Grønskjeret Barnehage AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 17 030 000 | 16 830 000 | 16 405 000 | 17 094 000 | 16 520 000 | 16 242 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 17 030 000 | 16 830 000 | 16 405 000 | 17 094 000 | 16 520 000 | 16 242 000 |
|
|
| Varekostnad | 577 000 | 743 000 | 683 000 | 668 000 | 544 000 | 658 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 14 240 000 | 13 501 000 | 13 067 000 | 14 276 000 | 13 909 000 | 13 762 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 61 000 | 65 000 | 25 000 | 8 000 | 21 000 | 31 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 464 000 | 2 901 000 | 2 781 000 | 2 690 000 | 2 374 000 | 2 374 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 17 342 000 | 17 210 000 | 16 556 000 | 17 642 000 | 16 848 000 | 16 825 000 |
|
|
| Driftsresultat | -312 000 | -380 000 | -151 000 | -548 000 | -328 000 | -583 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 13 000 | 3 000 | 3 000 | 10 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 35 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 35 000 | 13 000 | 3 000 | 3 000 | 10 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 35 000 | 13 000 | 3 000 | 3 000 | 10 000 | 12 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -277 000 | -367 000 | -147 000 | -545 000 | -319 000 | -571 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | -121 000 | 0 | -121 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -277 000 | -367 000 | -147 000 | -424 000 | -319 000 | -450 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -277 000 | -367 000 | -147 000 | -424 000 | -319 000 | -450 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -277 000 | -367 000 | -147 000 | -424 000 | -319 000 | -450 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 391 000 | 341 000 | 93 000 | 118 000 | 0 | 21 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 391 000 | 341 000 | 93 000 | 118 000 | 0 | 21 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 391 000 | 341 000 | 93 000 | 118 000 | 0 | 21 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 19 000 | 30 000 | 2 000 | 50 000 | 14 000 | 18 000 |
|
|
| Andre fordringer | 75 000 | 898 000 | 1 412 000 | 2 001 000 | 1 447 000 | 1 896 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 805 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 899 000 | 928 000 | 1 414 000 | 2 051 000 | 1 461 000 | 1 914 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 574 000 | 660 000 | 820 000 | 552 000 | 1 130 000 | 837 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 474 000 | 1 588 000 | 2 235 000 | 2 603 000 | 2 591 000 | 2 751 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 865 000 | 1 928 000 | 2 327 000 | 2 721 000 | 2 591 000 | 2 772 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 848 000 | 1 848 000 | 1 848 000 | 1 848 000 | 1 419 000 | 1 419 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 336 000 | -2 060 000 | -1 693 000 | -1 546 000 | -1 122 000 | -803 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 336 000 | -2 060 000 | -1 693 000 | -1 546 000 | -1 122 000 | -803 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -489 000 | -212 000 | 154 000 | 302 000 | 297 000 | 616 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 117 000 | 110 000 | 178 000 | 164 000 | 80 000 | 48 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 883 000 | 946 000 | 882 000 | 986 000 | 971 000 | 934 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 354 000 | 1 085 000 | 1 113 000 | 1 270 000 | 1 243 000 | 1 174 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 354 000 | 2 141 000 | 2 173 000 | 2 420 000 | 2 294 000 | 2 156 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 354 000 | 2 141 000 | 2 173 000 | 2 420 000 | 2 294 000 | 2 156 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 865 000 | 1 928 000 | 2 327 000 | 2 721 000 | 2 591 000 | 2 772 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -14,6% | -17,3% | -5,8% | -20,5% | -11,9% | |||
| Resultat av driften i % | -1,8% | -2,3% | -0,9% | -3,2% | -2,0% | -3,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 9,0 | 7,9 | 6,5 | 6,4 | 6,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 96,6% | 95,6% | 95,8% | 96,1% | 96,7% | 95,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | -1,6% | -2,2% | -0,9% | -3,2% | -1,9% | -3,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 79,0% | 1265,5% | -64,5% | -182,0% | -69,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 79,0% | 1265,5% | -64,5% | -141,6% | -69,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,7 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,7 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,3 | 0,4 | 0,2 | 0,5 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -26,2% | -11,0% | 6,6% | 11,1% | 11,5% | 22,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -2,9% | -1,3% | 0,9% | 1,8% | 1,8% | 3,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,8% | -1,6% | 0,6% | 0,4% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -4,8 | -10,1 | 14,1 | 8,0 | 7,7 | 3,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 126,2% | 111,0% | 93,4% | 88,9% | 88,5% | 77,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 594 000 | 539 000 | 539 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
