Gf Gardingalleri, Skøyen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 927 000 | 4 782 000 | 5 167 000 | 6 000 000 | 5 712 000 | 5 820 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 4 927 000 | 4 782 000 | 5 167 000 | 6 000 000 | 5 712 000 | 5 820 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 591 000 | 1 898 000 | 2 676 000 | 3 640 000 | 3 489 000 | 3 120 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | -70 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 1 037 000 | 2 138 000 | 1 740 000 | 1 611 000 | 1 559 000 | 1 733 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 10 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 163 000 | 887 000 | 783 000 | 646 000 | 647 000 | 874 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 791 000 | 4 923 000 | 5 129 000 | 5 897 000 | 5 698 000 | 5 737 000 |
|
|
| Driftsresultat | 136 000 | -141 000 | 38 000 | 103 000 | 14 000 | 83 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | -3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | -3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -3 000 | -3 000 | 0 | 0 | 0 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 133 000 | -144 000 | 38 000 | 103 000 | 14 000 | 82 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 19 000 | -7 000 | 0 | 19 000 | 3 000 | 19 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 114 000 | -136 000 | 38 000 | 83 000 | 11 000 | 64 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 114 000 | -136 000 | 38 000 | 83 000 | 11 000 | 64 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 114 000 | -131 000 | 38 000 | 83 000 | 11 000 | 64 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 25 000 | 25 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 555 000 | 554 000 | 27 000 | 2 000 | 25 000 | 28 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 555 000 | 554 000 | 52 000 | 27 000 | 25 000 | 28 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 75 000 | 75 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 75 000 | 75 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 630 000 | 629 000 | 52 000 | 27 000 | 25 000 | 28 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 731 000 | 931 000 | 881 000 | 810 000 | 1 150 000 | 1 224 000 |
|
|
| Sum varelager | 731 000 | 931 000 | 881 000 | 810 000 | 1 150 000 | 1 224 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 000 | 483 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 116 000 | 1 186 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 116 000 | 1 186 000 | 0 | 0 | 100 000 | 483 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 836 000 | 135 000 | 776 000 | 1 104 000 | 1 071 000 | 366 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 683 000 | 2 252 000 | 1 656 000 | 1 914 000 | 2 321 000 | 2 072 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 313 000 | 2 882 000 | 1 708 000 | 1 941 000 | 2 346 000 | 2 100 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 244 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 184 000 | 78 000 | 0 | 185 000 | 105 000 | 91 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 184 000 | 78 000 | 0 | 185 000 | 105 000 | 91 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 214 000 | 108 000 | 244 000 | 215 000 | 135 000 | 121 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 178 000 | 950 000 | 600 000 | 600 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 178 000 | 950 000 | 600 000 | 600 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 13 000 | -117 000 | 133 000 | 202 000 | 380 000 | 106 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | -23 000 | 7 000 | 19 000 | 3 000 | 18 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 379 000 | 1 529 000 | 294 000 | 183 000 | 581 000 | 602 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 528 000 | 434 000 | 429 000 | 722 000 | 1 247 000 | 1 254 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 920 000 | 1 823 000 | 863 000 | 1 126 000 | 2 211 000 | 1 980 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 098 000 | 2 773 000 | 1 463 000 | 1 726 000 | 2 211 000 | 1 980 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 313 000 | 2 882 000 | 1 708 000 | 1 941 000 | 2 346 000 | 2 100 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,3% | -6,1% | 2,1% | 4,8% | 0,6% | |||
| Resultat av driften i % | 2,8% | -2,9% | 0,7% | 1,7% | 0,2% | 1,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 2,1 | 2,8 | 2,8 | 2,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 47,4% | 60,3% | 48,2% | 39,3% | 38,9% | 46,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,7% | -2,9% | 0,7% | 1,7% | 0,2% | 1,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 82,6% | -81,8% | 16,6% | 58,9% | 10,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 70,8% | -77,3% | 16,6% | 47,4% | 8,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,8 | 2,2 | 3,0 | 3,7 | 3,7 | 3,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,2 | 1,9 | 1,7 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 0,7 | 0,9 | 1,0 | 0,5 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,1 | 0,9 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,5 | 2,0 | 3,0 | 4,5 | 3,0 | 2,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 115,5 | 171,8 | 113,7 | 96,9 | 122,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 6,5% | 3,7% | 14,3% | 11,1% | 5,8% | 5,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 4,3% | 2,3% | 4,7% | 3,6% | 2,4% | 2,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,6% | 2,9% | 2,4% | 2,9% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,6% | 0,1% | 0,0% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 104,2% | 46,1% | 89,9% | 97,3% | 9,6% | 7,6% | ||
| Gjeldsgrad | 14,5 | 25,7 | 6,0 | 8,0 | 16,4 | 16,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 58,0% | 63,3% | 50,5% | 58,0% | 94,2% | 94,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 35,6% | 33,0% | 35,1% | 30,9% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 540 000 | 480 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
