Halden Rørleggerservice AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 19 008 000 | 19 159 000 | 25 694 000 | 23 007 000 | 19 746 000 | 18 553 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 000 | 94 000 | 339 000 | 7 000 | 0 | 57 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 19 011 000 | 19 253 000 | 26 033 000 | 23 013 000 | 19 746 000 | 18 610 000 |
|
|
| Varekostnad | 7 841 000 | 8 144 000 | 10 815 000 | 9 966 000 | 8 202 000 | 8 289 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 710 000 | 6 916 000 | 8 589 000 | 8 172 000 | 6 152 000 | 5 724 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 448 000 | 560 000 | 526 000 | 490 000 | 520 000 | 343 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 272 000 | 1 671 000 | 2 109 000 | 1 961 000 | 2 134 000 | 1 125 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 16 271 000 | 17 291 000 | 22 039 000 | 20 589 000 | 17 008 000 | 15 481 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 740 000 | 1 962 000 | 3 994 000 | 2 424 000 | 2 738 000 | 3 129 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 20 000 | 5 000 | 5 000 | 3 000 | 7 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 000 | 8 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 20 000 | 5 000 | 5 000 | 3 000 | 24 000 | 11 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 141 000 | 179 000 | 193 000 | 140 000 | 126 000 | 127 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 141 000 | 179 000 | 193 000 | 140 000 | 126 000 | 127 000 |
|
|
| Netto finans | -121 000 | -174 000 | -188 000 | -137 000 | -102 000 | -116 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 618 000 | 1 788 000 | 3 806 000 | 2 287 000 | 2 636 000 | 3 013 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 576 000 | 363 000 | 838 000 | 510 000 | 584 000 | 667 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 042 000 | 1 425 000 | 2 968 000 | 1 777 000 | 2 052 000 | 2 347 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 042 000 | 1 425 000 | 2 968 000 | 1 777 000 | 2 052 000 | 2 347 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 2 200 000 | 1 800 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 042 000 | 1 425 000 | 768 000 | -23 000 | 2 052 000 | 2 347 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 21 000 | 0 | 0 | 0 | 40 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 21 000 | 0 | 0 | 0 | 40 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 455 000 | 1 583 000 | 1 710 000 | 1 828 000 | 1 948 000 | 2 072 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 225 000 | 1 532 000 | 1 416 000 | 1 952 000 | 1 634 000 | 1 513 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 14 000 | 57 000 | 63 000 | 50 000 | 41 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 681 000 | 3 128 000 | 3 183 000 | 3 843 000 | 3 632 000 | 3 625 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 721 000 | 3 148 000 | 3 203 000 | 3 863 000 | 3 692 000 | 3 645 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 751 000 | 1 780 000 | 1 816 000 | 1 759 000 | 1 471 000 | 1 117 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 751 000 | 1 780 000 | 1 816 000 | 1 759 000 | 1 471 000 | 1 117 000 |
|
|
| Kundefordringer | 3 584 000 | 2 066 000 | 2 285 000 | 3 495 000 | 3 158 000 | 4 158 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 373 000 | 1 207 000 | 2 100 000 | 2 284 000 | 1 528 000 | 1 339 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 957 000 | 3 273 000 | 4 385 000 | 5 779 000 | 4 687 000 | 5 497 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 693 000 | 1 276 000 | 2 556 000 | 589 000 | 979 000 | 1 099 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 402 000 | 6 329 000 | 8 757 000 | 8 127 000 | 7 138 000 | 7 713 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 123 000 | 9 477 000 | 11 959 000 | 11 990 000 | 10 829 000 | 11 358 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 55 000 | 55 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 847 000 | 1 804 000 | 2 179 000 | 1 411 000 | 1 434 000 | 4 034 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 847 000 | 1 804 000 | 2 179 000 | 1 411 000 | 1 434 000 | 4 034 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 907 000 | 1 865 000 | 2 239 000 | 1 466 000 | 1 489 000 | 4 134 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 24 000 | 103 000 | 95 000 | 0 | 85 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 24 000 | 103 000 | 95 000 | 0 | 85 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 207 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 737 000 | 1 910 000 | 2 077 000 | 2 660 000 | 2 452 000 | 2 837 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 737 000 | 1 934 000 | 2 180 000 | 2 755 000 | 2 452 000 | 2 922 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 944 000 | 1 910 000 | 2 077 000 | 2 660 000 | 2 452 000 | 2 837 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 730 000 | 611 000 | 724 000 | 2 532 000 | 589 000 | 722 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 621 000 | 442 000 | 830 000 | 375 000 | 589 000 | 635 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 692 000 | 1 499 000 | 2 312 000 | 1 819 000 | 1 696 000 | 1 834 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 2 200 000 | 1 600 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 229 000 | 3 126 000 | 1 474 000 | 1 443 000 | 4 015 000 | 1 111 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 479 000 | 5 678 000 | 7 540 000 | 7 769 000 | 6 889 000 | 4 302 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 216 000 | 7 612 000 | 9 720 000 | 10 524 000 | 9 341 000 | 7 224 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 123 000 | 9 477 000 | 11 959 000 | 11 990 000 | 10 829 000 | 11 358 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 28,2% | 18,4% | 33,4% | 21,3% | 24,9% | |||
| Resultat av driften i % | 14,4% | 10,2% | 15,3% | 10,5% | 13,9% | 16,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 1,8 | 2,2 | 2,0 | 1,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 58,7% | 57,5% | 57,9% | 56,7% | 58,5% | 55,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 14,5% | 10,2% | 15,4% | 10,5% | 14,0% | 16,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 138,8% | 87,1% | 205,5% | 154,8% | 93,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 108,3% | 69,4% | 160,2% | 120,3% | 73,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,8 | 2,8 | 3,0 | 2,8 | 3,2 | 3,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 1,0 | 1,0 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,8 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,5 | 4,6 | 6,0 | 5,7 | 5,6 | 7,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 81,1 | 79,5 | 59,5 | 58,3 | 56,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 18,8% | 19,7% | 18,7% | 12,2% | 13,8% | 36,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 10,0% | 9,7% | 8,6% | 6,4% | 7,5% | 22,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,7% | 3,9% | 4,5% | 3,8% | 3,8% | 2,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,8% | 0,7% | 0,9% | 0,9% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 52,7% | 36,6% | 67,0% | 20,4% | 16,9% | 305,4% | ||
| Gjeldsgrad | 4,3 | 4,1 | 4,3 | 7,2 | 6,3 | 1,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 64,0% | 59,9% | 63,0% | 64,8% | 63,6% | 37,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 17,2% | 20,4% | 18,2% | 23,0% | 22,6% | 25,7% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 223 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
