Gummes Trafikkskole AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 061 000 | 1 436 000 | 1 291 000 | 793 000 | 979 000 | 966 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 30 000 | 0 | 257 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 091 000 | 1 436 000 | 1 547 000 | 793 000 | 979 000 | 966 000 |
|
|
| Varekostnad | 48 000 | 54 000 | 67 000 | 31 000 | 26 000 | 40 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 152 000 | 224 000 | 368 000 | 48 000 | 48 000 | 59 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 165 000 | 102 000 | 229 000 | 27 000 | 66 000 | 66 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 646 000 | 536 000 | 586 000 | 367 000 | 468 000 | 403 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 011 000 | 916 000 | 1 250 000 | 473 000 | 608 000 | 568 000 |
|
|
| Driftsresultat | 80 000 | 520 000 | 297 000 | 320 000 | 371 000 | 398 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 10 000 | 7 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 10 000 | 7 000 | 3 000 | 2 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 62 000 | 52 000 | 37 000 | 23 000 | 29 000 | 20 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 62 000 | 52 000 | 37 000 | 23 000 | 29 000 | 20 000 |
|
|
| Netto finans | -52 000 | -45 000 | -34 000 | -21 000 | -27 000 | -20 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 28 000 | 475 000 | 264 000 | 299 000 | 343 000 | 378 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 7 000 | 108 000 | 59 000 | 67 000 | 76 000 | 84 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 21 000 | 367 000 | 205 000 | 232 000 | 267 000 | 295 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 21 000 | 367 000 | 205 000 | 232 000 | 267 000 | 295 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 21 000 | 367 000 | 205 000 | 232 000 | 267 000 | 295 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 32 000 | 103 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 32 000 | 103 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 097 000 | 1 097 000 | 663 000 | 891 000 | 501 000 | 566 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 097 000 | 1 097 000 | 663 000 | 891 000 | 501 000 | 566 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 097 000 | 1 097 000 | 663 000 | 895 000 | 533 000 | 670 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 180 000 | 263 000 | 218 000 | 99 000 | 79 000 | 90 000 |
|
|
| Andre fordringer | 10 000 | 10 000 | 74 000 | 0 | 70 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 190 000 | 273 000 | 292 000 | 99 000 | 149 000 | 90 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 253 000 | 440 000 | 286 000 | 95 000 | 157 000 | 58 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 443 000 | 713 000 | 578 000 | 195 000 | 305 000 | 148 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 540 000 | 1 810 000 | 1 240 000 | 1 090 000 | 838 000 | 817 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 496 000 | 625 000 | 558 000 | 353 000 | 121 000 | -146 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 496 000 | 625 000 | 558 000 | 353 000 | 121 000 | -146 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 596 000 | 725 000 | 658 000 | 453 000 | 221 000 | -46 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 34 000 | 27 000 | 17 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 34 000 | 27 000 | 17 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 823 000 | 840 000 | 305 000 | 0 | 420 000 | 560 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 857 000 | 867 000 | 322 000 | 0 | 420 000 | 560 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 823 000 | 840 000 | 305 000 | 0 | 420 000 | 560 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 43 000 | 53 000 | 32 000 | 320 000 | 2 000 | 17 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 98 000 | 38 000 | 38 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 4 000 | 7 000 | 11 000 | 2 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 40 000 | 60 000 | 179 000 | 276 000 | 187 000 | 283 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 87 000 | 218 000 | 260 000 | 636 000 | 197 000 | 303 000 |
|
|
| Sum gjeld | 944 000 | 1 085 000 | 582 000 | 636 000 | 617 000 | 863 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 540 000 | 1 810 000 | 1 240 000 | 1 090 000 | 838 000 | 817 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,4% | 34,6% | 25,8% | 33,4% | 45,0% | |||
| Resultat av driften i % | 7,3% | 36,2% | 19,2% | 40,4% | 37,9% | 41,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,9 | 1,3 | 0,8 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 95,5% | 96,2% | 94,8% | 96,1% | 97,3% | 95,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,2% | 36,7% | 19,4% | 40,6% | 38,1% | 41,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 4,2% | 68,7% | 47,5% | 88,7% | 392,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,2% | 53,1% | 36,9% | 68,8% | 305,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,2 | 6,4 | 4,2 | 16,5 | 20,4 | 16,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,1 | 3,3 | 2,2 | 0,3 | 1,5 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,1 | 3,3 | 2,2 | 0,3 | 1,5 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,9 | 2,0 | 1,1 | 0,1 | 0,8 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 38,7% | 40,1% | 53,1% | 41,6% | 26,4% | -5,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 54,6% | 50,5% | 42,5% | 57,1% | 22,6% | -4,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,3% | 1,8% | 0,0% | 1,5% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 2,0% | 0,8% | 1,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,5 | 0,9 | 1,4 | 2,8 | -18,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,6% | 12,0% | 21,0% | 58,3% | 23,5% | 37,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 55,6% | 47,9% | 26,0% | 0,0% | 50,1% | 68,5% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
