Grøndal Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 236 826 000 | 211 848 000 | 260 874 000 | 300 642 000 | 173 813 000 | 108 840 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 9 908 000 | 10 828 000 | 9 441 000 | 9 303 000 | 9 050 000 | 9 445 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 246 734 000 | 222 677 000 | 270 316 000 | 309 945 000 | 182 863 000 | 118 285 000 |
|
|
| Varekostnad | 187 254 000 | 168 562 000 | 211 526 000 | 249 212 000 | 133 935 000 | 76 442 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 24 744 000 | 23 575 000 | 23 165 000 | 22 620 000 | 19 388 000 | 18 301 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 15 073 000 | 14 551 000 | 11 405 000 | 11 091 000 | 9 064 000 | 8 980 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 14 912 000 | 15 454 000 | 15 603 000 | 14 770 000 | 12 891 000 | 8 874 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 241 983 000 | 222 142 000 | 261 699 000 | 297 693 000 | 175 278 000 | 112 597 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 751 000 | 535 000 | 8 617 000 | 12 252 000 | 7 585 000 | 5 688 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 602 000 | 356 000 | 190 000 | 23 000 | 42 000 | 39 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 602 000 | 356 000 | 190 000 | 23 000 | 42 000 | 39 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 206 000 | 2 081 000 | 436 000 | 636 000 | 1 272 000 | 834 000 |
|
|
| Netto finans | -1 604 000 | -1 725 000 | -246 000 | -613 000 | -1 230 000 | -795 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 147 000 | -1 190 000 | 8 371 000 | 11 639 000 | 6 356 000 | 4 892 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 692 000 | -253 000 | 1 856 000 | 2 599 000 | 1 419 000 | 1 108 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 454 000 | -937 000 | 6 515 000 | 9 039 000 | 4 937 000 | 3 784 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 454 000 | -937 000 | 6 515 000 | 9 039 000 | 4 937 000 | 3 488 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -332 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 454 000 | 937 000 | -6 515 000 | -9 039 000 | -4 937 000 | 3 452 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 814 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 49 193 000 | 53 493 000 | 57 396 000 | 41 281 000 | 41 187 000 | 36 191 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 49 193 000 | 53 493 000 | 57 396 000 | 41 281 000 | 41 187 000 | 51 006 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 057 000 | 837 000 | 1 036 000 | 989 000 | 693 000 | 614 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 057 000 | 837 000 | 1 036 000 | 989 000 | 693 000 | 614 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 50 249 000 | 54 330 000 | 58 432 000 | 42 270 000 | 41 880 000 | 51 620 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 45 185 000 | 53 116 000 | 35 370 000 | 30 490 000 | 34 489 000 | 30 354 000 |
|
|
| Sum varelager | 45 185 000 | 53 116 000 | 35 370 000 | 30 490 000 | 34 489 000 | 30 354 000 |
|
|
| Kundefordringer | 3 634 000 | 9 062 000 | 10 771 000 | 5 184 000 | 8 648 000 | 1 882 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 310 000 | 1 036 000 | 2 011 000 | 600 000 | 977 000 | 267 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 944 000 | 10 098 000 | 12 782 000 | 5 784 000 | 9 625 000 | 2 149 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 000 | 907 000 |
|
|
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 000 | 907 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 15 323 000 | 11 023 000 | 9 918 000 | 15 842 000 | 6 008 000 | 10 135 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 66 452 000 | 74 237 000 | 58 070 000 | 52 117 000 | 50 222 000 | 43 545 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 116 702 000 | 128 567 000 | 116 502 000 | 94 386 000 | 92 102 000 | 95 165 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 611 000 | 611 000 | 611 000 | 611 000 | 611 000 | 1 909 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 129 000 | 129 000 | 129 000 | 129 000 | 129 000 | 402 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 740 000 | 740 000 | 740 000 | 740 000 | 740 000 | 2 311 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 48 447 000 | 47 542 000 | 48 480 000 | 45 025 000 | 37 185 000 | 40 586 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 920 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 48 447 000 | 47 542 000 | 48 480 000 | 45 025 000 | 37 185 000 | 40 586 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 920 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 49 186 000 | 48 282 000 | 49 219 000 | 45 764 000 | 37 925 000 | 43 817 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 3 634 000 | 3 447 000 | 3 701 000 | 4 156 000 | 4 528 000 | 5 138 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 634 000 | 3 447 000 | 3 701 000 | 4 156 000 | 4 528 000 | 5 138 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 2 274 000 | 544 000 | 147 000 | 0 | 0 | 2 726 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 15 676 000 | 14 575 000 | 12 280 000 | 10 376 000 | 6 416 000 | 8 319 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 19 310 000 | 18 022 000 | 15 981 000 | 14 532 000 | 10 944 000 | 13 457 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 274 000 | 544 000 | 147 000 | 0 | 0 | 2 726 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 35 809 000 | 50 457 000 | 36 222 000 | 20 141 000 | 30 600 000 | 25 487 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 506 000 | 0 | 1 447 000 | 2 971 000 | 1 420 000 | 968 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 664 000 | 4 979 000 | 5 076 000 | 3 416 000 | 5 213 000 | 3 085 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 332 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 952 000 | 6 283 000 | 8 411 000 | 7 562 000 | 6 000 000 | 5 293 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 48 205 000 | 62 263 000 | 51 303 000 | 34 090 000 | 43 233 000 | 37 891 000 |
|
|
| Sum gjeld | 67 515 000 | 80 285 000 | 67 284 000 | 48 622 000 | 54 177 000 | 51 348 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 116 702 000 | 128 567 000 | 116 502 000 | 94 386 000 | 92 102 000 | 95 165 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,4% | 0,7% | 8,4% | 13,2% | 8,1% | |||
| Resultat av driften i % | 1,9% | 0,2% | 3,2% | 4,0% | 4,1% | 4,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 1,8 | 2,6 | 3,3 | 2,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 20,9% | 20,4% | 18,9% | 17,1% | 22,9% | 29,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,2% | 0,4% | 3,3% | 4,0% | 4,2% | 4,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,5% | -2,4% | 17,6% | 27,8% | 15,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,0% | -1,9% | 13,7% | 21,6% | 12,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,0 | 9,4 | 11,7 | 13,7 | 9,4 | 6,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,2 | 1,1 | 1,5 | 1,2 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,6 | 0,4 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,5 | 0,1 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,1 | 3,2 | 6,0 | 8,2 | 3,9 | 2,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 94,5 | 94,5 | 56,0 | 46,9 | 87,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 42,1% | 37,6% | 42,2% | 48,5% | 41,2% | 46,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 19,9% | 21,7% | 18,2% | 14,8% | 20,7% | 37,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,5% | 4,5% | 4,2% | 3,4% | 5,0% | 3,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,8% | 0,9% | 0,7% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 40,4% | 22,5% | 19,1% | 59,1% | 20,3% | 18,6% | ||
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,7 | 1,4 | 1,1 | 1,4 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 41,3% | 48,4% | 44,0% | 36,1% | 46,9% | 39,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 16,5% | 14,0% | 13,7% | 15,4% | 11,9% | 14,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 827 000 | 0 | 784 000 | 0 | 780 000 | 743 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
