Grundingen Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | -1 656 000 | 11 332 000 | -42 000 | 5 428 000 | -2 118 000 | 180 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 54 000 | 48 000 | 155 000 | 47 000 | 122 000 | 589 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | -1 602 000 | 11 380 000 | 113 000 | 5 475 000 | -1 996 000 | 769 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 602 000 | -11 380 000 | -113 000 | -5 475 000 | 1 996 000 | -769 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 10 000 | 0 | 866 000 | 795 000 | 1 601 000 | 1 073 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 43 000 | 38 000 | 45 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 834 000 | 12 796 000 | 4 875 000 | 1 135 000 | 18 158 000 | 8 911 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 844 000 | 12 796 000 | 5 741 000 | 1 973 000 | 19 797 000 | 10 029 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 11 000 | 132 000 | 23 000 | 10 000 | 14 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | -10 564 000 | 0 | 11 624 000 | 37 000 | 2 967 000 | 3 934 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | -10 563 000 | 785 000 | 12 610 000 | 1 192 000 | 3 127 000 | 4 147 000 |
|
|
| Netto finans | 11 407 000 | 12 011 000 | -6 869 000 | 781 000 | 16 670 000 | 5 882 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 13 010 000 | 632 000 | -6 981 000 | -4 693 000 | 18 666 000 | 5 112 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 1 079 000 | 133 000 | 797 000 | 55 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 13 010 000 | 632 000 | -8 060 000 | -4 827 000 | 17 869 000 | 5 058 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 13 010 000 | 632 000 | -8 060 000 | -4 827 000 | 17 869 000 | 5 058 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 4 500 000 | 0 | 8 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 13 010 000 | -3 868 000 | -15 060 000 | -12 827 000 | 17 869 000 | 5 058 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 10 500 000 | 93 000 | 88 000 | 505 000 | 164 000 | 312 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 5 817 000 | 6 000 000 | 10 000 000 | 21 021 000 | 19 891 000 | 12 818 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 246 000 | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 3 071 000 | 0 | 0 | 10 258 000 | 5 248 000 | 1 403 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 280 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 914 000 | 6 093 000 | 10 088 000 | 31 783 000 | 25 318 000 | 14 549 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 20 914 000 | 6 093 000 | 10 088 000 | 31 783 000 | 25 318 000 | 14 549 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 5 000 | 4 000 | 0 | 0 | 135 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 70 000 | 20 000 | 19 000 | 1 225 000 | 18 140 000 | 339 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 76 000 | 25 000 | 19 000 | 1 225 000 | 18 274 000 | 339 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 284 000 | 698 000 | 1 697 000 | 1 024 000 | 33 000 | 7 036 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 360 000 | 723 000 | 1 716 000 | 2 250 000 | 18 308 000 | 7 374 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 21 274 000 | 6 815 000 | 11 804 000 | 34 033 000 | 43 625 000 | 21 924 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 824 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 18 981 000 | 5 972 000 | 9 840 000 | 24 900 000 | 36 356 000 | 18 487 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 18 981 000 | 5 972 000 | 9 840 000 | 24 900 000 | 36 356 000 | 18 487 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 20 805 000 | 6 302 000 | 10 170 000 | 25 230 000 | 36 686 000 | 18 817 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 8 283 000 | 3 287 000 | 2 852 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 8 283 000 | 3 287 000 | 2 852 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 8 283 000 | 3 287 000 | 2 852 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 7 000 | 0 | 0 | 16 000 | 28 000 | 6 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 922 000 | 29 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 461 000 | 513 000 | 712 000 | 475 000 | 3 624 000 | 248 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 468 000 | 513 000 | 1 634 000 | 520 000 | 3 652 000 | 255 000 |
|
|
| Sum gjeld | 468 000 | 513 000 | 1 634 000 | 8 803 000 | 6 939 000 | 3 107 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 21 274 000 | 6 815 000 | 11 804 000 | 34 033 000 | 43 625 000 | 21 924 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 17,4% | 15,2% | 24,6% | -9,0% | 66,5% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 96,0% | 7,7% | -39,4% | -15,2% | 67,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 96,0% | 7,7% | -45,5% | -15,6% | 64,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 1,4 | 1,1 | 4,3 | 5,0 | 28,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 1,4 | 1,1 | 4,3 | 5,0 | 28,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 1,4 | 1,0 | 2,0 | 0,0 | 27,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 97,8% | 92,5% | 86,2% | 74,1% | 84,1% | 85,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,1% | 2,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,6% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,2% | 7,5% | 13,8% | 1,5% | 8,4% | 1,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 24,3% | 7,5% | 13,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
