Håndverker Morten Storsveen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 144 000 | 2 809 000 | 3 074 000 | 3 326 000 | 3 086 000 | 2 183 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 372 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 144 000 | 3 181 000 | 3 074 000 | 3 326 000 | 3 086 000 | 2 183 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 220 000 | 1 156 000 | 1 154 000 | 1 416 000 | 988 000 | 789 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 867 000 | 1 028 000 | 1 025 000 | 1 006 000 | 941 000 | 993 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 114 000 | 155 000 | 100 000 | 107 000 | 107 000 | 112 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 579 000 | 611 000 | 508 000 | 465 000 | 499 000 | 406 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 780 000 | 2 950 000 | 2 787 000 | 2 994 000 | 2 535 000 | 2 300 000 |
|
|
| Driftsresultat | 364 000 | 231 000 | 287 000 | 332 000 | 551 000 | -117 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 4 000 | 10 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 4 000 | 4 000 | 10 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 000 | 6 000 | 6 000 | 4 000 | 13 000 | 21 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 000 | 6 000 | 6 000 | 4 000 | 13 000 | 21 000 |
|
|
| Netto finans | -1 000 | -2 000 | 4 000 | -4 000 | -13 000 | -20 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 363 000 | 229 000 | 291 000 | 329 000 | 538 000 | -137 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 79 000 | 36 000 | 78 000 | 75 000 | 93 000 | -30 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 284 000 | 193 000 | 213 000 | 254 000 | 444 000 | -107 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 284 000 | 193 000 | 213 000 | 254 000 | 444 000 | -107 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 200 000 | 0 | 300 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 84 000 | 193 000 | -87 000 | 254 000 | 244 000 | -107 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 361 000 | 475 000 | 73 000 | 174 000 | 281 000 | 388 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 361 000 | 475 000 | 73 000 | 174 000 | 281 000 | 388 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 361 000 | 475 000 | 73 000 | 174 000 | 281 000 | 388 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 59 000 | 6 000 | 310 000 | 387 000 | 136 000 | 133 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 000 | 9 000 | 1 000 | 0 | 0 | 39 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 60 000 | 15 000 | 311 000 | 387 000 | 136 000 | 172 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 253 000 | 1 188 000 | 1 240 000 | 1 113 000 | 1 155 000 | 752 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 313 000 | 1 203 000 | 1 551 000 | 1 499 000 | 1 291 000 | 924 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 674 000 | 1 678 000 | 1 625 000 | 1 673 000 | 1 572 000 | 1 312 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 342 000 | 1 258 000 | 1 065 000 | 1 152 000 | 925 000 | 680 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 342 000 | 1 258 000 | 1 065 000 | 1 152 000 | 925 000 | 680 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 372 000 | 1 288 000 | 1 095 000 | 1 182 000 | 955 000 | 710 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 41 000 | 36 000 | 0 | 0 | 10 000 | 17 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 41 000 | 36 000 | 0 | 0 | 10 000 | 17 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 237 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 41 000 | 36 000 | 0 | 0 | 10 000 | 254 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 237 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 5 000 | 143 000 | 60 000 | 123 000 | 16 000 | 63 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 74 000 | 0 | 78 000 | 85 000 | 101 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 91 000 | 109 000 | 176 000 | 166 000 | 164 000 | 154 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 91 000 | 102 000 | 216 000 | 117 000 | 326 000 | 131 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 261 000 | 354 000 | 530 000 | 491 000 | 607 000 | 348 000 |
|
|
| Sum gjeld | 302 000 | 390 000 | 530 000 | 491 000 | 617 000 | 602 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 674 000 | 1 678 000 | 1 625 000 | 1 673 000 | 1 572 000 | 1 312 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 22,0% | 14,2% | 18,0% | 20,5% | 38,2% | |||
| Resultat av driften i % | 11,6% | 7,3% | 9,3% | 10,0% | 17,9% | -5,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 1,9 | 1,9 | 2,0 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 61,2% | 58,8% | 62,5% | 57,4% | 68,0% | 63,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 11,7% | 7,4% | 9,7% | 10,0% | 17,9% | -5,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 27,3% | 19,2% | 25,6% | 30,8% | 64,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,4% | 16,2% | 18,7% | 23,8% | 53,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,6 | 3,1 | 3,0 | 3,3 | 3,3 | 2,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,0 | 3,4 | 2,9 | 3,1 | 2,1 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,0 | 3,4 | 2,9 | 3,1 | 2,1 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,8 | 3,4 | 2,3 | 2,3 | 1,9 | 2,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 82,0% | 76,8% | 67,4% | 70,7% | 60,8% | 54,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 43,6% | 40,5% | 35,6% | 35,5% | 30,9% | 32,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 7,4% | 10,8% | 0,0% | 0,0% | 61,7% | 2,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,4% | 0,1% | 0,1% | 0,3% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,6 | 0,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 15,6% | 21,1% | 32,6% | 29,3% | 38,6% | 26,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,4% | 2,1% | 0,0% | 0,0% | 0,6% | 19,4% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 806 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
