Gulliksrud Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 129 000 | 120 000 | 125 000 | 127 000 | 155 000 | 208 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 129 000 | 120 000 | 125 000 | 127 000 | 155 000 | 208 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 92 000 | 103 000 | 158 000 | 134 000 | 149 000 | 204 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 93 000 | 103 000 | 158 000 | 134 000 | 149 000 | 206 000 |
|
|
| Driftsresultat | 36 000 | 17 000 | -33 000 | -7 000 | 6 000 | 2 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 294 000 | 399 000 | 324 000 | 712 000 | 192 000 | 1 058 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 358 000 | 469 000 | 339 000 | 740 000 | 265 000 | 1 216 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 357 000 | 469 000 | 339 000 | 740 000 | 265 000 | 1 216 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 393 000 | 485 000 | 307 000 | 733 000 | 271 000 | 1 218 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 73 000 | 47 000 | 9 000 | 10 000 | 40 000 | 13 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 321 000 | 438 000 | 298 000 | 723 000 | 231 000 | 1 205 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 321 000 | 438 000 | 298 000 | 723 000 | 231 000 | 1 205 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 200 000 | 0 | 500 000 | 0 | 0 | 2 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 121 000 | 438 000 | -202 000 | 723 000 | 231 000 | -795 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 699 000 | 2 699 000 | 2 699 000 | 2 999 000 | 2 999 000 | 2 999 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 38 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 736 000 | 2 699 000 | 2 699 000 | 2 999 000 | 2 999 000 | 2 999 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 401 000 | 401 000 | 401 000 | 401 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 3 137 000 | 3 100 000 | 3 100 000 | 3 400 000 | 3 399 000 | 3 399 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Andre fordringer | 13 000 | 476 000 | 790 000 | 546 000 | 706 000 | 1 487 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 13 000 | 476 000 | 790 000 | 546 000 | 706 000 | 1 490 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 680 000 | 616 000 | 547 000 | 531 000 | 503 000 | 430 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 309 000 | 515 000 |
|
|
| Sum investeringer | 680 000 | 616 000 | 547 000 | 531 000 | 812 000 | 945 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 7 492 000 | 7 287 000 | 6 576 000 | 8 255 000 | 9 095 000 | 7 953 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 8 185 000 | 8 379 000 | 7 912 000 | 9 331 000 | 10 613 000 | 10 388 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 11 322 000 | 11 478 000 | 11 012 000 | 12 731 000 | 14 012 000 | 13 787 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 398 000 | 398 000 | 398 000 | 398 000 | 398 000 | 398 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 498 000 | 498 000 | 498 000 | 498 000 | 498 000 | 498 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 10 552 000 | 10 431 000 | 9 993 000 | 10 195 000 | 11 472 000 | 11 242 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 10 552 000 | 10 431 000 | 9 993 000 | 10 195 000 | 11 472 000 | 11 242 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 11 050 000 | 10 929 000 | 10 491 000 | 10 693 000 | 11 970 000 | 11 740 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 70 000 | 47 000 | 9 000 | 10 000 | 40 000 | 13 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 200 000 | 500 000 | 509 000 | 2 026 000 | 2 002 000 | 2 033 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 270 000 | 549 000 | 520 000 | 2 038 000 | 2 042 000 | 2 047 000 |
|
|
| Sum gjeld | 272 000 | 549 000 | 520 000 | 2 038 000 | 2 042 000 | 2 047 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 11 322 000 | 11 478 000 | 11 012 000 | 12 731 000 | 14 012 000 | 13 787 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,5% | 4,3% | 2,6% | 5,5% | 1,9% | |||
| Resultat av driften i % | 27,9% | 14,2% | -26,4% | -5,5% | 3,9% | 1,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 305,4% | 405,0% | 244,8% | 577,2% | 174,8% | 585,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,6% | 4,5% | 2,9% | 6,5% | 2,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,9% | 4,1% | 2,8% | 6,4% | 1,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 30,3 | 15,3 | 15,2 | 4,6 | 5,2 | 5,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 30,3 | 15,3 | 15,2 | 4,6 | 5,2 | 5,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 27,7 | 13,3 | 12,6 | 4,1 | 4,5 | 3,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | |||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 97,6% | 95,2% | 95,3% | 84,0% | 85,4% | 85,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 8565,9% | 9107,5% | 8392,8% | 8419,7% | 7722,6% | 5644,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 136,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 857100,0% | |||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,4% | 4,8% | 4,7% | 16,0% | 14,6% | 14,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
