Giramar Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 48 674 000 | 18 578 000 | 29 755 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 653 000 | 1 195 000 | 951 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 50 327 000 | 19 773 000 | 30 706 000 |
|
|
| Varekostnad | 37 284 000 | 12 246 000 | 18 847 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 925 000 | 3 670 000 | 5 192 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 149 000 | 110 000 | 172 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 833 000 | 3 894 000 | 6 220 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 50 191 000 | 19 920 000 | 30 431 000 |
|
|
| Driftsresultat | 136 000 | -147 000 | 275 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 83 000 | 12 000 | 133 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 85 000 | 12 000 | 135 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 455 000 | 144 000 | 336 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 890 000 | 267 000 | 504 000 |
|
|
| Netto finans | -805 000 | -255 000 | -369 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -670 000 | -402 000 | -94 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -12 000 | 65 000 | -167 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -658 000 | -467 000 | 73 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -658 000 | -467 000 | 73 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -658 000 | -467 000 | 73 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||
| Balanseregnskap | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | Graf | |
| Eiendeler | |||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 226 000 | 214 000 | 279 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 226 000 | 214 000 | 279 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 161 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 403 000 | 261 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 27 000 | 35 000 | 242 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 430 000 | 295 000 | 402 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 656 000 | 509 000 | 681 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 16 379 000 | 11 254 000 | 9 397 000 |
|
|
| Sum varelager | 16 379 000 | 11 254 000 | 9 397 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 257 000 | 1 290 000 | 3 392 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 199 000 | 1 682 000 | 1 881 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 456 000 | 2 972 000 | 5 273 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 014 000 | 8 215 000 | 1 943 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 21 849 000 | 22 440 000 | 16 612 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 22 505 000 | 22 949 000 | 17 294 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 28 000 | 28 000 | 28 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 128 000 | 128 000 | 128 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 117 000 | 3 775 000 | 4 272 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 117 000 | 3 775 000 | 4 272 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 246 000 | 3 903 000 | 4 400 000 |
|
|
| Gjeld | |||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 8 905 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 4 041 000 | 3 709 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 4 041 000 | 3 709 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 905 000 | 4 041 000 | 3 709 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 667 000 | 8 387 000 | 3 655 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 157 000 | 2 313 000 | 1 471 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 530 000 | 4 300 000 | 4 054 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 19 259 000 | 15 005 000 | 9 185 000 |
|
|
| Sum gjeld | 19 259 000 | 19 046 000 | 12 894 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 22 505 000 | 22 949 000 | 17 294 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,0% | -0,7% | |||
| Resultat av driften i % | 0,3% | -0,7% | 0,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 23,4% | 34,1% | 36,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,4% | -0,7% | 1,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -18,7% | -9,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -18,4% | -11,2% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,3 | 5,4 | 5,9 | ||
| Vis færre detaljer | |||||
| Likviditetsanalyse | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,5 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,7 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,5 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,3 | 1,1 | 2,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 133,4 | 303,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,4% | 17,0% | 25,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 6,4% | 19,7% | 14,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 4,7% | 3,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 15,8% | 66,1% | 79,0% | ||
| Gjeldsgrad | 5,9 | 4,9 | 2,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 85,6% | 65,4% | 53,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 17,6% | 21,4% | ||
| Lederlønninger | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 638 000 | 1 151 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
