Hagelund Boligsameie
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 743 000 | 2 559 000 | 2 361 000 | 2 333 000 | 2 403 000 | 2 340 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 743 000 | 2 559 000 | 2 361 000 | 2 333 000 | 2 403 000 | 2 340 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 145 000 | 145 000 | 145 000 | 145 000 | 140 000 | 127 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 481 000 | 1 321 000 | 1 336 000 | 1 333 000 | 1 169 000 | 1 220 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 626 000 | 1 466 000 | 1 481 000 | 1 478 000 | 1 309 000 | 1 347 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 117 000 | 1 093 000 | 880 000 | 855 000 | 1 094 000 | 993 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 27 000 | 20 000 | 5 000 | 1 000 | 4 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 27 000 | 20 000 | 5 000 | 1 000 | 4 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 706 000 | 634 000 | 422 000 | 323 000 | 389 000 | 466 000 |
|
|
| Netto finans | -679 000 | -614 000 | -417 000 | -322 000 | -385 000 | -463 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 439 000 | 479 000 | 463 000 | 534 000 | 709 000 | 529 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 439 000 | 479 000 | 463 000 | 534 000 | 709 000 | 529 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 439 000 | 479 000 | 463 000 | 534 000 | 709 000 | 529 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 439 000 | 479 000 | 463 000 | 534 000 | 709 000 | 529 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 17 000 | 0 | 0 | 0 | 9 000 | 19 000 |
|
|
| Andre fordringer | 194 000 | 182 000 | 164 000 | 145 000 | 127 000 | 128 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 211 000 | 182 000 | 164 000 | 145 000 | 135 000 | 146 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 936 000 | 942 000 | 875 000 | 768 000 | 779 000 | 867 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 148 000 | 1 124 000 | 1 039 000 | 913 000 | 915 000 | 1 014 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 148 000 | 1 124 000 | 1 039 000 | 913 000 | 915 000 | 1 014 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -8 842 000 | -9 281 000 | -9 760 000 | -10 222 000 | -10 756 000 | -11 464 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -8 842 000 | -9 281 000 | -9 760 000 | -10 222 000 | -10 756 000 | -11 464 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -8 842 000 | -9 281 000 | -9 760 000 | -10 222 000 | -10 756 000 | -11 464 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 4 000 | 90 000 | 3 000 | 2 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 9 707 000 | 10 065 000 | 10 430 000 | 10 900 000 | 11 432 000 | 12 267 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 707 000 | 10 065 000 | 10 430 000 | 10 900 000 | 11 432 000 | 12 267 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 9 706 000 | 10 150 000 | 10 428 000 | 10 902 000 | 11 434 000 | 12 270 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 7 000 | 13 000 | 152 000 | 31 000 | 41 000 | 33 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 272 000 | 237 000 | 214 000 | 202 000 | 196 000 | 175 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 283 000 | 340 000 | 369 000 | 235 000 | 239 000 | 211 000 |
|
|
| Sum gjeld | 9 990 000 | 10 405 000 | 10 799 000 | 11 135 000 | 11 671 000 | 12 478 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 148 000 | 1 124 000 | 1 039 000 | 913 000 | 915 000 | 1 014 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 100,8% | 102,9% | 90,7% | 93,8% | 113,8% | |||
| Resultat av driften i % | 40,7% | 42,7% | 37,3% | 36,6% | 45,5% | 42,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,4 | 2,4 | 2,4 | 2,6 | 2,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 41,7% | 43,5% | 37,5% | 36,7% | 45,7% | 42,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -4,8% | -5,0% | -4,6% | -5,1% | -6,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -4,8% | -5,0% | -4,6% | -5,1% | -6,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 18,9 | 17,6 | 16,3 | 16,1 | 17,2 | 18,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,1 | 3,3 | 2,8 | 3,9 | 3,8 | 4,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,1 | 3,3 | 2,8 | 3,9 | 3,8 | 4,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,3 | 2,8 | 2,4 | 3,3 | 3,3 | 4,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -770,2% | -825,7% | -939,4% | -1119,6% | -1175,5% | -1130,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -322,3% | -362,7% | -413,4% | -438,1% | -447,6% | -489,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,1 | -1,1 | -1,1 | -1,1 | -1,1 | -1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 24,7% | 30,2% | 35,5% | 25,7% | 26,1% | 20,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 845,6% | 895,5% | 1003,8% | 1193,9% | 1249,4% | 1209,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
