | -1 655 000 | 255 000 | -104 000 | 177 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 429 000 | -4 144 000 | -1 655 000 | 255 000 | -104 000 | 177 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 67 000 | 1 260 000 | 0 | 0 | 0 | 4 881 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 2 453 000 | 4 128 000 | 4 630 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 67 000 | 1 260 000 | 2 453 000 | 4 128 000 | 4 630 000 | 4 881 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 125 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 125 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 67 000 | 1 260 000 | 2 453 000 | 4 128 000 | 4 630 000 | 5 006 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 600 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 600 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 175 000 | -4 538 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 000 | 0 | 0 | 1 050 000 | 1 239 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 000 | 0 | 0 | 1 050 000 | 1 414 000 | -4 538 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 343 000 | 45 000 | 45 000 | 58 000 | 93 000 | 658 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 344 000 | 45 000 | 45 000 | 1 108 000 | 3 107 000 | -3 880 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 411 000 | 1 305 000 | 2 498 000 | 5 236 000 | 7 737 000 | 1 127 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -6 610 000 | -5 181 000 | -1 037 000 | 618 000 | 363 000 | 467 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -6 610 000 | -5 181 000 | -1 037 000 | 618 000 | 363 000 | 467 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -6 580 000 | -5 151 000 | -1 007 000 | 648 000 | 393 000 | 497 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 13 000 | 49 000 | 13 000 | 13 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 13 000 | 49 000 | 13 000 | 13 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 4 152 000 | 3 823 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 152 000 | 3 823 000 | 33 000 | 33 000 | 33 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 152 000 | 3 823 000 | 46 000 | 82 000 | 46 000 | 13 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 2 000 | 0 | -518 000 | 37 000 | -18 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 37 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 630 000 | 1 368 000 | 1 369 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 598 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 836 000 | 2 000 000 | 2 091 000 | 3 655 000 | 7 261 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 838 000 | 2 632 000 | 3 459 000 | 4 506 000 | 7 298 000 | 617 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 990 000 | 6 455 000 | 3 505 000 | 4 588 000 | 7 344 000 | 630 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 411 000 | 1 305 000 | 2 498 000 | 5 236 000 | 7 737 000 | 1 127 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -143,2% | -218,5% | -43,7% | 4,3% | -2,4% | |||
| Resultat av driften i % | 5,0% | -3,1% | 5,2% | |||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,9 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 42,6% | -32,1% | 9,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 5,0% | -2,7% | 5,7% | |||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 24,4% | 135,0% | 942,1% | 53,4% | -25,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 24,4% | 134,6% | 922,0% | 49,0% | -23,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,4 | -6,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,2 | -6,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,4 | |||||||
| Lagertid i antall dager | 90,0 | 53,5 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -1601,0% | -394,7% | -40,3% | 12,4% | 5,1% | 44,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 11,6% | 9,7% | 12,5% | |||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,7% | 1,7% | 76,2% | 56,0% | 159,7% | 48,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | -0,9% | -2,6% | 5,7% | 10,5% | 9,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -261,9% | |||||||
| Gjeldsgrad | -1,1 | -1,3 | -3,5 | 7,1 | 18,7 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 690,5% | 201,7% | 138,5% | 86,1% | 94,3% | 54,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1010,2% | 293,0% | 1,8% | 1,6% | 0,6% | 1,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
