Giæver Eiendom Kjosveien 14 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 645 000 | 1 132 000 | 674 000 | 634 000 | 424 000 | 253 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 90 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 645 000 | 1 132 000 | 674 000 | 634 000 | 515 000 | 253 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 34 000 | 0 | 3 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 122 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 441 000 | 462 000 | 492 000 | 448 000 | 287 000 | 270 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 492 000 | 509 000 | 595 000 | 268 000 | 377 000 | 624 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 933 000 | 971 000 | 1 087 000 | 750 000 | 664 000 | 1 019 000 |
|
|
| Driftsresultat | -288 000 | 161 000 | -413 000 | -116 000 | -149 000 | -766 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 76 000 | 58 000 | 29 000 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 76 000 | 59 000 | 29 000 | 0 | 4 000 | 110 000 |
|
|
| Netto finans | -76 000 | -59 000 | -29 000 | 0 | -4 000 | -110 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -365 000 | 102 000 | -442 000 | -116 000 | -153 000 | -876 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -80 000 | 22 000 | -97 000 | -25 000 | -34 000 | -193 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -284 000 | 79 000 | -345 000 | -90 000 | -119 000 | -683 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -284 000 | 79 000 | -345 000 | -90 000 | -119 000 | -683 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -284 000 | 79 000 | -345 000 | -90 000 | -119 000 | -683 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 306 000 | 262 000 | 284 000 | 188 000 | 163 000 | 129 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 306 000 | 262 000 | 284 000 | 188 000 | 163 000 | 129 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 632 000 | 4 979 000 | 5 265 000 | 5 627 000 | 4 802 000 | 2 431 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 405 000 | 500 000 | 560 000 | 690 000 | 703 000 | 672 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 5 037 000 | 5 478 000 | 5 825 000 | 6 316 000 | 5 505 000 | 3 104 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 5 344 000 | 5 740 000 | 6 109 000 | 6 504 000 | 5 667 000 | 3 233 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 90 000 | 123 000 | 52 000 | 86 000 | 28 000 | 27 000 |
|
|
| Andre fordringer | 14 000 | 9 000 | 45 000 | 59 000 | 155 000 | 6 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 162 000 | 4 000 | 4 000 | 0 | 0 | 635 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 265 000 | 136 000 | 101 000 | 145 000 | 184 000 | 668 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 35 000 | 92 000 | 248 000 | 22 000 | 37 000 | 1 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 300 000 | 229 000 | 350 000 | 167 000 | 221 000 | 669 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 644 000 | 5 969 000 | 6 458 000 | 6 671 000 | 5 888 000 | 3 902 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 5 805 000 | 5 805 000 | 5 805 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 6 629 000 | 6 503 000 | 6 503 000 | 595 000 | 595 000 | 595 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 238 000 | -1 953 000 | -2 033 000 | -1 688 000 | -1 598 000 | -1 479 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 238 000 | -1 953 000 | -2 033 000 | -1 688 000 | -1 598 000 | -1 479 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 391 000 | 4 550 000 | 4 470 000 | -1 093 000 | -1 003 000 | -884 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 540 000 | 660 000 | 807 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 540 000 | 660 000 | 807 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 540 000 | 660 000 | 807 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 104 000 | 45 000 | 491 000 | 1 325 000 | 264 000 | 34 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 24 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 606 000 | 685 000 | 685 000 | 5 905 000 | 5 905 000 | 4 539 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 3 000 | 5 000 | 5 000 | 534 000 | 722 000 | 212 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 713 000 | 759 000 | 1 181 000 | 7 764 000 | 6 891 000 | 4 785 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 253 000 | 1 419 000 | 1 988 000 | 7 764 000 | 6 891 000 | 4 785 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 644 000 | 5 969 000 | 6 458 000 | 6 671 000 | 5 888 000 | 3 902 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -5,0% | 2,6% | -6,3% | -1,8% | -3,0% | |||
| Resultat av driften i % | -44,7% | 14,2% | -61,3% | -18,3% | -28,9% | -302,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 94,6% | 100,0% | 98,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | -44,7% | 14,2% | -61,3% | -18,3% | -28,9% | -302,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -8,2% | 2,3% | -26,2% | 11,1% | 16,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,4% | 1,8% | -20,4% | 8,6% | 12,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,1 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 77,8% | 76,2% | 69,2% | -16,4% | -17,0% | -22,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 680,8% | 401,9% | 663,2% | -172,4% | -194,8% | -349,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,3% | 2,2% | 2,5% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,2% | -6,0% | -5,7% | -3,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,4 | -7,1 | -6,9 | -5,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,6% | 12,7% | 18,3% | 116,4% | 117,0% | 122,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 9,6% | 11,1% | 12,5% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
