Glommen Mjøsen Skog SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 437 581 000 | 2 729 719 000 | 2 690 204 000 | 2 361 391 000 | 1 967 525 000 | 2 162 286 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 23 328 000 | 11 903 000 | 10 954 000 | 8 800 000 | 17 672 000 | 11 521 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 460 909 000 | 2 741 622 000 | 2 701 158 000 | 2 370 191 000 | 1 985 197 000 | 2 173 807 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 188 162 000 | 2 502 642 000 | 2 479 805 000 | 2 163 325 000 | 1 784 353 000 | 2 008 047 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 129 650 000 | 126 269 000 | 116 619 000 | 110 729 000 | 106 236 000 | 113 950 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 19 711 000 | 19 071 000 | 15 241 000 | 12 678 000 | 9 220 000 | 9 474 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 107 187 000 | 86 474 000 | 76 506 000 | 60 541 000 | 65 503 000 | 64 686 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 444 710 000 | 2 734 456 000 | 2 688 171 000 | 2 347 273 000 | 1 965 312 000 | 2 196 157 000 |
|
|
| Driftsresultat | 16 199 000 | 7 166 000 | 12 987 000 | 22 918 000 | 19 885 000 | -22 350 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 86 481 000 | 465 274 000 | 787 400 000 | 315 184 000 | 75 620 000 | 96 532 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 183 000 | 1 692 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 2 504 000 | 5 895 000 | 1 718 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 12 428 000 | 24 936 000 | 11 017 000 | 71 836 000 | 1 993 000 | 2 422 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 171 518 000 | 528 930 000 | 798 417 000 | 400 964 000 | 88 125 000 | 110 224 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 16 867 000 | 39 810 000 | 990 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 14 431 000 | 0 | 1 213 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 663 000 | 1 323 000 | 36 320 000 | 32 137 000 | 39 811 000 | 3 931 000 |
|
|
| Netto finans | 169 855 000 | 527 607 000 | 762 097 000 | 368 827 000 | 48 314 000 | 106 293 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 186 054 000 | 534 773 000 | 775 084 000 | 391 745 000 | 68 199 000 | 83 943 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 26 733 000 | 15 275 000 | 6 109 000 | 592 000 | 2 500 000 | 2 500 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 159 321 000 | 519 498 000 | 768 975 000 | 391 153 000 | 65 699 000 | 81 443 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 159 321 000 | 519 498 000 | 768 975 000 | 391 153 000 | 65 699 000 | 81 443 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 159 321 000 | 13 330 000 | 12 316 000 | 9 918 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 106 168 000 | 230 692 000 | 48 153 000 | 0 | 71 943 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 30 290 000 | 30 671 000 | 31 073 000 | 29 835 000 | 30 202 000 | 30 585 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 14 000 | 166 000 | 224 000 | 282 000 | 205 000 | 273 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 14 009 000 | 26 045 000 | 33 136 000 | 27 428 000 | 28 791 000 | 37 313 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 44 313 000 | 56 882 000 | 64 433 000 | 57 545 000 | 59 198 000 | 68 171 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 1 275 449 000 | 1 273 782 000 | 1 262 690 000 | 1 236 138 000 | 1 465 914 000 | 21 910 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 24 161 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 3 851 000 | 3 851 000 | 14 127 000 | 26 132 000 | 26 109 000 | 643 207 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 174 000 | 2 174 000 | 2 174 000 | 7 773 000 | 11 098 000 | 1 456 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 15 475 000 | 14 387 000 | 14 155 000 | 12 495 000 | 5 486 000 | 9 818 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 296 949 000 | 1 294 194 000 | 1 293 146 000 | 1 282 538 000 | 1 508 607 000 | 700 552 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 341 262 000 | 1 351 076 000 | 1 357 579 000 | 1 340 083 000 | 1 567 805 000 | 768 723 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 30 131 000 | 14 752 000 | 20 840 000 | 26 542 000 | 23 671 000 | 38 282 000 |
|
|
| Sum varelager | 30 131 000 | 14 752 000 | 20 840 000 | 26 542 000 | 23 671 000 | 38 282 000 |
|
|
| Kundefordringer | 332 568 000 | 253 594 000 | 224 262 000 | 235 033 000 | 192 129 000 | 172 305 000 |
|
|
| Andre fordringer | 52 618 000 | 37 150 000 | 39 224 000 | 39 249 000 | 38 311 000 | 58 336 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 385 186 000 | 290 744 000 | 263 486 000 | 274 282 000 | 230 440 000 | 230 641 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 820 645 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte aksjer | 776 819 000 | 0 | 207 129 000 | 220 660 000 | 0 | 100 965 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 107 148 000 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 776 819 000 | 820 645 000 | 207 129 000 | 220 660 000 | 107 148 000 | 100 965 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 114 496 000 | 114 839 000 | 388 923 000 | 101 369 000 | 183 343 000 | 50 307 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 306 632 000 | 1 240 980 000 | 880 378 000 | 622 853 000 | 544 602 000 | 420 195 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 647 894 000 | 2 592 056 000 | 2 237 957 000 | 1 962 936 000 | 2 112 407 000 | 1 188 918 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 209 379 000 | 207 756 000 | 209 811 000 | 209 247 000 | 213 100 000 | 220 579 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 209 379 000 | 207 756 000 | 209 811 000 | 209 247 000 | 213 100 000 | 220 579 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 819 757 000 | 605 123 000 | 241 509 000 | 6 428 000 | 0 |
|
|
| Annen egenkapital | 1 946 380 000 | 1 133 003 000 | 1 026 834 000 | 796 148 000 | 748 013 000 | 763 584 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 946 380 000 | 1 952 760 000 | 1 631 957 000 | 1 037 657 000 | 754 441 000 | 763 584 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 155 759 000 | 2 160 516 000 | 1 841 768 000 | 1 246 904 000 | 967 541 000 | 984 163 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 1 014 000 | 1 635 000 | 3 483 000 | 3 802 000 | 5 481 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 3 729 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 570 000 | 0 | 3 736 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 729 000 | 1 014 000 | 1 635 000 | 4 053 000 | 3 802 000 | 9 217 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 689 000 | 1 184 000 | 180 088 000 | 9 001 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 370 050 000 | 703 388 000 | 27 000 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 729 000 | 1 014 000 | 1 635 000 | 374 103 000 | 707 190 000 | 36 217 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 689 000 | 371 234 000 | 883 476 000 | 36 001 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 226 369 000 | 155 758 000 | 0 | 169 354 000 | 106 759 000 | 71 214 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 22 730 000 | 15 025 000 | 6 108 000 | 1 279 000 | 2 500 000 | 2 362 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 7 193 000 | 7 797 000 | 8 031 000 | 6 377 000 | 12 897 000 | 6 359 000 |
|
|
| Utbytte | 165 699 000 | 198 696 000 | 174 668 000 | 107 918 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 66 415 000 | 53 250 000 | 205 058 000 | 55 817 000 | 135 432 000 | 79 602 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 488 406 000 | 430 526 000 | 394 554 000 | 341 929 000 | 437 676 000 | 168 538 000 |
|
|
| Sum gjeld | 492 135 000 | 431 540 000 | 396 189 000 | 716 032 000 | 1 144 866 000 | 204 755 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 647 894 000 | 2 592 056 000 | 2 237 957 000 | 1 962 936 000 | 2 112 407 000 | 1 188 918 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,2% | 22,2% | 38,6% | 20,8% | 6,5% | |||
| Resultat av driften i % | 0,5% | 0,3% | 0,5% | 1,0% | 1,0% | -1,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,1 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 7,3% | 8,3% | 7,8% | 8,4% | 9,3% | 7,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,4% | 19,6% | 30,0% | 17,9% | 5,4% | 4,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,6% | 26,7% | 50,2% | 35,4% | 7,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,4% | 26,0% | 49,8% | 35,3% | 6,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 26,7 | 21,7 | 23,2 | 21,4 | 18,7 | 19,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,7 | 2,9 | 2,2 | 1,8 | 1,2 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,6 | 2,8 | 2,2 | 1,7 | 1,2 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,3 | 1,0 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 105,8 | 169,6 | 119,0 | 81,5 | 75,4 | 52,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 2,5 | 2,6 | 3,4 | 4,2 | 6,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 81,4% | 83,4% | 82,3% | 63,5% | 45,8% | 82,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 62,3% | 78,8% | 68,2% | 52,6% | 48,7% | 45,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 132,0% | 425,6% | 242,3% | 1,9% | 1,6% | 5,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 0,8% | 0,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 2715,6% | 5493,9% | 2331,2% | 1058,4% | 451,7% | 657,4% | ||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,6 | 1,2 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 18,4% | 16,6% | 17,6% | 17,4% | 20,7% | 14,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,1% | 0,0% | 0,1% | 19,1% | 33,5% | 3,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 927 000 | 0 | 1 729 000 | 1 720 000 | 4 850 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
