Hålogaland Ressursselskap IKS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 445 052 000 | 444 080 000 | 444 005 000 | 344 573 000 | 277 855 000 | 229 591 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | -8 344 000 | -2 451 000 | 2 396 000 | -4 792 000 | 1 773 000 | 3 291 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 436 708 000 | 441 629 000 | 446 401 000 | 339 781 000 | 279 628 000 | 232 882 000 |
|
|
| Varekostnad | 173 258 000 | 176 829 000 | 176 047 000 | 119 288 000 | 89 583 000 | 69 421 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 102 239 000 | 104 185 000 | 93 590 000 | 86 330 000 | 78 792 000 | 76 453 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 38 579 000 | 36 846 000 | 29 939 000 | 27 160 000 | 24 569 000 | 22 609 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 93 016 000 | 91 505 000 | 92 414 000 | 77 049 000 | 65 137 000 | 56 794 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 407 092 000 | 409 365 000 | 391 990 000 | 309 827 000 | 258 081 000 | 225 277 000 |
|
|
| Driftsresultat | 29 616 000 | 32 264 000 | 54 411 000 | 29 954 000 | 21 547 000 | 7 605 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 3 190 000 | -4 679 000 | 0 | 0 | 4 505 000 | -2 229 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 990 000 | 3 421 000 | 2 339 000 | 735 000 | 854 000 | 1 290 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 126 000 | 105 000 | 116 000 | 83 000 | 105 000 | 48 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 7 306 000 | -1 153 000 | 2 455 000 | 818 000 | 5 464 000 | -891 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 11 691 000 | 10 638 000 | 5 859 000 | 2 440 000 | 2 581 000 | 3 048 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | -85 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 11 725 000 | 10 845 000 | 6 162 000 | 2 665 000 | 2 764 000 | 3 575 000 |
|
|
| Netto finans | -4 419 000 | -11 998 000 | -3 707 000 | -1 847 000 | 2 700 000 | -4 466 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 25 197 000 | 20 266 000 | 50 705 000 | 28 108 000 | 24 247 000 | 3 138 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 214 000 | 4 783 000 | 7 202 000 | 6 032 000 | 4 886 000 | 1 649 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 20 983 000 | 15 483 000 | 43 503 000 | 22 076 000 | 19 361 000 | 1 489 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 16 620 000 | 6 995 000 | 33 871 000 | 15 373 000 | 16 986 000 | 458 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 4 868 000 | 3 469 000 | 2 428 000 | 3 555 000 | 3 544 000 | 4 256 000 |
|
|
| Goodwill | 519 000 | 703 000 | 886 000 | 0 | 0 | 1 121 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 5 387 000 | 4 172 000 | 3 314 000 | 3 555 000 | 3 544 000 | 5 377 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 178 567 000 | 174 440 000 | 184 490 000 | 189 370 000 | 162 736 000 | 136 394 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 706 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 144 779 000 | 153 330 000 | 139 058 000 | 115 410 000 | 96 575 000 | 67 583 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 323 345 000 | 327 769 000 | 324 254 000 | 304 781 000 | 259 311 000 | 203 978 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 5 065 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 6 494 000 | 3 304 000 | 2 004 000 | 0 | 0 | 6 451 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 478 000 | 2 478 000 | 2 478 000 | 2 393 000 | 2 358 000 | 2 258 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 18 842 000 | 17 680 000 | 9 392 000 | 7 128 000 | 6 513 000 | 5 376 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 32 879 000 | 23 462 000 | 13 874 000 | 9 522 000 | 8 871 000 | 14 084 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 361 612 000 | 355 403 000 | 341 442 000 | 317 857 000 | 271 726 000 | 223 439 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 5 201 000 | 5 939 000 | 6 462 000 | 7 476 000 | 2 888 000 | 4 179 000 |
|
|
| Sum varelager | 5 201 000 | 5 939 000 | 6 462 000 | 7 476 000 | 2 888 000 | 4 179 000 |
|
|
| Kundefordringer | 63 297 000 | 84 126 000 | 65 399 000 | 43 522 000 | 47 422 000 | 34 717 000 |
|
|
| Andre fordringer | 10 965 000 | 19 956 000 | 8 011 000 | 6 835 000 | 5 776 000 | 3 967 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 74 262 000 | 104 082 000 | 73 410 000 | 50 357 000 | 53 198 000 | 38 684 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 90 020 000 | 70 241 000 | 107 925 000 | 89 234 000 | 80 763 000 | 87 171 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 169 483 000 | 180 261 000 | 187 796 000 | 147 067 000 | 136 849 000 | 130 034 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 531 094 000 | 535 664 000 | 529 238 000 | 464 923 000 | 408 576 000 | 353 473 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 14 388 000 | 14 388 000 | 14 388 000 | 14 388 000 | 14 388 000 | 14 388 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 16 488 000 | 16 488 000 | 16 488 000 | 16 488 000 | 16 488 000 | 16 488 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 183 779 000 | 167 160 000 | 160 164 000 | 126 293 000 | 110 920 000 | 97 288 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 44 953 000 | 40 589 000 | 32 101 000 | 26 212 000 | 19 508 000 | 24 736 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 183 779 000 | 167 160 000 | 160 164 000 | 126 293 000 | 110 920 000 | 97 288 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 44 953 000 | 40 589 000 | 32 101 000 | 26 212 000 | 19 508 000 | 24 736 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 245 220 000 | 224 237 000 | 208 754 000 | 168 993 000 | 146 917 000 | 138 512 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 1 388 000 | 3 760 000 | 7 367 000 | 9 970 000 | 9 658 000 | 8 072 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 16 695 000 | 9 928 000 | 7 842 000 | 9 827 000 | 6 512 000 | 6 201 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 18 083 000 | 13 688 000 | 15 209 000 | 19 797 000 | 16 170 000 | 14 273 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 196 008 000 | 213 970 000 | 220 178 000 | 214 395 000 | 187 962 000 | 150 732 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 214 091 000 | 227 658 000 | 235 387 000 | 234 192 000 | 204 132 000 | 165 005 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 196 008 000 | 213 970 000 | 220 178 000 | 214 395 000 | 187 962 000 | 150 732 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 39 424 000 | 48 379 000 | 38 311 000 | 29 672 000 | 26 750 000 | 22 607 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 5 613 000 | 5 824 000 | 6 211 000 | 6 069 000 | 4 175 000 | 1 734 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 10 165 000 | 15 758 000 | 11 979 000 | 11 588 000 | 13 666 000 | 9 230 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 3 743 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 16 582 000 | 13 808 000 | 24 853 000 | 14 409 000 | 12 936 000 | 16 384 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 71 784 000 | 83 769 000 | 85 097 000 | 61 738 000 | 57 527 000 | 49 955 000 |
|
|
| Sum gjeld | 285 875 000 | 311 427 000 | 320 484 000 | 295 930 000 | 261 659 000 | 214 960 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 531 094 000 | 535 664 000 | 529 238 000 | 464 923 000 | 408 576 000 | 353 473 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,9% | 5,8% | 11,4% | 7,0% | 7,1% | |||
| Resultat av driften i % | 6,8% | 7,3% | 12,2% | 8,8% | 7,7% | 3,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,8 | 0,9 | 0,8 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 61,1% | 60,2% | 60,4% | 65,4% | 67,8% | 69,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,5% | 7,0% | 12,7% | 9,1% | 9,7% | 2,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 10,7% | 9,4% | 26,8% | 17,8% | 17,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,1% | 3,2% | 17,9% | 9,7% | 11,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,3 | 4,2 | 4,8 | 3,9 | 3,5 | 3,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 2,2 | 2,2 | 2,4 | 2,4 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,3 | 2,1 | 2,1 | 2,3 | 2,3 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 0,8 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | 1,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 33,3 | 29,8 | 27,2 | 16,0 | 31,0 | 16,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 11,6 | 12,6 | 14,3 | 15,6 | 14,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 46,2% | 41,9% | 39,4% | 36,3% | 36,0% | 39,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 56,2% | 50,8% | 46,8% | 49,7% | 52,5% | 59,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,4% | 1,4% | 1,3% | 1,3% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1878,5% | 1624,7% | 1589,3% | 1141,4% | 2746,6% | 1916,2% | ||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,4 | 1,5 | 1,8 | 1,8 | 1,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 13,5% | 15,6% | 16,1% | 13,3% | 14,1% | 14,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 40,3% | 42,5% | 44,5% | 50,4% | 50,0% | 46,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 513 000 | 0 | 1 361 000 | 0 | 1 553 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
