Gulbrandsen Billakkering Eiendom AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 627 000 | 155 000 | 164 000 | 0 | 79 000 | 187 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 49 000 | 503 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 627 000 | 155 000 | 164 000 | 0 | 127 000 | 691 000 |
|
|
| Varekostnad | 5 000 | 57 000 | 50 000 | 0 | 24 000 | 25 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 120 000 | 0 | -3 000 | 29 000 | 0 | 242 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 000 | 7 000 | 79 000 | 79 000 | 79 000 | 112 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 113 000 | 215 000 | 308 000 | 246 000 | 209 000 | 153 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 245 000 | 279 000 | 434 000 | 354 000 | 312 000 | 548 000 |
|
|
| Driftsresultat | 382 000 | -124 000 | -270 000 | -354 000 | -185 000 | 143 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 81 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 3 000 | 1 000 | 0 | 16 000 | 1 674 000 |
|
|
| Netto finans | 0 | -3 000 | -1 000 | 0 | -16 000 | -1 674 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 382 000 | -127 000 | -271 000 | -354 000 | -200 000 | -1 530 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 382 000 | -127 000 | -271 000 | -354 000 | -200 000 | -1 547 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 382 000 | -127 000 | -271 000 | -354 000 | -200 000 | -1 547 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 382 000 | -127 000 | -271 000 | -354 000 | -200 000 | -1 547 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 357 000 | 1 364 000 | 1 371 000 | 1 450 000 | 1 529 000 | 1 609 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 357 000 | 1 364 000 | 1 371 000 | 1 450 000 | 1 529 000 | 1 609 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 357 000 | 1 364 000 | 1 371 000 | 1 450 000 | 1 529 000 | 1 609 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 315 000 | 442 000 | 449 000 | 446 000 | 474 000 | 155 000 |
|
|
| Sum varelager | 315 000 | 442 000 | 449 000 | 446 000 | 474 000 | 155 000 |
|
|
| Kundefordringer | 155 000 | 0 | 69 000 | 79 000 | 79 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 155 000 | 0 | 108 000 | 118 000 | 118 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 470 000 | 442 000 | 558 000 | 565 000 | 593 000 | 155 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 827 000 | 1 806 000 | 1 928 000 | 2 015 000 | 2 123 000 | 1 764 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 918 000 | -2 399 000 | -2 272 000 | -2 001 000 | -1 646 000 | -1 446 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 918 000 | -2 399 000 | -2 272 000 | -2 001 000 | -1 646 000 | -1 446 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 808 000 | -2 289 000 | -2 162 000 | -1 891 000 | -1 536 000 | -1 336 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 593 000 | 3 002 000 | 2 932 000 | 2 811 000 | 2 573 000 | 1 789 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 593 000 | 3 002 000 | 2 932 000 | 2 811 000 | 2 573 000 | 1 789 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 50 000 | 100 000 | 167 000 | 102 000 | 94 000 | 109 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 90 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 135 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 992 000 | 993 000 | 992 000 | 992 000 | 992 000 | 977 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 042 000 | 1 093 000 | 1 159 000 | 1 094 000 | 1 086 000 | 1 311 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 635 000 | 4 095 000 | 4 091 000 | 3 905 000 | 3 659 000 | 3 100 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 827 000 | 1 806 000 | 1 928 000 | 2 015 000 | 2 123 000 | 1 764 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 21,0% | -6,6% | -13,7% | -17,1% | -9,5% | |||
| Resultat av driften i % | 60,9% | -80,0% | -164,6% | -145,7% | 20,7% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,2% | 63,2% | 69,5% | 69,6% | 86,6% | |||
| Overskuddsgrad i % | 60,9% | -80,0% | -164,6% | -145,7% | 20,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -18,6% | 5,7% | 13,4% | 20,7% | 13,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -18,6% | 5,7% | 13,4% | 20,7% | 13,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 43,2 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 27252,0 | 2813,7 | 3222,0 | 4717,5 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -99,0% | -126,7% | -112,1% | -93,8% | -72,4% | -75,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -288,4% | -1476,8% | -1318,3% | -1209,4% | -193,3% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,4% | 1,4% | 1,4% | 1,4% | 1,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,7% | 1,9% | 1,8% | 1,6% | 1,5% | 3,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -181,6% | -147,3% | -133,9% | -118,8% | -103,8% | -745,8% | ||
| Gjeldsgrad | -2,0 | -1,8 | -1,9 | -2,1 | -2,4 | -2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 57,0% | 60,5% | 60,1% | 54,3% | 51,2% | 74,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 141,9% | 166,2% | 152,1% | 139,5% | 121,2% | 101,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
