Gnisten Bil og Maskin AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 817 000 | 1 869 000 | 2 022 000 | 1 372 000 | 2 070 000 | 1 142 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 50 000 | 124 000 | 0 | 0 | 121 000 | 126 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 867 000 | 1 993 000 | 2 022 000 | 1 372 000 | 2 191 000 | 1 267 000 |
|
|
| Varekostnad | 41 000 | 66 000 | 26 000 | 7 000 | 10 000 | 30 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 323 000 | 336 000 | 348 000 | 195 000 | 261 000 | 193 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 205 000 | 188 000 | 201 000 | 206 000 | 106 000 | 37 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 051 000 | 1 211 000 | 1 496 000 | 930 000 | 1 283 000 | 756 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 620 000 | 1 801 000 | 2 071 000 | 1 338 000 | 1 660 000 | 1 016 000 |
|
|
| Driftsresultat | 247 000 | 192 000 | -49 000 | 34 000 | 531 000 | 251 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 12 000 | 7 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 12 000 | 7 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 2 000 | 1 000 | 3 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 2 000 | 1 000 | 3 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | 10 000 | 5 000 | 0 | -3 000 | -2 000 | -2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 258 000 | 197 000 | -49 000 | 31 000 | 529 000 | 249 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 77 000 | 53 000 | 3 000 | 7 000 | 120 000 | 55 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 181 000 | 143 000 | -52 000 | 24 000 | 409 000 | 193 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 181 000 | 143 000 | -52 000 | 24 000 | 409 000 | 193 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 181 000 | 143 000 | -52 000 | 24 000 | 409 000 | 193 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 62 000 | 65 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 258 000 | 491 000 | 536 000 | 647 000 | 734 000 | 155 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 320 000 | 556 000 | 536 000 | 647 000 | 734 000 | 155 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 320 000 | 556 000 | 536 000 | 647 000 | 734 000 | 155 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 350 000 | 10 000 | 88 000 | 277 000 | 427 000 | 392 000 |
|
|
| Andre fordringer | 37 000 | 74 000 | 127 000 | 124 000 | 142 000 | 175 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 387 000 | 84 000 | 215 000 | 402 000 | 569 000 | 567 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 753 000 | 649 000 | 467 000 | 168 000 | 39 000 | -4 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 139 000 | 732 000 | 682 000 | 570 000 | 608 000 | 563 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 460 000 | 1 288 000 | 1 218 000 | 1 217 000 | 1 342 000 | 718 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 197 000 | 1 018 000 | 875 000 | 887 000 | 875 000 | 466 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 197 000 | 1 018 000 | 875 000 | 887 000 | 875 000 | 466 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 227 000 | 1 048 000 | 905 000 | 917 000 | 905 000 | 496 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 21 000 | 4 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 21 000 | 4 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 000 | 57 000 | 57 000 | 57 000 | 163 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 000 | 57 000 | 57 000 | 63 000 | 184 000 | 4 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 000 | 57 000 | 57 000 | 57 000 | 163 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 65 000 | 64 000 | 207 000 | 134 000 | 89 000 | 30 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 77 000 | 53 000 | 3 000 | 22 000 | 104 000 | 55 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 49 000 | 32 000 | 11 000 | 62 000 | 22 000 | 74 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 39 000 | 34 000 | 36 000 | 18 000 | 39 000 | 59 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 230 000 | 183 000 | 257 000 | 236 000 | 254 000 | 218 000 |
|
|
| Sum gjeld | 232 000 | 240 000 | 314 000 | 299 000 | 438 000 | 222 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 460 000 | 1 288 000 | 1 218 000 | 1 217 000 | 1 342 000 | 718 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 18,9% | 15,9% | -3,9% | 2,7% | 51,6% | |||
| Resultat av driften i % | 13,2% | 9,6% | -2,4% | 2,5% | 24,2% | 19,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,6 | 1,7 | 1,1 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 97,7% | 96,5% | 98,7% | 99,5% | 99,5% | 97,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 13,9% | 10,0% | -2,4% | 2,5% | 24,2% | 19,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 22,7% | 20,2% | -5,4% | 3,4% | 75,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,9% | 14,6% | -5,7% | 2,6% | 58,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,8 | 5,9 | 5,8 | 7,0 | 8,4 | 6,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,0 | 4,0 | 2,7 | 2,4 | 2,4 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,0 | 4,0 | 2,7 | 2,4 | 2,4 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,3 | 3,5 | 1,8 | 0,7 | 0,2 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 84,0% | 81,4% | 74,3% | 75,3% | 67,4% | 69,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 65,7% | 52,6% | 44,8% | 66,8% | 41,3% | 39,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 116,0% | 4,2% | 5,5% | 4,8% | 2,4% | 55,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,5% | 0,6% | 0,7% | 0,7% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 15,8% | 14,2% | 21,1% | 19,4% | 18,9% | 30,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,1% | 4,4% | 4,7% | 5,2% | 13,7% | 0,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 237 000 | 237 000 | 245 000 | 0 | 0 | 161 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
