Reach Subsea ASA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 717 024 000 | 1 966 584 000 | 1 161 533 000 | 673 253 000 | 618 870 000 | 508 337 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 678 000 | 29 319 000 | 1 287 000 | 13 347 000 | 9 160 000 | 194 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 717 702 000 | 1 995 903 000 | 1 162 820 000 | 686 600 000 | 628 030 000 | 508 531 000 |
|
|
| Varekostnad | 756 600 000 | 503 760 000 | 272 803 000 | 158 633 000 | 169 972 000 | 184 140 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 499 313 000 | 348 794 000 | 251 031 000 | 122 374 000 | 111 422 000 | 90 552 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 806 143 000 | 623 005 000 | 353 532 000 | 239 807 000 | 208 386 000 | 187 728 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 505 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 291 890 000 | 188 558 000 | 180 200 000 | 86 722 000 | 79 429 000 | 62 433 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 353 946 000 | 1 664 117 000 | 1 057 566 000 | 607 536 000 | 576 714 000 | 524 853 000 |
|
|
| Driftsresultat | 363 756 000 | 331 786 000 | 105 254 000 | 79 064 000 | 51 316 000 | -16 322 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 13 750 000 | 16 714 000 | 0 | 146 000 | 1 487 000 | -3 391 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 7 556 000 | 4 991 000 | 1 266 000 | 237 000 | 149 000 | 680 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 13 925 000 | 6 918 000 | 1 437 000 | 0 | -5 200 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 21 306 000 | 35 630 000 | 8 184 000 | 1 820 000 | 1 636 000 | -7 911 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 122 183 000 | 77 882 000 | 15 415 000 | 7 838 000 | 6 576 000 | 11 452 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 155 057 000 | 77 882 000 | 15 415 000 | 7 838 000 | 9 850 000 | 11 452 000 |
|
|
| Netto finans | -133 751 000 | -42 252 000 | -7 231 000 | -6 018 000 | -8 214 000 | -19 363 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 230 005 000 | 289 534 000 | 98 023 000 | 73 046 000 | 43 102 000 | -35 685 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 24 575 000 | 63 743 000 | 25 838 000 | -20 760 000 | 0 | 24 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 205 430 000 | 225 791 000 | 72 185 000 | 93 806 000 | 43 102 000 | -35 709 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 205 430 000 | 225 791 000 | 72 185 000 | 93 806 000 | 43 102 000 | -35 709 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 1 457 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 109 590 000 | 30 769 000 | 10 623 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 34 920 000 | 0 | 24 915 000 | 40 151 000 | 8 161 000 | 8 161 000 |
|
|
| Goodwill | 25 209 000 | 109 590 000 | 86 723 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 169 719 000 | 140 359 000 | 122 261 000 | 41 608 000 | 8 161 000 | 8 161 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 1 937 710 000 | 1 613 159 000 | 325 767 000 | 350 973 000 | 90 103 000 | 247 802 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 937 710 000 | 1 613 159 000 | 325 767 000 | 350 973 000 | 90 103 000 | 247 802 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 127 220 000 | 113 452 000 | 0 | 0 | 22 772 000 | 21 285 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 127 220 000 | 113 452 000 | 0 | 0 | 22 772 000 | 21 285 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 234 649 000 | 1 866 970 000 | 448 028 000 | 392 581 000 | 121 036 000 | 277 248 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 18 768 000 | 28 418 000 | 9 884 000 | 8 130 000 | 1 376 000 | 6 696 000 |
|
|
| Sum varelager | 18 768 000 | 28 418 000 | 9 884 000 | 8 130 000 | 1 376 000 | 6 696 000 |
|
|
| Kundefordringer | 651 079 000 | 314 166 000 | 216 328 000 | 149 633 000 | 90 783 000 | 59 154 000 |
|
|
| Andre fordringer | 65 184 000 | 41 905 000 | 86 254 000 | 47 150 000 | 44 422 000 | 63 625 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 716 263 000 | 356 071 000 | 302 582 000 | 196 783 000 | 135 205 000 | 122 779 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 278 022 000 | 436 423 000 | 191 591 000 | 149 035 000 | 105 396 000 | 38 657 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 013 053 000 | 820 912 000 | 504 057 000 | 353 948 000 | 241 977 000 | 168 132 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 247 702 000 | 2 687 882 000 | 952 085 000 | 746 529 000 | 363 013 000 | 445 380 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 282 671 000 | 271 769 000 | 225 726 000 | 144 941 000 | 143 606 000 | 143 546 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 412 114 000 | 388 273 000 | 267 345 000 | 85 928 000 | 83 529 000 | 105 025 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 694 785 000 | 660 042 000 | 493 071 000 | 230 869 000 | 227 135 000 | 248 571 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 397 128 000 | 267 963 000 | 86 371 000 | 55 938 000 | -16 981 000 | -82 740 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 397 128 000 | 267 963 000 | 86 371 000 | 55 938 000 | -16 981 000 | -82 740 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 091 913 000 | 928 005 000 | 579 442 000 | 286 807 000 | 210 154 000 | 165 831 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 10 567 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 10 567 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 22 996 000 | 10 176 000 | 23 086 000 | 16 260 000 | 12 859 000 | 16 023 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 742 779 000 | 863 349 000 | 9 242 000 | 119 668 000 | 12 731 000 | 84 000 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 742 779 000 | 873 916 000 | 9 242 000 | 119 668 000 | 12 731 000 | 84 000 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 144 590 000 | 67 594 000 | 28 018 000 | 30 757 000 | 25 590 000 | 41 239 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 243 021 000 | 205 773 000 | 102 430 000 | 63 467 000 | 65 055 000 | 53 984 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 52 963 000 | 41 026 000 | 7 853 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 33 987 000 | 36 754 000 | 18 831 000 | 8 498 000 | 7 237 000 | 5 231 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 060 043 000 | 592 232 000 | 211 201 000 | 251 830 000 | 54 978 000 | 120 311 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 413 010 000 | 885 961 000 | 363 401 000 | 340 055 000 | 140 129 000 | 195 549 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 155 789 000 | 1 759 877 000 | 372 643 000 | 459 723 000 | 152 860 000 | 279 549 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 247 702 000 | 2 687 882 000 | 952 085 000 | 746 530 000 | 363 014 000 | 445 380 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,0% | 20,2% | 13,4% | 14,6% | 13,1% | |||
| Resultat av driften i % | 13,4% | 16,6% | 9,1% | 11,5% | 8,2% | -3,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 1,1 | 1,4 | 1,2 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 72,2% | 74,4% | 76,5% | 76,4% | 72,5% | 63,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 14,2% | 18,4% | 9,8% | 11,8% | 8,4% | -4,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 22,8% | 38,4% | 22,6% | 29,4% | 22,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 20,3% | 30,0% | 16,7% | 37,8% | 22,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,4 | 5,7 | 4,6 | 5,6 | 5,6 | 5,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 | 0,9 | 1,4 | 1,0 | 1,7 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,9 | 1,4 | 1,0 | 1,7 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 0,8 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 40,3 | 17,7 | 27,6 | 19,5 | 123,5 | 27,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 11,2 | 13,7 | 11,9 | 10,8 | 8,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,6% | 34,5% | 60,9% | 38,4% | 57,9% | 37,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 40,2% | 46,5% | 49,8% | 41,8% | 33,5% | 32,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,9% | 2,0% | 40,3% | 3,8% | 12,0% | 3,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,2% | 1,0% | 0,8% | 1,0% | 0,5% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -2131,1% | -228,9% | 1423,1% | 170,9% | 7401,8% | -409,5% | ||
| Gjeldsgrad | 2,0 | 1,9 | 0,6 | 1,6 | 0,7 | 1,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 43,5% | 33,0% | 38,2% | 45,6% | 38,6% | 43,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 22,9% | 32,5% | 1,0% | 16,0% | 3,5% | 18,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 2 189 000 | 2 039 000 | 1 780 000 | 5 512 000 | 1 518 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
