Grovgaarden AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 26 714 000 | 158 143 000 | 261 196 000 | 214 207 000 | 154 435 000 | 147 016 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 7 366 000 | 8 511 000 | 2 065 000 | 3 486 000 | 3 449 000 | 3 920 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 34 080 000 | 166 654 000 | 263 261 000 | 217 692 000 | 157 885 000 | 150 936 000 |
|
|
| Varekostnad | 23 000 | 121 521 000 | 217 351 000 | 134 172 000 | 103 654 000 | 114 144 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 4 334 000 | 46 352 000 | 47 968 000 | 51 372 000 | 34 174 000 | 35 773 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 664 000 | 4 487 000 | 4 724 000 | 4 890 000 | 4 846 000 | 4 708 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 067 000 | 13 405 000 | 11 140 000 | 13 624 000 | 5 786 000 | 5 888 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 088 000 | 185 765 000 | 281 183 000 | 204 058 000 | 148 460 000 | 160 513 000 |
|
|
| Driftsresultat | 23 992 000 | -19 111 000 | -17 922 000 | 13 634 000 | 9 425 000 | -9 577 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 18 000 | 48 000 | 47 000 | 175 000 | 98 000 | 96 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 211 000 | 865 000 | 394 000 | 429 000 | 891 000 | 1 775 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 229 000 | 913 000 | 441 000 | 604 000 | 989 000 | 1 871 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 463 000 | 2 661 000 | 2 863 000 | 2 369 000 | 3 330 000 | 2 399 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 49 000 | -200 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 512 000 | 1 594 000 | 3 981 000 | 2 597 000 | 3 331 000 | 2 626 000 |
|
|
| Netto finans | -2 283 000 | -681 000 | -3 540 000 | -1 993 000 | -2 342 000 | -755 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 21 709 000 | -19 792 000 | -21 462 000 | 11 640 000 | 7 083 000 | -10 331 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 116 000 | 977 000 | -165 000 | 29 000 | 155 000 | 420 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 21 592 000 | -20 769 000 | -21 297 000 | 11 611 000 | 6 928 000 | -10 751 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 21 592 000 | -18 167 000 | -21 297 000 | 10 224 000 | 5 817 000 | -9 432 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 2 605 000 | 2 605 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 21 592 000 | 18 167 000 | -21 297 000 | 10 224 000 | 3 212 000 | -9 432 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 552 000 | 387 000 | 105 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 700 000 | 947 000 | 1 189 000 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 1 252 000 | 1 334 000 | 1 294 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 55 648 000 | 58 538 000 | 58 238 000 | 60 840 000 | 63 389 000 | 66 036 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 1 143 000 | 1 261 000 | 1 379 000 | 1 497 000 | 1 615 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 9 829 000 | 10 464 000 | 11 098 000 | 11 733 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 303 000 | 3 947 000 | 4 845 000 | 5 689 000 | 6 933 000 | 7 910 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 55 951 000 | 63 627 000 | 74 173 000 | 78 371 000 | 82 917 000 | 87 293 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 71 000 | 174 000 | 174 000 | 174 000 | 3 104 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 206 000 | 684 000 | 2 563 000 | 2 686 000 | 2 788 000 | 982 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 996 000 | 996 000 | 1 435 000 | 1 785 000 | 1 053 000 | 190 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 203 000 | 1 751 000 | 4 172 000 | 4 645 000 | 4 015 000 | 4 276 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 58 153 000 | 65 378 000 | 79 597 000 | 84 350 000 | 88 226 000 | 91 569 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 1 672 000 | 2 068 000 | 2 980 000 | 3 192 000 | 3 109 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 1 672 000 | 2 068 000 | 2 980 000 | 3 192 000 | 3 109 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 454 000 | 3 793 000 | 14 112 000 | 72 806 000 | 13 584 000 | 15 872 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 594 000 | 29 367 000 | 30 689 000 | 3 444 000 | 11 356 000 | 7 428 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 048 000 | 33 160 000 | 44 802 000 | 76 250 000 | 24 940 000 | 23 301 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 313 000 | 5 060 000 | 17 236 000 | 18 139 000 | 15 908 000 | 5 568 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 361 000 | 39 892 000 | 64 106 000 | 97 369 000 | 44 039 000 | 31 978 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 63 514 000 | 105 270 000 | 143 703 000 | 181 719 000 | 132 266 000 | 123 547 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 15 008 000 | -5 392 000 | 12 775 000 | 31 538 000 | 21 313 000 | 18 102 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 1 488 000 | 296 000 | 2 898 000 | 5 433 000 | 4 046 000 | 2 625 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 15 008 000 | -5 392 000 | 12 775 000 | 31 538 000 | 21 313 000 | 18 102 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 1 488 000 | 296 000 | 2 898 000 | 5 433 000 | 4 046 000 | 2 625 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 17 497 000 | -4 096 000 | 16 674 000 | 37 970 000 | 26 359 000 | 21 727 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 18 385 000 | 0 |
|
|
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 10 131 000 | 404 000 | 0 | 0 | 2 300 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 43 163 000 | 40 851 000 | 42 205 000 | 46 356 000 | 55 398 000 | 61 041 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 43 163 000 | 40 851 000 | 42 205 000 | 46 356 000 | 55 398 000 | 61 041 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 36 570 000 | 50 982 000 | 42 291 000 | 45 658 000 | 54 209 000 | 60 801 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 528 000 | 28 669 000 | 68 996 000 | 20 363 000 | 18 389 000 | 29 792 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 116 000 | 425 000 | 0 | 311 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 581 000 | 4 678 000 | 4 577 000 | 4 938 000 | 5 621 000 | 3 882 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 806 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 629 000 | 24 611 000 | 10 848 000 | 71 781 000 | 8 109 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 854 000 | 68 514 000 | 84 825 000 | 97 393 000 | 50 509 000 | 40 780 000 |
|
|
| Sum gjeld | 46 017 000 | 109 365 000 | 127 030 000 | 143 749 000 | 105 907 000 | 101 821 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 63 514 000 | 105 270 000 | 143 703 000 | 181 719 000 | 132 266 000 | 123 547 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 28,7% | -14,6% | -10,7% | 9,1% | 8,1% | |||
| Resultat av driften i % | 70,4% | -11,5% | -6,8% | 6,3% | 6,0% | -6,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 1,3 | 1,6 | 1,4 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,9% | 23,2% | 16,8% | 37,4% | 32,9% | 22,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 71,1% | -10,9% | -6,6% | 6,5% | 6,6% | -5,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 324,0% | -314,7% | -78,6% | 36,2% | 29,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 322,2% | -288,9% | -77,9% | 31,8% | 24,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,9 | 3,6 | 5,5 | 4,2 | 4,6 | 4,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 0,6 | 0,8 | 1,0 | 0,9 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 0,6 | 0,7 | 1,0 | 0,8 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 72,7 | 105,1 | 45,0 | 32,5 | 36,7 | |||
| Lagertid i antall dager | 13085,2 | 5,5 | 4,2 | 8,3 | 10,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 27,5% | -3,9% | 11,6% | 20,9% | 19,9% | 17,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 51,3% | -2,5% | 6,3% | 17,4% | 16,7% | 14,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 2,7% | 3,0% | 3,1% | 1,9% | 1,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,8% | 1,4% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -1711,9% | -1001,8% | -0,8% | -202,7% | -283,1% | |||
| Gjeldsgrad | 2,6 | -26,7 | 7,6 | 3,8 | 4,0 | 4,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,5% | 65,1% | 59,0% | 53,6% | 38,2% | 33,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 68,0% | 38,8% | 29,4% | 25,5% | 41,9% | 49,4% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
