Hafjell Lodge AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 785 000 | 890 000 | 640 000 | 379 000 | 563 000 | 391 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 785 000 | 890 000 | 640 000 | 379 000 | 563 000 | 391 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 133 000 | 137 000 | 112 000 | 120 000 | 129 000 | 126 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 529 000 | 654 000 | 289 000 | 205 000 | 348 000 | 181 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 662 000 | 791 000 | 401 000 | 325 000 | 477 000 | 307 000 |
|
|
| Driftsresultat | 123 000 | 99 000 | 239 000 | 54 000 | 86 000 | 84 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 23 000 | 18 000 | 10 000 | 1 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 4 000 | 4 000 | 5 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 28 000 | 22 000 | 14 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 28 000 | 22 000 | 13 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 151 000 | 121 000 | 253 000 | 60 000 | 92 000 | 91 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 40 000 | 32 000 | 58 000 | 16 000 | 23 000 | 22 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 111 000 | 89 000 | 194 000 | 44 000 | 69 000 | 68 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 111 000 | 89 000 | 194 000 | 44 000 | 69 000 | 68 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 140 000 | 78 000 | 207 000 | 55 000 | 78 000 | 78 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -30 000 | 11 000 | -12 000 | -11 000 | -9 000 | -10 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 166 000 | 1 279 000 | 1 399 000 | 1 511 000 | 1 631 000 | 1 639 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 63 000 | 83 000 | 0 | 0 | 0 | 14 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 229 000 | 1 362 000 | 1 399 000 | 1 511 000 | 1 631 000 | 1 653 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 1 286 000 | 1 551 000 | 421 000 | 519 000 | 625 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 1 286 000 | 1 551 000 | 421 000 | 519 000 | 625 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 229 000 | 2 649 000 | 2 950 000 | 1 932 000 | 2 149 000 | 2 278 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 154 000 | 9 000 | 61 000 | 171 000 | 79 000 | 110 000 |
|
|
| Andre fordringer | 83 000 | 71 000 | 0 | 36 000 | 41 000 | 35 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 237 000 | 80 000 | 61 000 | 207 000 | 119 000 | 145 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 464 000 | 225 000 | 87 000 | 778 000 | 702 000 | 561 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 701 000 | 304 000 | 148 000 | 985 000 | 821 000 | 706 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 930 000 | 2 953 000 | 3 098 000 | 2 917 000 | 2 970 000 | 2 984 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 380 000 | 380 000 | 380 000 | 380 000 | 380 000 | 380 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 128 000 | 128 000 | 128 000 | 128 000 | 128 000 | 128 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 508 000 | 508 000 | 508 000 | 508 000 | 508 000 | 508 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 300 000 | 329 000 | 319 000 | 331 000 | 342 000 | 350 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 300 000 | 329 000 | 319 000 | 331 000 | 342 000 | 350 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 808 000 | 837 000 | 826 000 | 839 000 | 850 000 | 858 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 809 000 | 1 995 000 | 1 995 000 | 1 995 000 | 1 995 000 | 1 995 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 809 000 | 1 995 000 | 1 995 000 | 1 995 000 | 1 995 000 | 1 995 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 809 000 | 1 995 000 | 1 995 000 | 1 995 000 | 1 995 000 | 1 995 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 132 000 | 1 000 | 1 000 | 2 000 | 3 000 | 8 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 000 | 10 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 12 000 | 12 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 180 000 | 100 000 | 265 000 | 70 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 9 000 | 10 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 313 000 | 121 000 | 277 000 | 83 000 | 125 000 | 130 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 122 000 | 2 116 000 | 2 272 000 | 2 078 000 | 2 120 000 | 2 125 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 930 000 | 2 953 000 | 3 098 000 | 2 917 000 | 2 970 000 | 2 984 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,2% | 4,0% | 8,4% | 2,0% | 3,1% | |||
| Resultat av driften i % | 15,7% | 11,1% | 37,3% | 14,2% | 15,3% | 21,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 19,2% | 13,6% | 39,5% | 15,8% | 16,3% | 23,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 18,4% | 14,6% | 30,4% | 7,1% | 10,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,5% | 10,7% | 23,3% | 5,2% | 8,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 2,5 | 0,5 | 11,9 | 6,6 | 5,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,2 | 2,5 | 0,5 | 11,9 | 6,6 | 5,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,5 | 1,9 | 0,3 | 9,4 | 5,6 | 4,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 41,9% | 28,3% | 26,7% | 28,8% | 28,6% | 28,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 102,9% | 94,0% | 129,1% | 221,4% | 151,0% | 219,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 1,0% | 0,7% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,4 | 2,5 | 2,8 | 2,5 | 2,5 | 2,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 16,2% | 4,1% | 8,9% | 2,8% | 4,2% | 4,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 41,9% | 67,6% | 64,4% | 68,4% | 67,2% | 66,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
