Good Vibes Vintage AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 277 000 | 2 473 000 | 3 079 000 | 3 587 000 | 2 299 000 | 1 358 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 000 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 280 000 | 2 473 000 | 3 081 000 | 3 587 000 | 2 299 000 | 1 358 000 |
|
|
| Varekostnad | 774 000 | 684 000 | 1 290 000 | 1 975 000 | 1 224 000 | 316 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 673 000 | 1 021 000 | 1 034 000 | 706 000 | 476 000 | 237 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 800 000 | 823 000 | 831 000 | 874 000 | 567 000 | 516 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 247 000 | 2 528 000 | 3 155 000 | 3 555 000 | 2 271 000 | 1 069 000 |
|
|
| Driftsresultat | 33 000 | -55 000 | -74 000 | 32 000 | 28 000 | 289 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 3 000 | 3 000 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 | 3 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 5 000 | 8 000 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 000 | 14 000 | 28 000 | 45 000 | 48 000 | 7 000 |
|
|
| Netto finans | -5 000 | -13 000 | -27 000 | -42 000 | -45 000 | -5 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 28 000 | -67 000 | -100 000 | -9 000 | -17 000 | 283 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 71 000 | -72 000 | 71 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 28 000 | -67 000 | -100 000 | -79 000 | 55 000 | 212 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 28 000 | -67 000 | -100 000 | -79 000 | 55 000 | 212 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 28 000 | -67 000 | -100 000 | -79 000 | 55 000 | 212 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 130 000 | 129 000 | 125 000 | 0 | 0 | 75 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 130 000 | 129 000 | 125 000 | 0 | 0 | 75 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 130 000 | 129 000 | 125 000 | 0 | 10 000 | 75 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 32 000 | 78 000 | 83 000 | 197 000 | 270 000 | 193 000 |
|
|
| Sum varelager | 32 000 | 78 000 | 83 000 | 197 000 | 270 000 | 193 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 18 000 | 18 000 | 86 000 | 15 000 | 34 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 18 000 | 18 000 | 86 000 | 15 000 | 34 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 143 000 | 102 000 | 310 000 | 619 000 | 360 000 | 148 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 193 000 | 198 000 | 479 000 | 830 000 | 665 000 | 341 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 324 000 | 326 000 | 604 000 | 830 000 | 675 000 | 416 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 000 | -27 000 | 40 000 | 140 000 | 220 000 | 164 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 000 | -27 000 | 40 000 | 140 000 | 220 000 | 164 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 26 000 | -2 000 | 64 000 | 165 000 | 244 000 | 189 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 8 000 | 108 000 | 200 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 8 000 | 108 000 | 200 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 8 000 | 108 000 | 200 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 35 000 | 19 000 | 41 000 | 99 000 | 67 000 | 16 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 71 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 119 000 | 120 000 | 142 000 | 160 000 | 236 000 | 53 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 144 000 | 181 000 | 248 000 | 204 000 | 125 000 | 87 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 298 000 | 320 000 | 431 000 | 465 000 | 428 000 | 227 000 |
|
|
| Sum gjeld | 298 000 | 328 000 | 539 000 | 665 000 | 430 000 | 227 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 324 000 | 326 000 | 604 000 | 830 000 | 675 000 | 416 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,8% | -11,4% | -10,0% | 4,8% | 5,7% | |||
| Resultat av driften i % | 1,4% | -2,2% | -2,4% | 0,9% | 1,2% | 21,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 7,0 | 5,3 | 4,3 | 4,8 | 4,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 66,0% | 72,3% | 58,1% | 44,9% | 46,8% | 76,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,5% | -2,2% | -2,4% | 1,0% | 1,3% | 21,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 233,3% | -216,1% | -87,3% | -4,4% | -7,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 233,3% | -216,1% | -87,3% | -38,6% | 25,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,4 | 2,4 | 3,0 | 5,1 | 4,8 | 5,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,6 | 1,1 | 1,8 | 1,6 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,4 | 0,9 | 1,4 | 0,9 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,3 | 0,7 | 1,3 | 0,8 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 24,2 | 8,8 | 15,5 | 10,0 | 4,5 | 1,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 25,6 | 42,4 | 39,1 | 42,6 | 68,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 8,0% | -0,6% | 10,6% | 19,9% | 36,1% | 45,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1,1% | -0,1% | 2,1% | 4,6% | 10,6% | 13,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 41,0% | 5,0% | 3,3% | 215,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 5,0% | 21,5% | 0,7% | 0,0% | 0,0% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -325,0% | -157,7% | 56,6% | 185,3% | 87,4% | 59,1% | ||
| Gjeldsgrad | 11,5 | -164,0 | 8,4 | 4,0 | 1,8 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 92,0% | 98,2% | 71,4% | 56,0% | 63,4% | 54,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 2,5% | 17,9% | 24,1% | 0,3% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 97 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
