Gudbrandsdal Arrangement Service AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 884 000 | 3 146 000 | 3 466 000 | 1 174 000 | 504 000 | 2 701 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 18 000 | 214 000 | 555 000 | 24 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 884 000 | 3 147 000 | 3 484 000 | 1 387 000 | 1 059 000 | 2 725 000 |
|
|
| Varekostnad | 43 000 | 27 000 | 0 | 0 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 798 000 | 1 387 000 | 1 536 000 | 243 000 | 318 000 | 1 283 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 115 000 | 176 000 | 127 000 | 111 000 | 111 000 | 120 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 225 000 | 1 219 000 | 960 000 | 639 000 | 516 000 | 1 063 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 181 000 | 2 809 000 | 2 623 000 | 993 000 | 946 000 | 2 470 000 |
|
|
| Driftsresultat | -297 000 | 338 000 | 861 000 | 394 000 | 113 000 | 255 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 000 | 19 000 | 14 000 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 000 | 19 000 | 14 000 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Netto finans | -6 000 | -18 000 | -13 000 | 0 | 0 | -8 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -303 000 | 320 000 | 847 000 | 394 000 | 112 000 | 247 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 5 000 | 71 000 | 186 000 | 34 000 | 26 000 | 54 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -308 000 | 250 000 | 661 000 | 360 000 | 87 000 | 192 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -308 000 | 250 000 | 661 000 | 360 000 | 87 000 | 192 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 394 000 | 101 000 | 101 000 | 0 | 251 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -308 000 | -144 000 | 560 000 | 259 000 | 87 000 | -59 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 16 000 | 13 000 | 16 000 | 20 000 | 39 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 16 000 | 13 000 | 16 000 | 20 000 | 39 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 624 000 | 599 000 | 0 | 0 | 0 | 18 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 48 000 | 55 000 | 507 000 | 435 000 | 546 000 | 489 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 672 000 | 654 000 | 507 000 | 435 000 | 546 000 | 507 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 672 000 | 670 000 | 520 000 | 451 000 | 566 000 | 546 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 327 000 | 56 000 | 30 000 | 67 000 | 6 000 | 114 000 |
|
|
| Andre fordringer | 659 000 | 1 000 000 | 654 000 | 484 000 | 237 000 | 237 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 986 000 | 1 056 000 | 684 000 | 551 000 | 243 000 | 351 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 59 000 | 504 000 | 1 291 000 | 529 000 | 141 000 | 313 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 045 000 | 1 560 000 | 1 975 000 | 1 080 000 | 384 000 | 664 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 717 000 | 2 230 000 | 2 495 000 | 1 532 000 | 950 000 | 1 211 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 871 000 | 1 179 000 | 1 323 000 | 763 000 | 504 000 | 418 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 871 000 | 1 179 000 | 1 323 000 | 763 000 | 504 000 | 418 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 051 000 | 1 359 000 | 1 503 000 | 943 000 | 684 000 | 598 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 267 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 267 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 76 000 | 107 000 | 78 000 | 2 000 | 22 000 | 59 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 48 000 | 154 000 | 8 000 | 6 000 | 21 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 118 000 | 116 000 | 155 000 | 259 000 | 18 000 | 89 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 420 000 | 130 000 | 130 000 | 0 | 275 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 206 000 | 181 000 | 475 000 | 190 000 | 219 000 | 169 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 667 000 | 872 000 | 992 000 | 589 000 | 265 000 | 613 000 |
|
|
| Sum gjeld | 667 000 | 872 000 | 992 000 | 589 000 | 265 000 | 613 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 717 000 | 2 230 000 | 2 495 000 | 1 532 000 | 950 000 | 1 211 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -15,0% | 14,3% | 42,8% | 31,7% | 10,4% | |||
| Resultat av driften i % | -10,3% | 10,7% | 24,7% | 28,4% | 10,7% | 9,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,3 | 1,7 | 1,1 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,5% | 99,1% | 100,0% | 100,0% | 99,8% | 99,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | -10,3% | 10,8% | 24,7% | 28,4% | 10,7% | 9,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -25,1% | 22,4% | 69,3% | 48,4% | 17,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -25,6% | 17,5% | 54,0% | 44,3% | 13,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,6 | 2,3 | 2,3 | 5,7 | 3,3 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,8 | 2,0 | 1,8 | 1,4 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,8 | 2,0 | 1,8 | 1,4 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,6 | 1,3 | 0,9 | 0,5 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 61,2% | 60,9% | 60,2% | 61,6% | 72,0% | 49,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 36,4% | 43,2% | 43,1% | 68,0% | 64,6% | 21,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,5% | 0,3% | 0,5% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,6 | 0,7 | 0,6 | 0,4 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 38,8% | 39,1% | 39,8% | 38,4% | 27,9% | 50,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 385 000 | 0 | 0 | 263 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
