Gullsmed Christensen Tasta AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 265 000 | 4 893 000 | 4 882 000 | 4 955 000 | 4 219 000 | 4 001 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 43 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 265 000 | 4 893 000 | 4 882 000 | 4 955 000 | 4 262 000 | 4 001 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 577 000 | 2 159 000 | 2 579 000 | 2 652 000 | 2 248 000 | 1 869 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 401 000 | 1 500 000 | 1 441 000 | 1 025 000 | 734 000 | 774 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 76 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 886 000 | 909 000 | 752 000 | 780 000 | 713 000 | 780 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 864 000 | 4 568 000 | 4 848 000 | 4 558 000 | 3 796 000 | 3 524 000 |
|
|
| Driftsresultat | 401 000 | 325 000 | 34 000 | 397 000 | 466 000 | 477 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 7 000 | 14 000 | 7 000 | 2 000 | 10 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 7 000 | 15 000 | 7 000 | 2 000 | 10 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 33 000 | 13 000 | 10 000 | 7 000 | 8 000 | 20 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 40 000 | 24 000 | 15 000 | 10 000 | 12 000 | 20 000 |
|
|
| Netto finans | -33 000 | -9 000 | -8 000 | -8 000 | -2 000 | -20 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 369 000 | 317 000 | 26 000 | 388 000 | 464 000 | 457 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 82 000 | 69 000 | 6 000 | 85 000 | 102 000 | 101 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 288 000 | 247 000 | 20 000 | 303 000 | 362 000 | 357 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 288 000 | 247 000 | 20 000 | 303 000 | 362 000 | 357 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 288 000 | 247 000 | 20 000 | 303 000 | 362 000 | 357 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 12 000 | 15 000 | 19 000 | 7 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 12 000 | 15 000 | 19 000 | 7 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 76 000 | 176 000 | 277 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 76 000 | 176 000 | 277 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 12 000 | 15 000 | 19 000 | 83 000 | 176 000 | 277 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 241 000 | 3 175 000 | 2 592 000 | 1 970 000 | 2 385 000 | 2 173 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 241 000 | 3 175 000 | 2 592 000 | 1 970 000 | 2 385 000 | 2 173 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 268 000 | 101 000 | 161 000 | 161 000 | 15 000 | 14 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 268 000 | 101 000 | 161 000 | 161 000 | 15 000 | 14 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 960 000 | 168 000 | 596 000 | 935 000 | 953 000 | 679 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 469 000 | 3 444 000 | 3 349 000 | 3 066 000 | 3 352 000 | 2 866 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 482 000 | 3 459 000 | 3 368 000 | 3 148 000 | 3 528 000 | 3 143 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 342 000 | 342 000 | 342 000 | 342 000 | 342 000 | 342 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 579 000 | 2 291 000 | 2 044 000 | 2 024 000 | 1 721 000 | 1 359 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 579 000 | 2 291 000 | 2 044 000 | 2 024 000 | 1 721 000 | 1 359 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 929 000 | 2 641 000 | 2 394 000 | 2 374 000 | 2 071 000 | 1 710 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 | 24 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 | 24 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 572 000 | 587 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 581 000 | 611 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 884 000 | 296 000 | 455 000 | 165 000 | 313 000 | 218 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 78 000 | 66 000 | 18 000 | 102 000 | 117 000 | 114 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 378 000 | 323 000 | 250 000 | 291 000 | 248 000 | 224 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 212 000 | 133 000 | 251 000 | 216 000 | 198 000 | 267 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 552 000 | 818 000 | 974 000 | 774 000 | 876 000 | 823 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 552 000 | 818 000 | 974 000 | 774 000 | 1 457 000 | 1 434 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 482 000 | 3 459 000 | 3 368 000 | 3 148 000 | 3 528 000 | 3 143 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,3% | 10,0% | 1,3% | 11,9% | 14,3% | |||
| Resultat av driften i % | 7,6% | 6,6% | 0,7% | 8,0% | 10,9% | 11,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,4 | 1,5 | 1,5 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 51,1% | 55,9% | 47,2% | 46,5% | 46,7% | 53,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 7,7% | 6,9% | 0,8% | 8,1% | 11,2% | 11,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,2% | 12,6% | 1,1% | 17,5% | 24,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 10,3% | 9,8% | 0,8% | 13,6% | 19,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,8 | 3,3 | 3,4 | 4,8 | 5,8 | 5,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,9 | 4,2 | 3,4 | 4,0 | 3,8 | 3,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,3 | 0,8 | 1,4 | 1,1 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,2 | 0,6 | 1,2 | 1,1 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,8 | 0,7 | 1,0 | 1,3 | 0,9 | 0,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 448,1 | 480,8 | 318,4 | 295,6 | 365,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 65,4% | 76,4% | 71,1% | 75,4% | 58,7% | 54,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 55,6% | 54,0% | 49,0% | 47,9% | 48,6% | 42,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 2,5% | 2,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 90,0% | 82,7% | 91,6% | 116,3% | 103,8% | 94,1% | ||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,7 | 0,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 34,6% | 23,6% | 28,9% | 24,6% | 24,8% | 26,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 16,5% | 19,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
