Gislemyrveien 2-4 Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 6 709 000 | 6 593 000 | 5 953 000 | 5 513 000 | 4 854 000 | 4 810 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 709 000 | 6 593 000 | 5 953 000 | 5 513 000 | 4 854 000 | 4 810 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 362 000 | 291 000 | 291 000 | 291 000 | 291 000 | 205 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 18 000 | 11 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 752 000 | 4 200 000 | 8 725 000 | 4 691 000 | 3 158 000 | 3 760 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 146 000 | 4 523 000 | 9 048 000 | 5 014 000 | 3 467 000 | 3 976 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 563 000 | 2 070 000 | -3 095 000 | 499 000 | 1 387 000 | 834 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 33 000 | 6 000 | 4 000 | 2 000 | 6 000 | 12 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 33 000 | 6 000 | 4 000 | 2 000 | 6 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 047 000 | 998 000 | 550 000 | 281 000 | 379 000 | 463 000 |
|
|
| Netto finans | -1 014 000 | -992 000 | -546 000 | -279 000 | -373 000 | -451 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 550 000 | 1 077 000 | -3 641 000 | 220 000 | 1 014 000 | 383 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 550 000 | 1 077 000 | -3 641 000 | 220 000 | 1 014 000 | 383 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 550 000 | 1 077 000 | -3 641 000 | 220 000 | 1 014 000 | 383 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -550 000 | -1 077 000 | 3 641 000 | -220 000 | -1 014 000 | -383 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 907 000 | 6 907 000 | 6 907 000 | 6 907 000 | 6 907 000 | 6 907 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 14 000 | 46 000 | 78 000 | 110 000 | 142 000 | 40 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 921 000 | 6 953 000 | 6 985 000 | 7 017 000 | 7 049 000 | 6 947 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 395 000 | 270 000 | 154 000 | 749 000 | 774 000 | 648 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 395 000 | 270 000 | 154 000 | 749 000 | 774 000 | 648 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 7 316 000 | 7 223 000 | 7 139 000 | 7 766 000 | 7 823 000 | 7 596 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 39 000 | 35 000 | 21 000 | 57 000 |
|
|
| Andre fordringer | 353 000 | 310 000 | 315 000 | 137 000 | 230 000 | 147 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 353 000 | 310 000 | 354 000 | 173 000 | 250 000 | 204 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 99 000 | 770 000 | 736 000 | 566 000 | 520 000 | 1 185 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 453 000 | 1 080 000 | 1 090 000 | 739 000 | 770 000 | 1 389 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 769 000 | 8 303 000 | 8 229 000 | 8 505 000 | 8 592 000 | 8 985 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -11 592 000 | -12 142 000 | -13 219 000 | -9 578 000 | -9 798 000 | -10 813 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -11 592 000 | -12 142 000 | -13 219 000 | -9 578 000 | -9 798 000 | -10 813 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -11 582 000 | -12 132 000 | -13 209 000 | -9 568 000 | -9 789 000 | -10 803 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 19 085 000 | 20 091 000 | 21 080 000 | 17 028 000 | 18 028 000 | 18 982 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 19 085 000 | 20 091 000 | 21 080 000 | 17 028 000 | 18 028 000 | 18 982 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 18 267 000 | 19 273 000 | 20 262 000 | 16 210 000 | 17 210 000 | 18 164 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 145 000 | 261 000 | 255 000 | 969 000 | 169 000 | 647 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 121 000 | 83 000 | 103 000 | 76 000 | 184 000 | 159 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 266 000 | 344 000 | 358 000 | 1 045 000 | 353 000 | 806 000 |
|
|
| Sum gjeld | 19 351 000 | 20 435 000 | 21 438 000 | 18 073 000 | 18 381 000 | 19 788 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 769 000 | 8 303 000 | 8 229 000 | 8 505 000 | 8 592 000 | 8 985 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 19,9% | 25,1% | -36,9% | 5,9% | 15,9% | |||
| Resultat av driften i % | 23,3% | 31,4% | -52,0% | 9,1% | 28,6% | 17,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,8 | 0,7 | 0,6 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 23,8% | 31,5% | -51,9% | 9,1% | 28,7% | 17,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -4,6% | -8,5% | 32,0% | -2,3% | -9,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -4,6% | -8,5% | 32,0% | -2,3% | -9,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 18,5 | 22,7 | 20,5 | 18,9 | 16,7 | 23,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 3,1 | 3,0 | 0,7 | 2,2 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 3,1 | 3,0 | 0,7 | 2,2 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 2,2 | 2,1 | 0,5 | 1,5 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -149,1% | -146,1% | -160,5% | -112,5% | -113,9% | -120,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -172,6% | -184,0% | -221,9% | -173,6% | -201,7% | -224,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,7 | -1,7 | -1,6 | -1,9 | -1,9 | -1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,4% | 4,1% | 4,4% | 12,3% | 4,1% | 9,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 245,7% | 242,0% | 256,2% | 200,2% | 209,8% | 211,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
