H3 Næringsbygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | -43 000 | 43 000 | 33 000 | 19 000 | 9 000 | 26 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 477 000 | 520 000 | 492 000 | 501 000 | 486 000 | 455 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 434 000 | 564 000 | 524 000 | 521 000 | 495 000 | 480 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 127 000 | 132 000 | 139 000 | 141 000 | 141 000 | 141 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 124 000 | 106 000 | 89 000 | 119 000 | 87 000 | 81 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 251 000 | 238 000 | 228 000 | 260 000 | 228 000 | 222 000 |
|
|
| Driftsresultat | 183 000 | 326 000 | 296 000 | 261 000 | 267 000 | 258 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 48 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 48 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 84 000 | 85 000 | 61 000 | 48 000 | 69 000 | 83 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 84 000 | 85 000 | 61 000 | 48 000 | 69 000 | 83 000 |
|
|
| Netto finans | -36 000 | -80 000 | -61 000 | -48 000 | -69 000 | -82 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 146 000 | 246 000 | 235 000 | 213 000 | 199 000 | 176 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -109 000 | 194 000 | 52 000 | 47 000 | 44 000 | 39 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 255 000 | 51 000 | 183 000 | 166 000 | 155 000 | 137 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 255 000 | 51 000 | 183 000 | 166 000 | 155 000 | 137 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 156 000 | 234 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 99 000 | -183 000 | 183 000 | 166 000 | 155 000 | 137 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 154 000 | 0 | 124 000 | 107 000 | 90 000 | 75 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 154 000 | 0 | 124 000 | 107 000 | 90 000 | 75 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 450 000 | 1 577 000 | 1 705 000 | 1 836 000 | 1 970 000 | 2 103 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 5 000 | 13 000 | 21 000 | 28 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 450 000 | 1 577 000 | 1 710 000 | 1 849 000 | 1 990 000 | 2 132 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 604 000 | 1 577 000 | 1 834 000 | 1 956 000 | 2 081 000 | 2 206 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 15 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Andre fordringer | 9 000 | 54 000 | 40 000 | 61 000 | 41 000 | 31 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 25 000 | 57 000 | 43 000 | 64 000 | 44 000 | 34 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 970 000 | 828 000 | 688 000 | 484 000 | 357 000 | 223 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 995 000 | 885 000 | 731 000 | 548 000 | 401 000 | 257 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 599 000 | 2 462 000 | 2 565 000 | 2 504 000 | 2 482 000 | 2 463 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 911 000 | 812 000 | 995 000 | 811 000 | 646 000 | 490 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 911 000 | 812 000 | 995 000 | 811 000 | 646 000 | 490 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 011 000 | 912 000 | 1 095 000 | 911 000 | 746 000 | 590 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 077 000 | 1 220 000 | 1 364 000 | 1 508 000 | 1 651 000 | 1 795 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 077 000 | 1 220 000 | 1 364 000 | 1 508 000 | 1 651 000 | 1 795 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 077 000 | 1 220 000 | 1 364 000 | 1 508 000 | 1 651 000 | 1 795 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 000 | 0 | 14 000 | 0 | 4 000 | 2 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 000 | 4 000 | 69 000 | 63 000 | 60 000 | 54 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 000 | 20 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 16 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 500 000 | 300 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 5 000 | 6 000 | 5 000 | 4 000 | 3 000 | 6 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 511 000 | 330 000 | 106 000 | 85 000 | 85 000 | 78 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 588 000 | 1 550 000 | 1 470 000 | 1 593 000 | 1 736 000 | 1 873 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 599 000 | 2 462 000 | 2 565 000 | 2 504 000 | 2 482 000 | 2 463 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,1% | 13,2% | 11,7% | 10,5% | 10,8% | |||
| Resultat av driften i % | 42,2% | 57,8% | 56,5% | 50,1% | 53,9% | 53,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 53,2% | 58,7% | 56,5% | 50,1% | 53,9% | 54,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 15,2% | 24,5% | 23,4% | 25,7% | 29,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 26,5% | 5,1% | 18,2% | 20,0% | 23,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 2,7 | 6,9 | 6,4 | 4,7 | 3,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 2,7 | 6,9 | 6,4 | 4,7 | 3,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,9 | 2,5 | 6,5 | 5,7 | 4,2 | 2,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 38,9% | 37,0% | 42,7% | 36,4% | 30,1% | 24,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 232,9% | 161,7% | 209,0% | 174,9% | 150,7% | 122,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 1,3% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,7 | 1,3 | 1,7 | 2,3 | 3,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 19,7% | 13,4% | 4,1% | 3,4% | 3,4% | 3,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 41,4% | 49,6% | 53,2% | 60,2% | 66,5% | 72,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
