Gibbon Agrobiothers NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 43 588 000 | 7 864 000 | 9 418 000 | 49 586 000 | 8 032 000 | 46 221 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | -30 000 | 0 | 0 | 24 000 | 0 | 18 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 43 557 000 | 7 864 000 | 9 418 000 | 49 610 000 | 8 032 000 | 46 240 000 |
|
|
| Varekostnad | 25 257 000 | 4 702 000 | 5 478 000 | 30 095 000 | 5 174 000 | 29 491 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 737 000 | 0 | 0 | 7 869 000 | 0 | 8 497 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 11 000 | 0 | 0 | 24 000 | 0 | 564 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 10 532 000 | 3 522 000 | 3 794 000 | 9 822 000 | 2 298 000 | 9 309 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 42 538 000 | 8 224 000 | 9 272 000 | 47 812 000 | 7 473 000 | 47 862 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 019 000 | -360 000 | 146 000 | 1 798 000 | 559 000 | -1 622 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 39 000 | 5 000 | 0 | 20 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 50 000 | 0 | 0 | 109 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 39 000 | 5 000 | 50 000 | 20 000 | 0 | 109 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 493 000 | 4 000 | 0 | 142 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 493 000 | 100 000 | 1 000 | 142 000 | 92 000 | 56 000 |
|
|
| Netto finans | -454 000 | -95 000 | 49 000 | -122 000 | -92 000 | 53 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 566 000 | -455 000 | 195 000 | 1 676 000 | 467 000 | -1 569 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 51 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 566 000 | -455 000 | 145 000 | 1 676 000 | 467 000 | -1 569 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 566 000 | -455 000 | 145 000 | 1 676 000 | 467 000 | -1 569 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 566 000 | -455 000 | 145 000 | 0 | 467 000 | -1 569 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 33 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 49 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 82 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 61 000 | 0 | 79 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 16 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 16 000 | 0 | 0 | 61 000 | 0 | 79 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 20 474 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 474 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 20 491 000 | 0 | 0 | 61 000 | 0 | 162 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 11 223 000 | 0 | 0 | 6 553 000 | 0 | 6 110 000 |
|
|
| Sum varelager | 11 223 000 | 0 | 0 | 6 553 000 | 0 | 6 110 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 262 000 | 786 000 | 955 000 | 4 960 000 | 956 000 | 5 180 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 570 000 | 13 000 | 12 000 | 1 569 000 | 16 000 | 611 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 407 000 | 0 | 0 | 121 000 | 0 | 1 489 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 8 240 000 | 799 000 | 968 000 | 6 651 000 | 972 000 | 7 281 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 476 000 | 35 000 | 345 000 | 479 000 | 109 000 | 436 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 20 941 000 | 833 000 | 1 312 000 | 13 685 000 | 1 081 000 | 13 827 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 41 432 000 | 833 000 | 1 312 000 | 13 747 000 | 1 081 000 | 13 989 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 50 000 | 0 | 0 | 50 000 | 0 | 46 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 0 | 0 | 2 691 000 | 0 | 46 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 6 073 000 | 123 000 | 544 000 | 0 | 239 000 | 336 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 6 073 000 | 123 000 | 544 000 | 0 | 239 000 | 336 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 6 124 000 | 123 000 | 544 000 | 2 691 000 | 239 000 | 382 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 3 028 000 | 0 | 5 900 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 23 966 000 | 0 | 0 | 3 028 000 | 0 | 5 900 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 23 966 000 | 0 | 0 | 3 028 000 | 0 | 5 900 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 3 518 000 | 0 | 2 000 | 4 334 000 | 0 | 5 317 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 51 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 216 000 | 357 000 | 0 | 393 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 959 000 | 426 000 | 292 000 | 1 085 000 | 448 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 6 863 000 | 69 000 | 66 000 | 2 606 000 | 0 | 2 389 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 11 341 000 | 711 000 | 768 000 | 8 026 000 | 842 000 | 7 707 000 |
|
|
| Sum gjeld | 35 307 000 | 711 000 | 768 000 | 11 054 000 | 842 000 | 13 607 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 41 432 000 | 833 000 | 1 312 000 | 13 747 000 | 1 081 000 | 13 989 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,0% | -33,1% | 2,6% | 24,5% | 7,4% | |||
| Resultat av driften i % | 2,3% | -4,6% | 1,6% | 3,6% | 7,0% | -3,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 7,3 | 1,3 | 6,7 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 42,1% | 40,2% | 41,8% | 39,3% | 35,6% | 36,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,4% | -4,5% | 2,1% | 3,7% | 7,0% | -3,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 18,1% | -136,4% | 12,1% | 114,4% | 150,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 18,1% | -136,4% | 9,0% | 114,4% | 150,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,5 | 6,3 | 5,4 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 1,2 | 1,7 | 1,7 | 1,3 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 1,2 | 1,7 | 0,9 | 1,3 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,4 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,3 | 4,6 | 4,8 | |||||
| Lagertid i antall dager | 80,0 | 0,0 | 215,3 | 39,2 | 212,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,8% | 14,8% | 41,5% | 19,6% | 22,1% | 2,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 14,1% | 1,6% | 5,8% | 5,4% | 3,0% | 0,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 0,0% | 0,0% | 3,7% | 0,0% | 2,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 85,5% | 86,3% | 100,2% | |||||
| Gjeldsgrad | 5,8 | 5,8 | 1,4 | 4,1 | 3,5 | 35,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 27,4% | 85,4% | 58,5% | 58,4% | 77,9% | 55,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 57,8% | 0,0% | 0,0% | 22,0% | 0,0% | 42,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
