Hårek Frisør AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 152 000 | 2 167 000 | 2 205 000 | 2 539 000 | 2 690 000 | 2 548 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 152 000 | 2 167 000 | 2 205 000 | 2 539 000 | 2 690 000 | 2 549 000 |
|
|
| Varekostnad | 142 000 | 153 000 | 147 000 | 165 000 | 194 000 | 187 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -32 000 | -1 000 | -8 000 | -19 000 | -76 000 | 75 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 1 454 000 | 1 554 000 | 1 361 000 | 1 590 000 | 1 835 000 | 1 651 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 23 000 | 25 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 499 000 | 473 000 | 493 000 | 499 000 | 482 000 | 450 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 071 000 | 2 187 000 | 2 001 000 | 2 243 000 | 2 458 000 | 2 388 000 |
|
|
| Driftsresultat | 81 000 | -20 000 | 204 000 | 296 000 | 232 000 | 161 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 82 000 | -19 000 | 204 000 | 296 000 | 232 000 | 161 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 15 000 | 0 | 46 000 | 66 000 | 48 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 67 000 | -19 000 | 159 000 | 230 000 | 183 000 | 160 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 67 000 | -19 000 | 159 000 | 230 000 | 183 000 | 160 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | -306 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 67 000 | -19 000 | 159 000 | 230 000 | 489 000 | 160 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 000 | 6 000 | 8 000 | 11 000 | 13 000 | 30 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 11 000 | 17 000 | 22 000 | 28 000 | 34 000 | 40 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 15 000 | 23 000 | 31 000 | 39 000 | 47 000 | 70 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 15 000 | 23 000 | 31 000 | 39 000 | 47 000 | 70 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 194 000 | 163 000 | 162 000 | 154 000 | 135 000 | 60 000 |
|
|
| Sum varelager | 194 000 | 163 000 | 162 000 | 154 000 | 135 000 | 60 000 |
|
|
| Kundefordringer | 7 000 | 3 000 | 2 000 | 7 000 | 11 000 | 4 000 |
|
|
| Andre fordringer | 26 000 | 15 000 | 12 000 | 11 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 34 000 | 17 000 | 14 000 | 18 000 | 25 000 | 19 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 848 000 | 822 000 | 892 000 | 718 000 | 580 000 | 697 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 076 000 | 1 002 000 | 1 068 000 | 891 000 | 740 000 | 775 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 091 000 | 1 025 000 | 1 099 000 | 930 000 | 787 000 | 846 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 644 000 | 578 000 | 597 000 | 438 000 | 208 000 | 331 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 644 000 | 578 000 | 597 000 | 438 000 | 208 000 | 331 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 746 000 | 680 000 | 699 000 | 540 000 | 310 000 | 433 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 7 000 | 7 000 | 25 000 | 8 000 | 27 000 | 23 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 15 000 | 0 | 46 000 | 66 000 | 48 000 | 1 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 151 000 | 158 000 | 161 000 | 142 000 | 185 000 | 195 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 171 000 | 181 000 | 168 000 | 173 000 | 217 000 | 194 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 344 000 | 346 000 | 400 000 | 389 000 | 477 000 | 413 000 |
|
|
| Sum gjeld | 344 000 | 346 000 | 400 000 | 389 000 | 477 000 | 413 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 091 000 | 1 025 000 | 1 099 000 | 930 000 | 787 000 | 846 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,8% | -1,8% | 20,1% | 34,5% | 28,4% | |||
| Resultat av driften i % | 3,8% | -0,9% | 9,3% | 11,7% | 8,6% | 6,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 2,0 | 2,2 | 3,0 | 3,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 93,4% | 92,9% | 93,3% | 93,5% | 92,8% | 92,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,8% | -0,9% | 9,3% | 11,7% | 8,6% | 6,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,5% | -2,8% | 32,9% | 69,6% | 62,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,4% | -2,8% | 25,7% | 54,1% | 49,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,4 | 1,6 | 1,6 | 1,5 | 1,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,1 | 2,9 | 2,7 | 2,3 | 1,6 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,6 | 2,4 | 2,3 | 1,9 | 1,3 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,5 | 2,4 | 2,2 | 1,8 | 1,2 | 1,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,7 | 0,9 | 0,9 | 1,1 | 1,4 | 3,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 452,5 | 382,4 | 386,9 | 315,3 | 180,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 68,4% | 66,3% | 63,6% | 58,1% | 39,4% | 51,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 34,7% | 31,4% | 31,7% | 21,3% | 11,5% | 17,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 376,8% | 403,1% | 412,3% | 325,3% | 194,8% | 605,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,7 | 1,5 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 31,5% | 33,8% | 36,4% | 41,8% | 60,6% | 48,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 535 000 | 448 000 | 418 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
