Gudbrandsdalens Uldvarefabrik AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 109 111 000 | 116 047 000 | 120 880 000 | 119 164 000 | 107 264 000 | 125 574 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 14 000 | 8 000 | 2 000 | 0 | 382 000 | 42 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 109 125 000 | 116 055 000 | 120 882 000 | 119 164 000 | 107 646 000 | 125 615 000 |
|
|
| Varekostnad | 33 128 000 | 39 283 000 | 34 960 000 | 36 262 000 | 34 150 000 | 42 838 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 1 126 000 | -2 883 000 | -176 000 | 3 240 000 | -752 000 | -1 559 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 47 027 000 | 49 231 000 | 45 061 000 | 38 410 000 | 37 813 000 | 46 624 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 285 000 | 6 489 000 | 6 126 000 | 5 530 000 | 5 442 000 | 5 075 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 25 740 000 | 28 951 000 | 28 805 000 | 26 846 000 | 21 983 000 | 26 422 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 114 306 000 | 121 071 000 | 114 776 000 | 110 288 000 | 98 636 000 | 119 400 000 |
|
|
| Driftsresultat | -5 181 000 | -5 016 000 | 6 106 000 | 8 876 000 | 9 010 000 | 6 215 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 154 000 | 449 000 | 314 000 | 42 000 | 46 000 | 109 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 578 000 | 1 713 000 | 1 363 000 | 1 258 000 | 1 740 000 | 644 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 732 000 | 2 162 000 | 1 677 000 | 1 300 000 | 1 786 000 | 753 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 437 000 | 1 180 000 | 573 000 | 475 000 | 724 000 | 635 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 079 000 | 3 693 000 | 1 723 000 | 1 360 000 | 2 781 000 | 1 425 000 |
|
|
| Netto finans | -1 347 000 | -1 531 000 | -46 000 | -60 000 | -995 000 | -672 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -6 528 000 | -6 547 000 | 6 061 000 | 8 816 000 | 8 016 000 | 5 542 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -1 425 000 | -1 431 000 | 1 347 000 | 1 965 000 | 1 774 000 | 1 237 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -5 102 000 | -5 116 000 | 4 714 000 | 6 851 000 | 6 242 000 | 4 306 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -5 102 000 | -5 116 000 | 4 714 000 | 6 851 000 | 6 242 000 | 4 306 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 300 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 201 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -6 402 000 | -5 116 000 | 4 514 000 | 6 851 000 | 6 242 000 | 4 306 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 2 115 000 | 3 424 000 | 4 716 000 | 6 033 000 | 6 970 000 | 8 574 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 456 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 2 571 000 | 3 424 000 | 4 716 000 | 6 033 000 | 6 970 000 | 8 574 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 30 382 000 | 33 661 000 | 21 312 000 | 24 235 000 | 20 477 000 | 20 386 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 5 783 000 | 6 537 000 | 6 324 000 | 5 381 000 | 4 710 000 | 4 348 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 36 165 000 | 40 198 000 | 27 636 000 | 29 616 000 | 25 187 000 | 24 734 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 38 736 000 | 43 622 000 | 32 352 000 | 35 649 000 | 32 157 000 | 33 308 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 35 431 000 | 39 668 000 | 30 738 000 | 28 166 000 | 31 027 000 | 34 122 000 |
|
|
| Sum varelager | 35 431 000 | 39 668 000 | 30 738 000 | 28 166 000 | 31 027 000 | 34 122 000 |
|
|
| Kundefordringer | 7 758 000 | 10 781 000 | 12 463 000 | 11 727 000 | 7 592 000 | 15 308 000 |
|
|
| Andre fordringer | 502 000 | 2 944 000 | 2 852 000 | 1 541 000 | 3 835 000 | 641 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 8 260 000 | 13 725 000 | 15 316 000 | 13 268 000 | 11 427 000 | 15 949 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 527 000 | 6 638 000 | 20 864 000 | 24 479 000 | 28 510 000 | 4 831 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 48 218 000 | 60 031 000 | 66 917 000 | 65 913 000 | 70 964 000 | 54 902 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 86 954 000 | 103 653 000 | 99 269 000 | 101 562 000 | 103 121 000 | 88 210 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 12 000 000 | 12 000 000 | 12 000 000 | 12 000 000 | 12 000 000 | 12 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 12 000 000 | 12 000 000 | 12 000 000 | 12 000 000 | 12 000 000 | 12 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 41 026 000 | 47 428 000 | 52 544 000 | 53 682 000 | 47 831 000 | 41 589 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 41 026 000 | 47 428 000 | 52 544 000 | 53 682 000 | 47 831 000 | 41 589 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 53 026 000 | 59 428 000 | 64 544 000 | 65 682 000 | 59 831 000 | 53 589 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 503 000 | 509 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 970 000 | 2 401 000 | 2 348 000 | 1 940 000 | 2 058 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 970 000 | 2 401 000 | 2 348 000 | 2 443 000 | 2 567 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 17 965 000 | 22 898 000 | 12 980 000 | 16 512 000 | 23 230 000 | 14 311 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 17 965 000 | 23 868 000 | 15 381 000 | 18 860 000 | 25 673 000 | 16 878 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 17 965 000 | 22 898 000 | 12 980 000 | 16 512 000 | 23 230 000 | 14 311 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 6 856 000 | 12 214 000 | 6 970 000 | 7 241 000 | 7 395 000 | 8 196 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 772 000 | 1 557 000 | 1 892 000 | 706 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 363 000 | 3 390 000 | 3 259 000 | 2 995 000 | 3 162 000 | 3 679 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 744 000 | 4 753 000 | 8 344 000 | 5 227 000 | 5 168 000 | 5 162 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 15 963 000 | 20 357 000 | 19 345 000 | 17 020 000 | 17 617 000 | 17 743 000 |
|
|
| Sum gjeld | 33 928 000 | 44 225 000 | 34 726 000 | 35 880 000 | 43 290 000 | 34 621 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 86 954 000 | 103 653 000 | 99 269 000 | 101 562 000 | 103 121 000 | 88 210 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -4,7% | -2,8% | 7,8% | 9,9% | 11,3% | |||
| Resultat av driften i % | -4,7% | -4,3% | 5,1% | 7,4% | 8,4% | 4,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 69,6% | 66,1% | 71,1% | 69,6% | 68,2% | 65,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | -4,1% | -2,5% | 6,4% | 8,5% | 10,0% | 5,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -11,6% | -10,6% | 9,3% | 14,0% | 14,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -9,1% | -8,3% | 7,2% | 10,9% | 11,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,3 | 2,4 | 2,7 | 3,1 | 2,8 | 2,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,0 | 2,9 | 3,5 | 3,9 | 4,0 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 1,0 | 1,9 | 2,2 | 2,3 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,3 | 1,1 | 1,4 | 1,6 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,9 | 1,0 | 1,1 | 1,3 | 1,1 | 1,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 408,0 | 322,6 | 303,3 | 293,8 | 343,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 61,0% | 57,3% | 65,0% | 64,7% | 58,0% | 60,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 48,6% | 51,2% | 53,4% | 55,1% | 55,6% | 42,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,9% | 1,9% | 2,3% | 1,9% | 1,7% | 2,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 91,0% | 100,0% | 154,8% | 173,6% | 171,9% | 108,9% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,7 | 0,5 | 0,5 | 0,7 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 18,4% | 19,6% | 19,5% | 16,8% | 17,1% | 20,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 20,7% | 23,0% | 15,5% | 18,6% | 24,9% | 19,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 978 000 | 0 | 1 609 000 | 1 528 000 | 1 514 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
