Grandevegen Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 205 630 000 | 187 450 000 | 165 637 000 | 114 911 000 | 91 734 000 | 94 530 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 393 000 | 140 000 | 19 000 | 19 154 000 | 16 839 000 | 1 259 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 206 023 000 | 187 590 000 | 165 656 000 | 134 066 000 | 108 573 000 | 95 789 000 |
|
|
| Varekostnad | 106 145 000 | 93 127 000 | 85 824 000 | 63 290 000 | 47 725 000 | 39 062 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 58 078 000 | 54 906 000 | 44 952 000 | 38 270 000 | 34 019 000 | 31 706 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 5 559 000 | 5 046 000 | 4 508 000 | 4 407 000 | 4 759 000 | 4 801 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 24 241 000 | 22 605 000 | 19 242 000 | 17 160 000 | 13 475 000 | 13 998 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 194 023 000 | 175 684 000 | 154 526 000 | 123 127 000 | 99 978 000 | 89 567 000 |
|
|
| Driftsresultat | 12 000 000 | 11 906 000 | 11 130 000 | 10 939 000 | 8 595 000 | 6 222 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 279 000 | 279 000 | 0 | 428 000 | 0 | 6 388 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 504 000 | 345 000 | 192 000 | 87 000 | 145 000 | 111 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 116 000 | 224 000 | 661 000 | 378 000 | 417 000 | 551 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 899 000 | 848 000 | 853 000 | 893 000 | 562 000 | 7 050 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 021 000 | 3 793 000 | 1 983 000 | 1 264 000 | 1 545 000 | 749 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 188 000 | 225 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 776 000 | 6 637 000 | 2 276 000 | 1 296 000 | 1 935 000 | 1 012 000 |
|
|
| Netto finans | -3 877 000 | -5 789 000 | -1 423 000 | -403 000 | -1 373 000 | 6 038 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 8 124 000 | 6 118 000 | 9 707 000 | 10 536 000 | 7 222 000 | 12 261 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 727 000 | 1 295 000 | 2 889 000 | 5 394 000 | 2 277 000 | 1 507 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 6 397 000 | 4 822 000 | 6 818 000 | 5 142 000 | 4 944 000 | 10 753 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 6 397 000 | 4 822 000 | 6 818 000 | 5 142 000 | 4 944 000 | 10 753 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 6 818 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 463 000 | 463 000 | 463 000 | 463 000 | 469 000 | 481 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 27 000 | 40 000 | 60 000 | 90 000 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 4 009 000 | 5 011 000 | 6 013 000 | 7 015 000 | 15 127 000 | 9 020 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 4 472 000 | 5 501 000 | 6 516 000 | 7 538 000 | 15 686 000 | 9 500 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 880 000 | 2 225 000 | 2 093 000 | 2 409 000 | 1 287 000 | 4 122 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 21 499 000 | 14 862 000 | 15 921 000 | 14 898 000 | 9 566 000 | 19 447 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 5 268 000 | 6 204 000 | 6 037 000 | 1 964 000 | 2 141 000 | 2 030 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 29 647 000 | 23 291 000 | 24 050 000 | 19 272 000 | 12 994 000 | 25 600 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 9 868 000 | 9 868 000 | 9 868 000 | 9 916 000 | 9 916 000 | 9 868 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 300 000 | 300 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 27 000 | 27 000 | 27 000 | 27 000 | 27 000 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 810 000 | 1 910 000 | 2 060 000 | 2 266 000 | 2 451 000 | 2 522 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 705 000 | 11 805 000 | 11 955 000 | 12 510 000 | 12 694 000 | 12 390 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 45 823 000 | 40 596 000 | 42 521 000 | 39 320 000 | 41 374 000 | 47 489 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 30 134 000 | 29 831 000 | 32 905 000 | 29 093 000 | 15 797 000 | 13 397 000 |
|
|
| Sum varelager | 30 134 000 | 29 831 000 | 32 905 000 | 29 093 000 | 15 797 000 | 13 397 000 |
|
|
| Kundefordringer | 10 321 000 | 56 893 000 | 58 490 000 | 24 180 000 | 22 004 000 | 11 241 000 |
|
|
| Andre fordringer | 40 047 000 | 2 021 000 | 1 332 000 | 388 000 | 333 000 | 689 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 50 368 000 | 58 914 000 | 59 823 000 | 24 567 000 | 22 337 000 | 11 930 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 19 928 000 | 7 642 000 | 8 781 000 | 7 282 000 | 10 999 000 | 13 384 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 100 430 000 | 96 387 000 | 101 509 000 | 60 942 000 | 49 133 000 | 38 710 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 146 253 000 | 136 983 000 | 144 030 000 | 100 262 000 | 90 507 000 | 86 200 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 25 100 000 | 25 100 000 | 25 100 000 | 25 100 000 | 25 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 25 100 000 | 25 100 000 | 25 100 000 | 25 100 000 | 25 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 22 460 000 | 18 065 000 | 15 159 000 | 9 457 000 | 5 317 000 | 844 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 2 515 000 | 2 290 000 | 2 082 000 | 1 833 000 | 1 547 000 | 1 311 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 22 460 000 | 18 065 000 | 15 159 000 | 9 457 000 | 5 317 000 | 844 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 2 515 000 | 2 290 000 | 2 082 000 | 1 833 000 | 1 547 000 | 1 311 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 50 074 000 | 45 455 000 | 42 340 000 | 36 390 000 | 31 964 000 | 2 256 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 3 063 000 | 3 369 000 | 3 752 000 | 4 231 000 | 1 373 000 | 1 481 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 063 000 | 3 369 000 | 3 752 000 | 4 231 000 | 1 373 000 | 1 481 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 10 959 000 | 18 641 000 | 15 485 000 | 0 | 40 507 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 47 061 000 | 40 922 000 | 53 230 000 | 36 824 000 | 0 | 43 703 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 50 124 000 | 44 291 000 | 56 982 000 | 41 055 000 | 1 373 000 | 45 184 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 58 020 000 | 59 563 000 | 68 715 000 | 36 824 000 | 40 507 000 | 43 703 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 9 802 000 | 12 021 000 | 14 149 000 | 9 861 000 | 5 155 000 | 5 125 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 033 000 | 1 678 000 | 2 458 000 | 2 536 000 | 2 385 000 | 584 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 8 873 000 | 8 327 000 | 7 798 000 | 4 590 000 | 3 648 000 | 2 858 000 |
|
|
| Utbytte | 277 000 | 208 000 | 281 000 | 308 000 | 236 000 | 180 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 14 111 000 | 6 363 000 | 4 537 000 | 5 522 000 | 5 239 000 | 30 012 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 46 055 000 | 47 238 000 | 44 708 000 | 22 817 000 | 57 170 000 | 38 759 000 |
|
|
| Sum gjeld | 96 179 000 | 91 529 000 | 101 690 000 | 63 872 000 | 58 543 000 | 83 943 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 146 253 000 | 136 983 000 | 144 030 000 | 100 262 000 | 90 507 000 | 86 200 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,1% | 9,1% | 9,8% | 12,4% | 10,4% | |||
| Resultat av driften i % | 5,8% | 6,3% | 6,7% | 8,2% | 7,9% | 6,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 48,4% | 50,3% | 48,2% | 44,9% | 48,0% | 58,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,3% | 6,8% | 7,2% | 8,8% | 8,4% | 13,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,0% | 13,9% | 24,7% | 30,8% | 42,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,4% | 11,0% | 17,3% | 15,0% | 28,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,5 | 3,4 | 3,7 | 3,5 | 3,2 | 3,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 2,0 | 2,3 | 2,7 | 0,9 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,4 | 1,5 | 1,4 | 0,6 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,5 | 3,1 | 2,6 | 2,2 | 3,0 | 2,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 101,7 | 121,3 | 130,0 | 127,7 | 110,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 34,2% | 33,2% | 29,4% | 36,3% | 35,3% | 2,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 24,3% | 24,2% | 25,6% | 27,1% | 29,4% | 2,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,9% | 2,1% | 1,8% | 1,6% | 42,6% | 1,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,4% | 0,5% | 1,2% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 180,4% | 164,8% | 172,6% | 131,0% | -50,9% | -0,4% | ||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 2,0 | 2,4 | 1,8 | 1,8 | 37,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 31,5% | 34,5% | 31,0% | 22,8% | 63,2% | 45,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 34,3% | 32,3% | 39,6% | 40,9% | 1,5% | 52,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 245 000 | 1 139 000 | 1 082 000 | 1 010 000 | 942 000 | 909 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
