Gunnar Ottesen Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 137 758 000 | 139 739 000 | 141 595 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 137 758 000 | 139 739 000 | 141 595 000 |
|
|
| Varekostnad | 98 845 000 | 98 874 000 | 99 914 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 13 457 000 | 13 932 000 | 13 968 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 737 000 | 786 000 | 790 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 20 375 000 | 19 548 000 | 20 403 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 133 414 000 | 133 140 000 | 135 075 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 344 000 | 6 599 000 | 6 520 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 176 000 | 78 000 | 32 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 176 000 | 78 000 | 32 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 346 000 | 343 000 | 316 000 |
|
|
| Netto finans | -170 000 | -265 000 | -284 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 174 000 | 6 334 000 | 6 236 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 962 000 | 1 417 000 | 1 362 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 212 000 | 4 917 000 | 4 874 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 565 000 | 2 432 000 | 2 619 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | |||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | Graf | |
| Eiendeler | |||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 251 000 | 265 000 | 241 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 251 000 | 265 000 | 241 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 729 000 | 2 356 000 | 2 858 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 729 000 | 2 356 000 | 2 858 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 980 000 | 2 621 000 | 3 099 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 21 186 000 | 22 480 000 | 20 150 000 |
|
|
| Sum varelager | 21 186 000 | 22 480 000 | 20 150 000 |
|
|
| Kundefordringer | 782 000 | 779 000 | 617 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 161 000 | 1 177 000 | 1 775 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 944 000 | 1 955 000 | 2 392 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 13 302 000 | 11 132 000 | 11 338 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 36 432 000 | 35 568 000 | 33 881 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 40 412 000 | 38 189 000 | 36 980 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 7 124 000 | 5 559 000 | 3 127 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 1 836 000 | 1 836 000 | 1 836 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 7 124 000 | 5 559 000 | 3 127 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 1 836 000 | 1 836 000 | 1 836 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 9 260 000 | 7 695 000 | 5 263 000 |
|
|
| Gjeld | |||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 23 759 000 | 20 897 000 | 21 803 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 948 000 | 1 441 000 | 1 298 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 839 000 | 2 270 000 | 2 214 000 |
|
|
| Utbytte | 1 646 000 | 2 485 000 | 2 254 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 960 000 | 3 401 000 | 4 148 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 31 152 000 | 30 494 000 | 31 717 000 |
|
|
| Sum gjeld | 31 152 000 | 30 494 000 | 31 717 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 40 412 000 | 38 189 000 | 36 980 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,5% | 17,8% | |||
| Resultat av driften i % | 3,2% | 4,7% | 4,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,5 | 3,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 28,2% | 29,2% | 29,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,3% | 4,8% | 4,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 49,2% | 97,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 18,5% | 37,5% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,2 | 10,0 | 10,1 | ||
| Vis færre detaljer | |||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,2 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,7 | 4,4 | 5,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 79,5 | 77,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 22,9% | 20,1% | 14,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 6,7% | 5,5% | 3,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,3% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 24,9% | 22,6% | 10,7% | ||
| Gjeldsgrad | 3,4 | 4,0 | 6,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 77,1% | 79,9% | 85,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 726 000 | 726 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
