Hakkesetstølen Fjellstugu og Hytter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 953 000 | 813 000 | 1 688 000 | 1 429 000 | 1 598 000 | 1 789 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 640 000 | 648 000 | 0 | 144 000 | 37 000 | 3 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 592 000 | 1 461 000 | 1 688 000 | 1 573 000 | 1 635 000 | 1 792 000 |
|
|
| Varekostnad | 273 000 | 259 000 | 305 000 | 190 000 | 273 000 | 231 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 7 000 | -19 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 11 000 | 2 000 | 117 000 | 31 000 | 475 000 | 541 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 46 000 | 39 000 | 39 000 | 42 000 | 45 000 | 49 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 411 000 | 484 000 | 716 000 | 742 000 | 693 000 | 746 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 748 000 | 765 000 | 1 177 000 | 1 005 000 | 1 486 000 | 1 567 000 |
|
|
| Driftsresultat | 844 000 | 696 000 | 511 000 | 568 000 | 149 000 | 225 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 53 000 | 9 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 53 000 | 10 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 0 | 51 000 | 9 000 | -1 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 844 000 | 747 000 | 520 000 | 568 000 | 149 000 | 226 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 185 000 | 304 000 | 115 000 | 125 000 | 33 000 | 50 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 659 000 | 443 000 | 406 000 | 443 000 | 116 000 | 176 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 659 000 | 443 000 | 406 000 | 443 000 | 116 000 | 176 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 451 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 659 000 | 443 000 | 406 000 | -8 000 | 116 000 | 176 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 579 000 | 618 000 | 658 000 | 697 000 | 739 000 | 784 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 28 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 607 000 | 618 000 | 658 000 | 697 000 | 739 000 | 784 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 607 000 | 618 000 | 658 000 | 697 000 | 739 000 | 784 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 25 000 | 19 000 | 13 000 | 11 000 | 10 000 | 8 000 |
|
|
| Sum varelager | 25 000 | 19 000 | 13 000 | 11 000 | 10 000 | 8 000 |
|
|
| Kundefordringer | 18 000 | -32 000 | 5 000 | 19 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 9 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 18 000 | -32 000 | 5 000 | 21 000 | 0 | 9 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 672 000 | 2 694 000 | 1 784 000 | 1 107 000 | 1 293 000 | 1 172 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 715 000 | 2 682 000 | 1 802 000 | 1 139 000 | 1 302 000 | 1 188 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 322 000 | 3 300 000 | 2 460 000 | 1 836 000 | 2 041 000 | 1 973 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 036 000 | 2 345 000 | 1 902 000 | 1 496 000 | 1 505 000 | 1 388 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 036 000 | 2 345 000 | 1 902 000 | 1 496 000 | 1 505 000 | 1 388 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 136 000 | 2 445 000 | 2 002 000 | 1 596 000 | 1 605 000 | 1 488 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 127 000 | 136 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 127 000 | 136 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 319 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 446 000 | 136 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 200 000 | 206 000 | 93 000 | 9 000 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 197 000 | 168 000 | 115 000 | 125 000 | 33 000 | 50 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | -2 000 | 5 000 | 19 000 | 0 | 69 000 | 16 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 238 000 | 128 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 106 000 | 212 000 | 230 000 | 105 000 | 335 000 | 418 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 739 000 | 719 000 | 457 000 | 239 000 | 437 000 | 484 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 185 000 | 855 000 | 457 000 | 239 000 | 437 000 | 484 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 322 000 | 3 300 000 | 2 460 000 | 1 836 000 | 2 041 000 | 1 973 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 22,1% | 26,0% | 24,3% | 29,4% | 7,4% | |||
| Resultat av driften i % | 53,0% | 47,6% | 30,3% | 36,1% | 9,1% | 12,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,5 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 71,4% | 68,1% | 81,9% | 86,7% | 82,9% | 87,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 53,0% | 51,3% | 30,9% | 36,1% | 9,1% | 12,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 30,2% | 33,6% | 28,9% | 35,5% | 9,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 23,6% | 19,9% | 22,6% | 27,7% | 7,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 144,7 | 730,5 | 14,4 | 50,7 | 3,4 | 3,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,0 | 3,7 | 3,9 | 4,8 | 3,0 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,0 | 3,7 | 3,9 | 4,7 | 3,0 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,0 | 3,7 | 3,9 | 4,6 | 3,0 | 2,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 10,9 | 13,6 | 23,5 | 17,3 | 27,3 | 28,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 29,0 | 22,2 | 14,2 | 19,9 | 11,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 72,6% | 74,1% | 81,4% | 86,9% | 78,6% | 75,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 197,0% | 167,4% | 118,6% | 101,5% | 98,2% | 83,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,7% | 6,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,4% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 11900,0% | 10331,6% | 10338,5% | 8172,7% | 8660,0% | 8800,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,3 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 17,1% | 21,8% | 18,6% | 13,0% | 21,4% | 24,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 10,3% | 4,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 109 000 | 366 000 | 483 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
