Halsen Sykepleieartikler AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 9 922 000 | 10 605 000 | 7 866 000 | 8 249 000 | 7 952 000 | 7 362 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 740 000 | 0 | 10 000 | 6 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 9 922 000 | 10 605 000 | 8 606 000 | 8 249 000 | 7 962 000 | 7 368 000 |
|
|
| Varekostnad | 7 458 000 | 7 112 000 | 6 615 000 | 5 773 000 | 5 755 000 | 4 770 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 109 000 | 1 872 000 | 1 744 000 | 1 624 000 | 1 540 000 | 1 702 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 083 000 | 865 000 | 757 000 | 692 000 | 666 000 | 884 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 650 000 | 9 849 000 | 9 116 000 | 8 089 000 | 7 961 000 | 7 356 000 |
|
|
| Driftsresultat | -728 000 | 756 000 | -510 000 | 160 000 | 1 000 | 12 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 15 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 3 000 | 5 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 16 000 | 0 | 0 | 4 000 | 3 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 8 000 | 17 000 | 24 000 | 27 000 | 47 000 | 17 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 8 000 | 17 000 | 24 000 | 27 000 | 47 000 | 17 000 |
|
|
| Netto finans | 8 000 | -17 000 | -24 000 | -23 000 | -44 000 | -12 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -719 000 | 740 000 | -534 000 | 137 000 | -43 000 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 301 000 | -118 000 | 20 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -719 000 | 438 000 | -417 000 | 118 000 | -43 000 | 0 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -719 000 | 438 000 | -417 000 | 118 000 | -43 000 | 0 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 734 000 | 0 | -437 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 15 000 | 439 000 | 20 000 | 118 000 | -43 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 689 000 | 570 000 | 940 000 | 1 040 000 | 1 574 000 | 1 113 000 |
|
|
| Sum varelager | 689 000 | 570 000 | 940 000 | 1 040 000 | 1 574 000 | 1 113 000 |
|
|
| Kundefordringer | 50 000 | 882 000 | 178 000 | 403 000 | 174 000 | 184 000 |
|
|
| Andre fordringer | 95 000 | 83 000 | 123 000 | 125 000 | 112 000 | 825 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 094 000 | 360 000 | 560 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 240 000 | 1 324 000 | 861 000 | 529 000 | 286 000 | 1 008 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Sum investeringer | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 571 000 | 815 000 | 306 000 | 255 000 | 325 000 | 289 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 508 000 | 2 717 000 | 2 115 000 | 1 832 000 | 2 193 000 | 2 418 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 508 000 | 2 717 000 | 2 115 000 | 1 832 000 | 2 193 000 | 2 418 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 390 000 | 390 000 | 390 000 | 390 000 | 390 000 | 390 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 950 000 | 950 000 | 950 000 | 390 000 | 390 000 | 390 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 383 000 | 368 000 | -63 000 | 477 000 | 369 000 | 412 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 383 000 | 368 000 | -63 000 | 477 000 | 369 000 | 412 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 333 000 | 1 318 000 | 887 000 | 867 000 | 759 000 | 802 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 25 000 | 20 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 25 000 | 20 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 127 000 | 230 000 | 327 000 | 619 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 152 000 | 250 000 | 327 000 | 619 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 127 000 | 230 000 | 327 000 | 419 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 711 000 | 621 000 | 698 000 | 346 000 | 380 000 | 515 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 324 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 397 000 | 254 000 | 199 000 | 194 000 | 282 000 | 323 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 67 000 | 201 000 | 178 000 | 175 000 | 444 000 | 158 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 175 000 | 1 400 000 | 1 075 000 | 715 000 | 1 106 000 | 996 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 175 000 | 1 400 000 | 1 227 000 | 965 000 | 1 433 000 | 1 615 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 508 000 | 2 717 000 | 2 115 000 | 1 832 000 | 2 193 000 | 2 418 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -27,2% | 31,3% | -25,8% | 8,1% | 0,2% | |||
| Resultat av driften i % | -7,3% | 7,1% | -5,9% | 1,9% | 0,0% | 0,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,8 | 4,4 | 4,4 | 4,1 | 3,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 24,8% | 32,9% | 15,9% | 30,0% | 27,6% | 35,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | -7,2% | 7,1% | -5,9% | 2,0% | 0,1% | 0,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -54,2% | 67,1% | -60,9% | 16,9% | -5,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -54,2% | 39,7% | -47,5% | 14,5% | -5,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,7 | 5,7 | 4,9 | 5,1 | 5,2 | 4,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 1,9 | 2,0 | 2,6 | 2,0 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,5 | 1,1 | 1,1 | 0,6 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,6 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 10,8 | 12,5 | 7,0 | 5,6 | 3,7 | 4,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 30,4 | 38,2 | 53,9 | 81,5 | 84,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 53,1% | 48,5% | 41,9% | 47,3% | 34,6% | 33,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,4% | 12,4% | 10,3% | 10,5% | 9,5% | 10,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 8,1% | 3,9% | 4,4% | 2,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 193,5% | 231,2% | 110,5% | 107,4% | 69,0% | 127,7% | ||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,1 | 1,4 | 1,1 | 1,9 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 46,9% | 51,5% | 50,8% | 39,0% | 50,4% | 41,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 7,2% | 13,6% | 14,9% | 25,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 533 000 | 558 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
