Grafa T-Skjortetrykkeri AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 439 000 | 2 790 000 | 2 701 000 | 1 440 000 | 1 183 000 | 1 774 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 38 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 439 000 | 2 790 000 | 2 701 000 | 1 440 000 | 1 221 000 | 1 774 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 113 000 | 1 320 000 | 1 372 000 | 729 000 | 562 000 | 721 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 817 000 | 735 000 | 504 000 | 0 | 0 | 664 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 000 | 7 000 | 32 000 | 27 000 | 27 000 | 102 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 597 000 | 613 000 | 587 000 | 457 000 | 532 000 | 494 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 534 000 | 2 675 000 | 2 495 000 | 1 213 000 | 1 121 000 | 1 988 000 |
|
|
| Driftsresultat | -95 000 | 115 000 | 206 000 | 227 000 | 100 000 | -214 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 000 | 15 000 | 17 000 | 20 000 | 26 000 | 41 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 000 | 15 000 | 17 000 | 20 000 | 26 000 | 44 000 |
|
|
| Netto finans | -3 000 | -15 000 | -17 000 | -20 000 | -26 000 | -44 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -98 000 | 100 000 | 189 000 | 207 000 | 74 000 | -258 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 21 000 | 14 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -98 000 | 79 000 | 175 000 | 207 000 | 74 000 | -258 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -98 000 | 79 000 | 175 000 | 207 000 | 74 000 | -258 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -98 000 | 79 000 | 175 000 | 207 000 | 74 000 | -258 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 16 000 | 23 000 | 29 000 | 27 000 | 54 000 | 82 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 16 000 | 23 000 | 29 000 | 27 000 | 54 000 | 82 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 16 000 | 23 000 | 29 000 | 27 000 | 54 000 | 82 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 189 000 | 189 000 | 204 000 | 87 000 | 96 000 | 125 000 |
|
|
| Sum varelager | 189 000 | 189 000 | 204 000 | 87 000 | 96 000 | 125 000 |
|
|
| Kundefordringer | 192 000 | 225 000 | 113 000 | 82 000 | 45 000 | 74 000 |
|
|
| Andre fordringer | 193 000 | 175 000 | 253 000 | 251 000 | 74 000 | 74 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 384 000 | 400 000 | 366 000 | 332 000 | 119 000 | 148 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 23 000 | 101 000 | 8 000 | 20 000 | 26 000 | 61 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 597 000 | 691 000 | 578 000 | 440 000 | 242 000 | 334 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 613 000 | 713 000 | 607 000 | 467 000 | 296 000 | 416 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -70 000 | 28 000 | -51 000 | -226 000 | -433 000 | -503 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -70 000 | 28 000 | -51 000 | -226 000 | -433 000 | -503 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -40 000 | 58 000 | -21 000 | -196 000 | -403 000 | -473 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 100 000 | 180 000 | 300 000 | 417 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 100 000 | 180 000 | 300 000 | 417 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 100 000 | 180 000 | 300 000 | 417 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 477 000 | 511 000 | 416 000 | 445 000 | 353 000 | 310 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 21 000 | 14 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 53 000 | 59 000 | 25 000 | 12 000 | 14 000 | 70 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 123 000 | 64 000 | 74 000 | 25 000 | 33 000 | 93 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 653 000 | 655 000 | 529 000 | 482 000 | 400 000 | 473 000 |
|
|
| Sum gjeld | 653 000 | 655 000 | 629 000 | 662 000 | 700 000 | 890 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 613 000 | 713 000 | 607 000 | 467 000 | 296 000 | 416 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -14,3% | 17,4% | 38,4% | 59,5% | 28,1% | |||
| Resultat av driften i % | -3,9% | 4,1% | 7,6% | 15,8% | 8,2% | -12,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,7 | 4,2 | 5,0 | 3,8 | 3,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 54,4% | 52,7% | 49,2% | 49,4% | 52,5% | 59,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,9% | 4,1% | 7,6% | 15,8% | 8,2% | -12,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -1088,9% | 540,5% | -174,2% | -69,1% | -16,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -1088,9% | 427,0% | -161,3% | -69,1% | -16,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,0 | 3,8 | 5,4 | 2,7 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 1,1 | 1,1 | 0,9 | 0,6 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,8 | 0,7 | 0,7 | 0,4 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,2 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,9 | 7,0 | 6,7 | 8,4 | 5,9 | 5,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 61,1 | 53,6 | 38,2 | 45,2 | 70,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -6,5% | 8,1% | -3,5% | -42,0% | -136,1% | -113,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -1,6% | 2,1% | -0,8% | -13,6% | -33,0% | -26,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 6,3% | 3,7% | 2,3% | 2,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,4% | 0,4% | 0,4% | -1,7% | -0,5% | -1,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -29,6% | 18,5% | 24,5% | -49,4% | -163,5% | -110,4% | ||
| Gjeldsgrad | -16,3 | 11,3 | -30,0 | -3,4 | -1,7 | -1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 106,5% | 91,9% | 87,1% | 103,2% | 135,1% | 113,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 16,5% | 38,5% | 101,4% | 100,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
