Haglebu Bygg og Anlegg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 599 000 | 1 958 000 | 2 037 000 | 2 290 000 | 2 215 000 | 1 984 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 14 000 | 0 | 112 000 | 672 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 599 000 | 1 958 000 | 2 050 000 | 2 290 000 | 2 327 000 | 2 656 000 |
|
|
| Varekostnad | 306 000 | 513 000 | 383 000 | 385 000 | 326 000 | 601 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 514 000 | 524 000 | 556 000 | 598 000 | 457 000 | 438 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 376 000 | 374 000 | 271 000 | 334 000 | 338 000 | 255 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 537 000 | 772 000 | 934 000 | 929 000 | 849 000 | 544 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 733 000 | 2 183 000 | 2 144 000 | 2 246 000 | 1 970 000 | 1 838 000 |
|
|
| Driftsresultat | -134 000 | -225 000 | -94 000 | 44 000 | 357 000 | 818 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 10 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 53 000 | 73 000 | 60 000 | 42 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 53 000 | 73 000 | 60 000 | 42 000 | 42 000 | 46 000 |
|
|
| Netto finans | -53 000 | -72 000 | -60 000 | -42 000 | -32 000 | -46 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -187 000 | -298 000 | -153 000 | 2 000 | 325 000 | 772 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -35 000 | -66 000 | -34 000 | 2 000 | 71 000 | 103 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -153 000 | -232 000 | -120 000 | 0 | 253 000 | 669 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -153 000 | -232 000 | -120 000 | 0 | 253 000 | 669 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -153 000 | -232 000 | -120 000 | 0 | 253 000 | 669 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 640 000 | 887 000 | 1 135 000 | 1 381 000 | 1 605 000 | 1 644 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 484 000 | 575 000 | 501 000 | 11 000 | 79 000 | 147 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 124 000 | 1 462 000 | 1 636 000 | 1 392 000 | 1 685 000 | 1 791 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 136 000 | 136 000 | 136 000 | 136 000 | 136 000 | 236 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 161 000 | 161 000 | 161 000 | 161 000 | 161 000 | 261 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 285 000 | 1 623 000 | 1 797 000 | 1 553 000 | 1 846 000 | 2 052 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 190 000 | 113 000 | 425 000 | 482 000 | 526 000 | 262 000 |
|
|
| Andre fordringer | 33 000 | 80 000 | 94 000 | 48 000 | 58 000 | 55 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 223 000 | 193 000 | 519 000 | 530 000 | 584 000 | 317 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 143 000 | 283 000 | 361 000 | 475 000 | 259 000 | 117 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 366 000 | 476 000 | 880 000 | 1 005 000 | 844 000 | 434 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 651 000 | 2 099 000 | 2 677 000 | 2 558 000 | 2 689 000 | 2 486 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 857 000 | 1 010 000 | 1 242 000 | 1 362 000 | 1 361 000 | 1 108 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 857 000 | 1 010 000 | 1 242 000 | 1 362 000 | 1 361 000 | 1 108 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 957 000 | 1 110 000 | 1 342 000 | 1 462 000 | 1 461 000 | 1 208 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 35 000 | 100 000 | 134 000 | 163 000 | 103 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 35 000 | 100 000 | 134 000 | 163 000 | 103 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 485 000 | 770 000 | 1 033 000 | 663 000 | 820 000 | 989 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 485 000 | 805 000 | 1 133 000 | 797 000 | 983 000 | 1 092 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 485 000 | 770 000 | 1 033 000 | 663 000 | 820 000 | 989 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 66 000 | 97 000 | 126 000 | 81 000 | 72 000 | 25 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 31 000 | 12 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 98 000 | 44 000 | 25 000 | 139 000 | 117 000 | 84 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 46 000 | 44 000 | 51 000 | 49 000 | 43 000 | 77 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 210 000 | 185 000 | 202 000 | 300 000 | 244 000 | 186 000 |
|
|
| Sum gjeld | 695 000 | 990 000 | 1 335 000 | 1 097 000 | 1 227 000 | 1 278 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 651 000 | 2 099 000 | 2 677 000 | 2 558 000 | 2 689 000 | 2 486 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -7,1% | -9,4% | -3,6% | 1,7% | 14,2% | |||
| Resultat av driften i % | -8,4% | -11,5% | -4,6% | 1,9% | 15,3% | 30,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 0,9 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 80,9% | 73,8% | 81,2% | 83,2% | 85,3% | 69,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | -8,4% | -11,4% | -4,6% | 1,9% | 15,8% | 30,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -18,1% | -24,3% | -10,9% | 0,1% | 24,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -14,8% | -18,9% | -8,6% | 0,0% | 19,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,1 | 3,7 | 3,7 | 3,8 | 5,1 | 6,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 2,6 | 4,4 | 3,4 | 3,5 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 2,6 | 4,4 | 3,4 | 3,5 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 1,5 | 1,8 | 1,6 | 1,1 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 58,0% | 52,9% | 50,1% | 57,2% | 54,3% | 48,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 59,8% | 56,7% | 65,5% | 63,8% | 62,8% | 45,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,2% | 1,2% | 1,4% | 1,3% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,9 | 1,0 | 0,8 | 0,8 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,7% | 8,8% | 7,5% | 11,7% | 9,1% | 7,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 29,4% | 38,4% | 42,3% | 31,2% | 36,6% | 43,9% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 383 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
