Grimnes & Antonsen Fjellsprengning AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 768 000 | 2 544 000 | 3 216 000 | 2 811 000 | 2 817 000 | 2 690 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 470 000 | 0 | 0 | 0 | 204 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 768 000 | 3 013 000 | 3 216 000 | 2 811 000 | 2 817 000 | 2 894 000 |
|
|
| Varekostnad | 899 000 | 703 000 | 429 000 | 452 000 | 391 000 | 716 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 487 000 | 1 000 000 | 1 473 000 | 896 000 | 981 000 | 1 398 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 169 000 | 121 000 | 43 000 | 29 000 | 52 000 | 66 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 341 000 | 793 000 | 1 647 000 | 1 396 000 | 1 296 000 | 1 340 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 896 000 | 2 617 000 | 3 592 000 | 2 773 000 | 2 720 000 | 3 520 000 |
|
|
| Driftsresultat | -128 000 | 396 000 | -376 000 | 38 000 | 97 000 | -626 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 15 000 | 3 000 | 6 000 | 4 000 | 19 000 | 13 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 15 000 | 3 000 | 6 000 | 4 000 | 19 000 | 13 000 |
|
|
| Netto finans | -15 000 | -3 000 | -6 000 | -4 000 | -19 000 | -13 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -143 000 | 394 000 | -382 000 | 34 000 | 77 000 | -639 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -5 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -143 000 | 394 000 | -382 000 | 34 000 | 77 000 | -634 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -143 000 | 394 000 | -382 000 | 34 000 | 77 000 | -634 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -143 000 | 394 000 | -382 000 | 34 000 | 77 000 | -635 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 450 000 | 474 000 | 274 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 406 000 | 359 000 | 50 000 | 30 000 | 58 000 | 94 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 856 000 | 833 000 | 323 000 | 30 000 | 58 000 | 94 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 856 000 | 833 000 | 323 000 | 30 000 | 58 000 | 94 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 62 000 | 116 000 | 0 | 80 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 28 000 | 44 000 | 45 000 | 50 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 90 000 | 160 000 | 45 000 | 130 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 440 000 | 233 000 | 28 000 | 124 000 | 341 000 | -8 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 440 000 | 233 000 | 118 000 | 283 000 | 386 000 | 122 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 297 000 | 1 066 000 | 441 000 | 313 000 | 444 000 | 216 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -184 000 | -41 000 | -435 000 | -53 000 | -87 000 | -165 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -184 000 | -41 000 | -435 000 | -53 000 | -87 000 | -165 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -154 000 | -11 000 | -405 000 | -23 000 | -57 000 | -135 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 36 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 859 000 | 753 000 | 400 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 859 000 | 753 000 | 400 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 106 000 | 0 | 36 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 269 000 | 73 000 | 149 000 | 171 000 | 190 000 | 115 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 166 000 | 154 000 | 110 000 | 94 000 | 231 000 | 116 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 157 000 | 97 000 | 151 000 | 71 000 | 80 000 | 120 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 592 000 | 324 000 | 446 000 | 336 000 | 501 000 | 351 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 451 000 | 1 077 000 | 846 000 | 336 000 | 501 000 | 351 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 297 000 | 1 066 000 | 441 000 | 313 000 | 444 000 | 216 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -10,8% | 52,7% | -99,7% | 10,0% | 29,1% | |||
| Resultat av driften i % | -3,4% | 13,1% | -11,7% | 1,4% | 3,4% | -21,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,2 | 4,0 | 8,5 | 7,4 | 8,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 76,1% | 72,4% | 86,7% | 83,9% | 86,1% | 73,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,4% | 13,1% | -11,7% | 1,4% | 3,4% | -21,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 173,3% | -189,4% | 178,5% | -85,0% | -80,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 173,3% | -189,4% | 178,5% | -85,0% | -80,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 3,0 | 2,2 | 3,1 | 2,9 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 | 0,7 | 0,3 | 0,8 | 0,8 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,7 | 0,3 | 0,8 | 0,8 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,7 | 0,1 | 0,4 | 0,7 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -11,9% | -1,0% | -91,8% | -7,3% | -12,8% | -62,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -4,1% | -0,4% | -12,6% | -0,8% | -2,0% | -4,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,7% | 1,4% | 2,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,2% | 1,1% | -64,6% | -1,3% | -1,0% | -0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -9,4 | -97,9 | -2,1 | -14,6 | -8,8 | -2,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 45,6% | 30,4% | 101,1% | 107,3% | 112,8% | 162,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 66,2% | 70,6% | 90,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 336 000 | 660 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
