Gudbrandsdalens Uldvarefabrik Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 108 614 000 | 115 461 000 | 120 275 000 | 118 604 000 | 106 819 000 | 127 223 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 387 000 | 1 240 000 | 1 174 000 | 1 119 000 | 1 567 000 | 1 353 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 110 001 000 | 116 701 000 | 121 449 000 | 119 723 000 | 108 386 000 | 128 575 000 |
|
|
| Varekostnad | 33 128 000 | 39 283 000 | 34 960 000 | 36 262 000 | 34 150 000 | 42 838 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 1 126 000 | -2 883 000 | -176 000 | 3 240 000 | -752 000 | -1 559 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 47 027 000 | 49 231 000 | 45 061 000 | 38 410 000 | 37 813 000 | 46 624 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 253 000 | 7 464 000 | 6 926 000 | 6 374 000 | 6 414 000 | 6 229 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 25 256 000 | 28 560 000 | 27 941 000 | 25 871 000 | 21 020 000 | 25 909 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 114 790 000 | 121 655 000 | 114 712 000 | 110 157 000 | 98 645 000 | 120 041 000 |
|
|
| Driftsresultat | -4 789 000 | -4 954 000 | 6 737 000 | 9 566 000 | 9 741 000 | 8 534 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 273 000 | 541 000 | 352 000 | 58 000 | 56 000 | 157 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 578 000 | 1 713 000 | 1 363 000 | 1 258 000 | 1 740 000 | 644 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 851 000 | 2 254 000 | 1 715 000 | 1 316 000 | 1 796 000 | 801 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 419 000 | 635 000 | 542 000 | 839 000 | 791 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 315 000 | 3 932 000 | 1 785 000 | 1 427 000 | 2 896 000 | 1 581 000 |
|
|
| Netto finans | -1 464 000 | -1 678 000 | -70 000 | -111 000 | -1 100 000 | -780 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -6 253 000 | -6 632 000 | 6 667 000 | 9 456 000 | 8 641 000 | 7 753 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -1 222 000 | -1 348 000 | 881 000 | 2 156 000 | 1 981 000 | 1 823 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -5 031 000 | -5 285 000 | 5 786 000 | 7 300 000 | 6 660 000 | 5 931 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -5 031 000 | -5 285 000 | 5 786 000 | 7 300 000 | 6 660 000 | 5 931 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | -5 285 000 | 5 843 000 | 7 300 000 | 6 660 000 | 5 931 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 2 231 000 | 3 568 000 | 4 888 000 | 6 233 000 | 7 198 000 | 8 830 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 456 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 2 687 000 | 3 568 000 | 4 888 000 | 6 233 000 | 7 198 000 | 8 830 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 8 125 000 | 9 065 000 | 9 751 000 | 7 125 000 | 7 676 000 | 8 620 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 30 382 000 | 33 661 000 | 21 312 000 | 24 235 000 | 20 477 000 | 20 386 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 5 783 000 | 6 537 000 | 6 324 000 | 5 381 000 | 4 710 000 | 4 348 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 44 290 000 | 49 263 000 | 37 387 000 | 36 741 000 | 32 863 000 | 33 354 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 46 977 000 | 52 831 000 | 42 275 000 | 42 974 000 | 40 061 000 | 42 184 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 35 431 000 | 39 668 000 | 30 738 000 | 28 166 000 | 31 027 000 | 34 122 000 |
|
|
| Sum varelager | 35 431 000 | 39 668 000 | 30 738 000 | 28 166 000 | 31 027 000 | 34 122 000 |
|
|
| Kundefordringer | 7 874 000 | 10 904 000 | 12 442 000 | 11 815 000 | 7 657 000 | 15 420 000 |
|
|
| Andre fordringer | 583 000 | 2 944 000 | 2 852 000 | 1 541 000 | 3 815 000 | 642 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 8 456 000 | 13 848 000 | 15 295 000 | 13 356 000 | 11 472 000 | 16 062 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 7 291 000 | 8 903 000 | 23 430 000 | 26 540 000 | 31 460 000 | 8 430 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 51 178 000 | 62 419 000 | 69 463 000 | 68 062 000 | 73 959 000 | 58 614 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 98 155 000 | 115 250 000 | 111 738 000 | 111 036 000 | 114 020 000 | 100 798 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 6 046 000 | 6 046 000 | 6 046 000 | 6 046 000 | 6 046 000 | 6 046 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 61 222 000 | 6 046 000 | 6 046 000 | 6 046 000 | 6 046 000 | 6 046 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 61 507 000 | 69 035 000 | 67 249 000 | 61 949 000 | 56 289 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 61 507 000 | 69 035 000 | 67 249 000 | 61 949 000 | 56 289 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 61 222 000 | 67 554 000 | 75 082 000 | 73 295 000 | 67 996 000 | 62 335 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 503 000 | 509 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 970 000 | 2 401 000 | 2 348 000 | 1 940 000 | 2 058 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 970 000 | 2 401 000 | 2 348 000 | 2 443 000 | 2 567 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 20 590 000 | 26 148 000 | 16 855 000 | 18 057 000 | 25 585 000 | 17 476 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 20 590 000 | 27 118 000 | 19 256 000 | 20 405 000 | 28 028 000 | 20 043 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 20 590 000 | 26 148 000 | 16 855 000 | 18 057 000 | 25 585 000 | 17 476 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 7 002 000 | 12 409 000 | 7 810 000 | 7 373 000 | 7 556 000 | 8 308 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 204 000 | 83 000 | 828 000 | 1 747 000 | 2 099 000 | 1 292 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 363 000 | 3 390 000 | 3 259 000 | 2 995 000 | 3 162 000 | 3 679 000 |
|
|
| Utbytte | 650 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 124 000 | 4 697 000 | 5 504 000 | 5 220 000 | 5 179 000 | 5 141 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 16 343 000 | 20 579 000 | 17 401 000 | 17 335 000 | 17 996 000 | 18 420 000 |
|
|
| Sum gjeld | 36 933 000 | 47 697 000 | 36 657 000 | 37 740 000 | 46 024 000 | 38 463 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 98 155 000 | 115 250 000 | 111 738 000 | 111 036 000 | 114 020 000 | 100 798 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -3,7% | -2,4% | 7,6% | 9,7% | 10,7% | |||
| Resultat av driften i % | -4,4% | -4,2% | 5,5% | 8,0% | 9,0% | 6,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 69,5% | 66,0% | 70,9% | 69,4% | 68,0% | 66,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,6% | -2,3% | 7,0% | 9,1% | 10,6% | 7,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -9,7% | -9,3% | 9,0% | 13,4% | 13,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -7,8% | -7,4% | 7,8% | 10,3% | 10,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,3 | 2,4 | 2,7 | 3,1 | 2,9 | 2,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,1 | 3,0 | 4,0 | 3,9 | 4,1 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,1 | 2,2 | 2,3 | 2,4 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,4 | 1,3 | 1,5 | 1,7 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,9 | 1,0 | 1,1 | 1,3 | 1,1 | 1,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 408,0 | 322,6 | 303,3 | 293,8 | 343,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 62,4% | 58,6% | 67,2% | 66,0% | 59,6% | 61,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 55,7% | 57,9% | 61,8% | 61,2% | 62,7% | 48,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,8% | 1,8% | 1,9% | 1,9% | 1,6% | 1,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,4% | 0,5% | 0,4% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 98,3% | 105,5% | 169,4% | 180,1% | 180,4% | 117,8% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,7 | 0,5 | 0,5 | 0,7 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 16,7% | 17,9% | 15,6% | 15,6% | 15,8% | 18,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 21,0% | 23,5% | 17,2% | 18,4% | 24,6% | 19,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 978 000 | 1 660 000 | 1 609 000 | 1 528 000 | 1 514 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
