Gudbrandsdal Energi Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 253 702 000 | 246 272 000 | 18 953 000 | 209 975 000 | 161 739 000 | 168 721 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 15 327 000 | 47 504 000 | 467 027 000 | 63 400 000 | 26 418 000 | 62 318 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 269 029 000 | 293 776 000 | 485 980 000 | 273 375 000 | 188 157 000 | 231 039 000 |
|
|
| Varekostnad | 59 722 000 | 45 814 000 | 80 794 000 | 53 051 000 | 31 275 000 | 49 254 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 59 887 000 | 51 609 000 | 39 563 000 | 37 904 000 | 35 293 000 | 41 900 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 40 351 000 | 40 744 000 | 34 826 000 | 32 527 000 | 29 969 000 | 31 565 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 1 000 | 0 | 0 | 131 000 | 592 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 66 165 000 | 61 002 000 | 65 727 000 | 47 608 000 | 46 009 000 | 54 449 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 226 126 000 | 199 169 000 | 220 910 000 | 171 221 000 | 143 138 000 | 177 168 000 |
|
|
| Driftsresultat | 42 903 000 | 94 607 000 | 265 070 000 | 102 154 000 | 45 019 000 | 53 871 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 910 000 | -782 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 41 567 000 | 44 778 000 | 43 049 000 | 43 184 000 | 568 729 000 | 18 862 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 41 567 000 | 45 688 000 | 42 267 000 | 43 184 000 | 568 729 000 | 18 862 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | -61 457 000 | -109 164 000 | 243 294 000 | 206 189 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | -6 417 000 | -57 793 000 | 270 655 000 | 219 197 000 | 19 230 000 | 19 950 000 |
|
|
| Netto finans | 47 984 000 | 103 481 000 | -228 388 000 | -176 013 000 | 549 499 000 | -1 088 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 90 887 000 | 198 088 000 | 36 682 000 | -73 859 000 | 594 518 000 | 52 783 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 755 000 | 32 944 000 | 83 833 000 | 29 671 000 | 741 000 | 9 191 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 86 132 000 | 165 144 000 | -47 151 000 | -103 530 000 | 593 777 000 | 43 592 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 85 718 000 | 165 144 000 | -47 151 000 | -103 530 000 | 593 777 000 | 43 592 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 431 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 496 000 | 3 965 000 |
|
|
| Goodwill | -11 046 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | -11 046 000 | 0 | 0 | 0 | 3 496 000 | 4 396 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 52 492 000 | 1 114 202 000 | 44 612 000 | 928 850 000 | 877 985 000 | 717 727 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 215 834 000 | 0 | 1 005 046 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 52 981 000 | 52 134 000 | 53 107 000 | 51 089 000 | 0 | 53 196 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 321 307 000 | 1 166 336 000 | 1 102 765 000 | 979 939 000 | 877 985 000 | 770 923 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 439 806 000 | 442 648 000 | 393 761 000 | 0 | 443 045 000 | 385 071 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 434 141 000 | 0 | 23 100 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 312 503 000 | 248 335 000 | 139 141 000 | 382 435 000 | 588 757 000 | 144 134 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 35 973 000 | 28 607 000 | 13 863 000 | 13 135 000 | 5 023 000 | 4 115 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 788 282 000 | 719 590 000 | 546 765 000 | 829 711 000 | 1 036 825 000 | 556 420 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 098 543 000 | 1 885 926 000 | 1 649 530 000 | 1 809 650 000 | 1 918 306 000 | 1 331 739 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 14 703 000 | 10 057 000 | 8 396 000 | 16 407 000 | 11 842 000 | 4 753 000 |
|
|
| Sum varelager | 14 703 000 | 10 057 000 | 8 396 000 | 16 407 000 | 11 842 000 | 4 753 000 |
|
|
| Kundefordringer | 24 665 000 | 39 605 000 | 22 597 000 | 21 519 000 | 32 693 000 | 32 458 000 |
|
|
| Andre fordringer | 69 499 000 | 33 446 000 | 64 744 000 | 26 278 000 | 54 830 000 | 35 847 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 94 164 000 | 73 051 000 | 87 341 000 | 47 797 000 | 87 523 000 | 68 305 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 31 763 000 | 3 265 000 | 65 245 000 | 39 960 000 | 5 499 000 | 60 119 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 140 630 000 | 86 373 000 | 160 982 000 | 104 164 000 | 104 864 000 | 133 177 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 239 173 000 | 1 972 299 000 | 1 810 512 000 | 1 913 814 000 | 2 023 170 000 | 1 464 916 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 151 400 000 | 151 400 000 | 151 400 000 | 151 400 000 | 151 400 000 | 151 400 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 151 400 000 | 151 400 000 | 151 400 000 | 151 400 000 | 151 400 000 | 151 400 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 913 684 000 | 867 466 000 | 736 039 000 | 835 497 000 | 988 690 000 | 423 791 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 50 031 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 913 684 000 | 867 466 000 | 736 039 000 | 835 497 000 | 988 690 000 | 423 791 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 50 031 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 1 115 115 000 | 1 018 866 000 | 887 439 000 | 986 897 000 | 1 140 090 000 | 575 191 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 576 000 | 0 | 0 | 0 | 2 409 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 104 157 000 | 98 361 000 | 73 319 000 | 18 299 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 234 112 000 | 207 392 000 | 183 176 000 | 161 883 000 | 125 600 000 | 102 504 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 338 269 000 | 306 329 000 | 256 495 000 | 180 182 000 | 125 600 000 | 104 913 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 25 933 000 | 0 | 0 | 10 326 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 624 999 000 | 500 055 000 | 500 055 000 | 648 950 000 | 598 950 000 | 698 950 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 963 268 000 | 806 384 000 | 756 550 000 | 829 132 000 | 724 550 000 | 803 863 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 624 999 000 | 525 988 000 | 500 055 000 | 648 950 000 | 609 276 000 | 698 950 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 11 964 000 | 16 795 000 | 28 177 000 | 9 746 000 | 19 804 000 | 10 449 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 5 122 000 | 7 734 000 | 27 943 000 | 6 265 000 | 678 000 | 671 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 32 835 000 | 32 027 000 | 26 291 000 | 30 300 000 | 24 084 000 | 36 905 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 110 869 000 | 64 560 000 | 84 112 000 | 51 476 000 | 103 638 000 | 37 835 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 160 790 000 | 147 049 000 | 166 523 000 | 97 787 000 | 158 530 000 | 85 860 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 124 058 000 | 953 433 000 | 923 073 000 | 926 919 000 | 883 080 000 | 889 723 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 239 173 000 | 1 972 299 000 | 1 810 512 000 | 1 913 816 000 | 2 023 170 000 | 1 464 914 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,0% | 7,4% | 16,5% | 7,4% | 35,2% | |||
| Resultat av driften i % | 15,9% | 32,2% | 54,5% | 37,4% | 23,9% | 23,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 76,5% | 81,4% | -326,3% | 74,7% | 80,7% | 70,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 31,4% | 47,8% | 63,2% | 53,2% | 326,2% | 31,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,5% | 20,8% | 3,9% | -6,9% | 69,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,0% | 17,3% | -5,0% | -9,7% | 69,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,5 | 5,7 | 12,3 | 7,2 | 5,3 | 5,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,6 | 1,0 | 1,1 | 0,7 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,5 | 0,9 | 0,9 | 0,6 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,0 | 0,4 | 0,4 | 0,0 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,1 | 4,6 | 9,6 | 3,2 | 2,6 | 10,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 74,6 | 72,5 | 55,3 | 95,8 | 95,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 49,8% | 51,7% | 49,0% | 51,6% | 56,4% | 39,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 414,5% | 346,8% | 182,6% | 361,0% | 605,9% | 249,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,1% | 1,2% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -137,1% | -603,3% | -66,0% | 38,9% | -453,2% | 995,5% | ||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,9 | 1,0 | 0,9 | 0,8 | 1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,2% | 7,5% | 9,2% | 5,1% | 7,8% | 5,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 43,0% | 40,9% | 41,8% | 43,3% | 35,8% | 54,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 2 257 000 | 0 | 0 | 0 | 1 799 000 | 1 741 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
