Grunnavågen Eiendom Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 3 016 000 | 2 907 000 | 2 756 000 | 2 529 000 | 2 582 000 | 2 833 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 016 000 | 2 907 000 | 2 756 000 | 2 529 000 | 2 582 000 | 2 833 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 613 000 | 783 000 | 1 021 000 | 941 000 | 885 000 | 885 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 195 000 | 171 000 | 194 000 | 472 000 | 358 000 | 328 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 808 000 | 954 000 | 1 215 000 | 1 413 000 | 1 243 000 | 1 213 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 208 000 | 1 953 000 | 1 541 000 | 1 116 000 | 1 339 000 | 1 620 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 165 000 | 120 000 | 41 000 | 5 000 | 11 000 | 34 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 165 000 | 120 000 | 41 000 | 5 000 | 11 000 | 34 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 1 000 | 6 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 164 000 | 120 000 | 40 000 | -1 000 | 10 000 | 34 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 372 000 | 2 073 000 | 1 581 000 | 1 115 000 | 1 349 000 | 1 654 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 522 000 | 456 000 | 348 000 | 245 000 | 297 000 | 364 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 850 000 | 1 617 000 | 1 233 000 | 870 000 | 1 053 000 | 1 290 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 850 000 | 1 617 000 | 1 233 000 | 870 000 | 1 053 000 | 1 290 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 3 573 000 | 2 286 000 | 2 093 000 | 1 260 000 | 1 717 000 | 2 562 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | -669 000 | -860 000 | -390 000 | -664 000 | -1 272 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 578 000 | 522 000 | 435 000 | 301 000 | 191 000 | 96 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 578 000 | 522 000 | 435 000 | 301 000 | 191 000 | 96 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 942 000 | 6 555 000 | 7 338 000 | 8 359 000 | 8 789 000 | 9 673 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 5 941 000 | 6 555 000 | 7 338 000 | 8 359 000 | 8 789 000 | 9 673 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 6 519 000 | 7 077 000 | 7 773 000 | 8 660 000 | 8 980 000 | 9 769 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 122 000 | 80 000 | 73 000 | 127 000 | 67 000 | 39 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 77 000 | 29 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 122 000 | 80 000 | 73 000 | 205 000 | 96 000 | 39 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 460 000 | 3 329 000 | 3 075 000 | 2 071 000 | 2 609 000 | 3 514 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 582 000 | 3 409 000 | 3 149 000 | 2 276 000 | 2 705 000 | 3 553 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 101 000 | 10 486 000 | 10 921 000 | 10 935 000 | 11 685 000 | 13 322 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 853 000 | 2 853 000 | 2 853 000 | 2 853 000 | 2 853 000 | 2 853 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 3 028 000 | 4 750 000 | 5 419 000 | 6 279 000 | 6 669 000 | 7 334 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 5 881 000 | 7 604 000 | 8 272 000 | 9 132 000 | 9 523 000 | 10 187 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 881 000 | 7 604 000 | 8 272 000 | 9 132 000 | 9 523 000 | 10 187 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 66 000 | 46 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 4 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | -27 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 4 150 000 | 2 782 000 | 2 582 000 | 1 615 000 | 2 116 000 | 3 105 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 50 000 | 67 000 | 188 000 | 46 000 | 57 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 220 000 | 2 882 000 | 2 649 000 | 1 803 000 | 2 162 000 | 3 135 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 220 000 | 2 882 000 | 2 649 000 | 1 803 000 | 2 162 000 | 3 135 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 101 000 | 10 486 000 | 10 921 000 | 10 935 000 | 11 685 000 | 13 322 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 23,1% | 19,4% | 14,5% | 9,9% | 10,8% | |||
| Resultat av driften i % | 73,2% | 67,2% | 55,9% | 44,1% | 51,9% | 57,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 78,7% | 71,3% | 57,4% | 44,3% | 52,3% | 58,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 35,2% | 26,1% | 18,2% | 12,0% | 13,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 27,4% | 20,4% | 14,2% | 9,3% | 10,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 58,2% | 72,5% | 75,7% | 83,5% | 81,5% | 76,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 195,0% | 261,6% | 300,1% | 361,1% | 368,8% | 359,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 41,8% | 27,5% | 24,3% | 16,5% | 18,5% | 23,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
