Grenseveien Boligsameie
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 082 000 | 1 397 000 | 1 312 000 | 1 197 000 | 1 184 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 927 000 | 8 564 000 | 665 000 | 641 000 | 674 000 | 21 952 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 010 000 | 9 961 000 | 1 977 000 | 1 838 000 | 1 858 000 | 21 952 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 80 000 | 80 000 | 68 000 | 68 000 | 160 000 | 166 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 125 000 | 2 711 000 | 4 964 000 | 2 074 000 | 1 436 000 | 22 083 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 205 000 | 2 791 000 | 5 032 000 | 2 142 000 | 1 596 000 | 22 249 000 |
|
|
| Driftsresultat | 805 000 | 7 170 000 | -3 055 000 | -304 000 | 262 000 | -297 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 9 000 | 5 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 9 000 | 5 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 000 | 1 016 000 | 90 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -991 000 | -1 011 000 | -88 000 | 1 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -186 000 | 6 159 000 | -3 143 000 | -304 000 | 263 000 | -295 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -186 000 | 6 159 000 | -3 143 000 | -304 000 | 263 000 | -295 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -186 000 | 6 159 000 | -3 143 000 | -304 000 | 263 000 | -295 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -186 000 | 6 159 000 | -3 143 000 | -304 000 | 263 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 94 000 | 6 000 | 7 000 | 18 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 229 000 | 466 000 | 16 570 000 | 16 964 000 | 17 478 000 | 18 253 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 323 000 | 472 000 | 16 577 000 | 16 982 000 | 17 481 000 | 18 253 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 297 000 | 1 725 000 | 887 000 | 582 000 | 954 000 | 1 165 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 621 000 | 2 197 000 | 17 464 000 | 17 564 000 | 18 435 000 | 19 418 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 621 000 | 2 197 000 | 17 464 000 | 17 564 000 | 18 435 000 | 19 418 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -12 639 000 | -12 453 000 | -2 380 000 | 764 000 | 1 067 000 | 805 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -12 639 000 | -12 453 000 | -2 380 000 | 764 000 | 1 067 000 | 805 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -12 639 000 | -12 453 000 | -2 380 000 | 764 000 | 1 067 000 | 805 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 14 142 000 | 14 488 000 | 19 709 000 | 16 716 000 | 17 253 000 | 18 226 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 14 142 000 | 14 488 000 | 19 709 000 | 16 716 000 | 17 253 000 | 18 226 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 14 142 000 | 14 488 000 | 19 709 000 | 16 716 000 | 17 253 000 | 18 226 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 17 000 | 93 000 | 90 000 | 52 000 | 81 000 | 242 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 131 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 101 000 | 69 000 | 44 000 | 32 000 | 34 000 | 14 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 118 000 | 162 000 | 134 000 | 84 000 | 115 000 | 387 000 |
|
|
| Sum gjeld | 14 260 000 | 14 650 000 | 19 843 000 | 16 800 000 | 17 368 000 | 18 613 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 621 000 | 2 197 000 | 17 464 000 | 17 564 000 | 18 435 000 | 19 418 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 42,6% | 73,0% | -17,4% | -1,7% | 1,4% | |||
| Resultat av driften i % | 20,1% | 72,0% | -154,5% | -16,5% | 14,1% | -1,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 1,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | 20,3% | 72,0% | -154,4% | -16,5% | 14,2% | -1,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1,5% | -83,0% | 389,0% | -33,2% | 28,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,5% | -83,0% | 389,0% | -33,2% | 28,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 50,1 | 124,5 | 29,1 | 27,0 | 11,6 | 132,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 13,7 | 13,6 | 130,3 | 209,1 | 160,3 | 50,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 13,7 | 13,6 | 130,3 | 209,1 | 160,3 | 50,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 11,0 | 10,6 | 6,6 | 6,9 | 8,3 | 3,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -779,7% | -566,8% | -13,6% | 4,3% | 5,8% | 4,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -315,2% | -125,0% | -120,4% | 41,6% | 57,4% | 3,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,1 | -1,2 | -8,3 | 22,0 | 16,3 | 23,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,3% | 7,4% | 0,8% | 0,5% | 0,6% | 2,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 872,4% | 659,4% | 112,9% | 95,2% | 93,6% | 93,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
